El. MŚ 2018 - Nawałka: byliśmy nie do zatrzymania

2016-11-12, 10:45  Polska Agencja Prasowa

"Rumuni zagrali dobry mecz, ale byliśmy nie do zatrzymania” - powiedział selekcjoner reprezentacji Polski Adam Nawałka po piątkowym zwycięstwie w Bukareszcie nad Rumunią 3:0 w eliminacjach piłkarskich mistrzostw świata.

"Zespół Rumunii postawił nam bardzo trudne warunki. Wynik 3:0 można odbierać jako łatwy mecz. Gospodarze jednak mieli plan na to spotkanie, grali ofiarnie i tworzyli dobrze zorganizowaną drużynę. My graliśmy konsekwentnie, mądrze i z dużym poświęceniem. Po przerwie czekaliśmy na kontrataki. Jednak dobrze radziliśmy sobie również w ataku pozycyjnym. Za taką postawę i mobilizację do końca należą się brawa" – powiedział Nawałka na pomeczowej konferencji prasowej.

Po przerwie jedna z petard spadła tuż obok Roberta Lewandowskiego. Kapitan biało-czerwonych ogłuszony hukiem padł na murawę i nie podnosił się z niej przez kilka minut, a mecz został przerwany.

"Jest nam wszystkim bardzo przykro, że na meczach reprezentacji mają miejsce takie wydarzenia. Nieodpowiedzialni ludzie zachowują się w niedopuszczalny sposób. To mogło zakończyć się tragedią i jestem pewny, że UEFA zareaguje odpowiednio na to, co się stało. Sędziowie decydują o tym, czy mecz będzie przerwany" – dodał.

Po mistrzostwach Europy we Francji reprezentację Rumunii objął Niemiec Christph Daum.

"Oczywiście, że nastąpiły zmiany w sposobie gry Rumunii. Trener Daum jest jednym z najlepszych szkoleniowców, których osobiście znam. Widać, że jego zespół jest dobrze zorganizowany. Rumuni przed meczem z nami stracili tylko jedną bramkę w tych eliminacjach. Dobrze z nami zagrali, ale byliśmy nie do zatrzymania" – ocenił szkoleniowiec.

W 80. minucie dokonał dosyć zaskakującej zmiany, bo przy prowadzeniu 1:0 Piotra Zielińskiego zastąpił Łukasz Teodorczyk.

"Łukasz wywiązał się bardzo dobrze ze swojej roli. Chcieliśmy dodać drużynie świeżej krwi i pozytywnych emocji. Łukasz cały czas udowadniał na treningach, że walczy o miejsce w składzie. Jego gra w klubie spowodowała, że wcześniej zaplanowaliśmy tę zmianę. Łukasz ciężko pracował też w defensywie i ta zmiana była bardzo udana" – podkreślił Nawałka.

Dzięki temu zwycięstwu biało-czerwoni z dorobkiem 10 punktów zimę spędzą na pierwszym miejscu w grupie E eliminacji. Wykorzystali bowiem porażkę Czarnogóry z Armenią (2:3). Tym samym bałkański zespół wciąż ma siedem punktów. Trzecia jest Dania po zwycięstwie z Kazachstanem 4:1.

"Widać, że ta grupa jest bardzo wyrównana. Ormianie nie są tak słabi jak niektórzy ich oceniali. Zawsze okazujemy szacunek rywalom i tak było również przed meczem z Rumunią. Jednak na przedmeczowej konferencji zapowiedziałem, że rozegramy jeden ze swoich najlepszych meczów i tak się stało" – ocenił selekcjoner.

źródło: PAP

Sport

Ekstraklasa koszykarzy - przegrana Anwilu Włocławek u siebie

Ekstraklasa koszykarzy - przegrana Anwilu Włocławek u siebie

2019-03-30, 15:30
Z takim PESELEM tylko na sportowe mistrzostwa świata

Z takim PESELEM tylko na sportowe mistrzostwa świata!

2019-03-29, 21:23
Formuła 1 - Robert Kubica ostatni na obu treningach w Bahrajnie

Formuła 1 - Robert Kubica ostatni na obu treningach w Bahrajnie

2019-03-29, 19:40
Ekstraklasa piłkarska - Piast z liderem, klasyk w Krakowie

Ekstraklasa piłkarska - Piast z liderem, klasyk w Krakowie

2019-03-29, 14:30
Bydgoszcz gospodarzem Grand Prix w paralekkoatletyce

Bydgoszcz gospodarzem Grand Prix w paralekkoatletyce!

2019-03-29, 12:00
Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz nie zagra w półfinale

Ekstraklasa siatkarek - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz nie zagra w półfinale

2019-03-29, 09:13
Mecz życia już wygrali. Czas dojść do formy. Drużyna młodych piłkarzy po przebytej chorobie nowotworowej

Mecz życia już wygrali. Czas dojść do formy. Drużyna młodych piłkarzy po przebytej chorobie nowotworowej

2019-03-28, 13:35
Trener Energi Toruń Stefan Svitek: Moja drużyna zagrała najgorszy mecz w sezonie

Trener Energi Toruń Stefan Svitek: Moja drużyna zagrała najgorszy mecz w sezonie

2019-03-28, 12:00
Ekstraklasa koszykarek - zwycięstwo Artego Bydgoszcz i porażka Energi Toruń

Ekstraklasa koszykarek - zwycięstwo Artego Bydgoszcz i porażka Energi Toruń

2019-03-28, 08:04
Ekstraklasa koszykarzy - Amerykanin Rob Lowery bohaterem torunian

Ekstraklasa koszykarzy - Amerykanin Rob Lowery bohaterem torunian

2019-03-27, 12:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę