PŚ w skokach - Polacy w Lillehammer potrenują na śniegu

2016-11-14, 18:18  Polska Agencja Prasowa

Od środy do piątku polscy skoczkowie narciarscy z kadry A, którzy przygotowują się do inauguracji Pucharu Świata, trenować będą w Lillehammer. W Norwegii podopieczni austriackiego trenera Stefana Horngachera po raz pierwszy jesienią ćwiczyć będą na śniegu.

Siódemka wyznaczona przez Horngachera do występu w otwierających cykl PŚ konkursach w fińskim Kuusamo ma za sobą zgrupowania na obiektach z lodowymi torami w niemieckim Oberstdorfie i austriackim Hinzenbach. "To był perfekcyjny trening" - ocenił pobyt w swojej ojczyźnie szkoleniowiec biało-czerwonych, cytowany w komunikacie Polskiego Związku Narciarskiego (PZN).

Teraz Kamil Stoch, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Stefan Hula oraz Aleksander Zniszczoł oddadzą pierwsze skoki na śniegu.

"Zdecydowaliśmy się na Lillehammer, ponieważ Norwegowie przygotowali dużą skocznię, na której nam zależy. W Ramsau moglibyśmy skakać tylko na normalnym obiekcie, a w Norwegii chcemy potrenować na obu skoczniach, jeśli tylko będzie to możliwe. Mam nadzieję, że warunki atmosferyczne będą dobre i na to pozwolą" - zapowiedział Horngacher, który zaplanował zajęcia od środy do piątku.

W Austrii w najbliższych dniach trenować będą zawodnicy z kadry B i C prowadzeni przez Roberta Mateję i Macieja Maciusiaka. Później w listopadzie udadzą się tam także kobiety trenowane przez Sławomira Hankusa.

W Polsce, mimo że w góry zawitała zima, żaden obiekt jeszcze nie jest gotowy na przyjęcie skoczków. Najbliżej tego są gospodarze skoczni w Wiśle Malince.

"Wykorzystujemy każdą chwilę, gdy temperatury schodzą poniżej zera. Rozbieg jest już gotowy i mrozi się, natomiast na zeskoku nastrzelaliśmy na razie 20-centymetrową warstwę śniegu. To ciągle za mało, ponieważ śnieg nie jest jeszcze ubity, a ratrak wjedzie na zeskok dopiero wtedy, gdy białego puchu będzie więcej, aby nie zerwać siatek. Dziś nie doczekaliśmy się ujemnych temperatur, mimo że cały czas byliśmy w gotowości. Pozostaje nam tylko czekać na mróz. Dwie dobre noce i skocznia będzie przygotowana" – zapewnił zarządzający obiektem w Wiśle prezes Śląsko-Beskidzkiego ZN Andrzej Wąsowicz.

Inauguracja sezonu PŚ w skokach zaplanowana jest na 25 listopada.

źródło: PAP

Sport

MŚ siatkarzy - reprezentacja na zgrupowanie bez Miki i Lemańskiego

MŚ siatkarzy - reprezentacja na zgrupowanie bez Miki i Lemańskiego

2018-07-06, 13:05
Gdzie grać będzie SP Zawisza Komentarze po wyroku sądu

Gdzie grać będzie SP Zawisza? Komentarze po wyroku sądu

2018-07-06, 12:09
Enea Bydgoszcz Triathlon po raz czwarty

"Enea Bydgoszcz Triathlon" po raz czwarty

2018-07-06, 11:57
Diamentowa Liga 2018  trzecie miejsce Haratyka w pchnięciu kulą

Diamentowa Liga 2018 – trzecie miejsce Haratyka w pchnięciu kulą

2018-07-05, 22:26
Wimbledon 2018 - Kubot i Melo w drugiej rundzie debla

Wimbledon 2018 - Kubot i Melo w drugiej rundzie debla

2018-07-05, 20:55
Sądowa wygrana SP Zawisza z CWZS

Sądowa wygrana SP Zawisza z CWZS

2018-07-05, 20:48
Liga Narodów siatkarzy - Polacy przegrali z USA 0:3 i stracili szansę na półfinał

Liga Narodów siatkarzy - Polacy przegrali z USA 0:3 i stracili szansę na półfinał

2018-07-05, 19:48
Irena Szewińska spoczęła na Powązkach

Irena Szewińska spoczęła na Powązkach

2018-07-05, 17:00
Puchar Europy koszykarek  ekipy z Bydgoszczy i Gorzowa Wlkp. w jednej grupie

Puchar Europy koszykarek – ekipy z Bydgoszczy i Gorzowa Wlkp. w jednej grupie

2018-07-05, 14:44
Formuła 1 - Kubica: jestem w lepszej formie niż za dawnych, dobrych lat

Formuła 1 - Kubica: jestem w lepszej formie niż za dawnych, dobrych lat

2018-07-05, 14:41
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę