El. ME piłkarzy ręcznych – Jurasik: jestem spokojny o awans

2016-11-07, 20:30  Polska Agencja Prasowa

Polscy szczypiorniści zaczęli eliminacje mistrzostw Europy 2018 od porażek z Serbią i Rumunią. „Mamy co prawda nóż na gardle, ale jestem spokojny o awans i nie wyobrażam sobie, aby nas w tej imprezie zabrakło” – powiedział PAP były reprezentant Mariusz Jurasik.

Zespół trenera Tałanta Dujszebajewa przegrał w Gdańsku z Serbią 32:37, potem w niedzielę na wyjeździe uległ Rumunii 23:28. Trzecim grupowym rywalem biało-czerwonych będzie Białoruś.

„Spodziewałem się, że łatwo nie będzie, jednak nie myślałem, iż przegramy oba mecze. Nie ma co ukrywać – zaliczyliśmy w tych eliminacjach falstart, jednak kolejne spotkania grupowe zagramy wiosną. I wtedy – mam nadzieję – zobaczymy odmieniony polski zespół” – dodał uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie (2008).

Jego zdaniem, na dyspozycji Polaków mogło się odbić zmęczenie zawodników Vive Tauronu Kielce.

„Przecież oni najpierw długo grali w drodze do zwycięstwa w Lidze Mistrzów, potem były przygotowania do igrzysk i zajęcie w Rio de Janeiro czwartego miejsca. To się musiało odbić na szybkości, motoryce, dynamice. W niedzielę w Rumunii ciężko szło nam zdobywanie bramek w ataku pozycyjnym” – ocenił.

Jurasik podkreślił, że co prawda polską kadrę nieuchronnie czekają zmiany personalne, związane z wiekiem zawodników, to jednak z Serbami i Rumunami zespół Dujszebajewa zagrał w podobnym składzie, co podczas ostatnich ME czy igrzysk.

„Zabrakło Bartosza Jureckiego i Adama Wiśniewskiego, piłkarzy ważnych i światowej klasy. Ale nie mówmy jeszcze o jakiejś zmianie pokoleniowej” – zaznaczył 207–krotny reprezentant Polski.

Nie pokusił się o ocenę siły grupowych rywali. „To jest naprawdę wyrównana grupa, każdy może wygrać z każdym, o czym przekonują wyniki już rozegranych spotkań. Może nam była potrzebna taka sytuacja? Bo kiedy mamy przysłowiowy nóż na gardle, stawiamy wszystko na jedną kartę” – zakończył Jurasik.

Eliminacje zakończą się w czerwcu 2017 roku. W grupie 2. oprócz Polski, Serbii i Rumunii występuje także Białoruś. Do turnieju finałowego, który z udziałem 16 drużyn odbędzie się w dniach 12-28 stycznia 2018 roku w Chorwacji, awansują po dwa najlepsze zespoły z siedmiu grup oraz jeden z najlepszym bilansem z trzecich lokat. Następny mecz eliminacji biało-czerwoni rozegrają 3 lub 4 maja 2017 roku na wyjeździe z Białorusią.

źródło: PAP

Sport

Trener Arkadiusz Rusin po dwóch triumfach z Artego: to jeszcze nie koniec

Trener Arkadiusz Rusin po dwóch triumfach z Artego: to jeszcze nie koniec

2019-04-04, 15:00
Trener Maciejewski po zwycięstwach z Energą: dla nas cały czas jest 0:0

Trener Maciejewski po zwycięstwach z Energą: dla nas cały czas jest 0:0

2019-04-04, 13:00
Ekstraklasa piłkarska - wygrane Legii i Lecha po zmianach trenerów

Ekstraklasa piłkarska - wygrane Legii i Lecha po zmianach trenerów

2019-04-04, 11:00
Liga Mistrzów siatkarzy - PGE Skra daleko od finału rozgrywek

Liga Mistrzów siatkarzy - PGE Skra daleko od finału rozgrywek

2019-04-04, 09:00
Ekstraklasa koszykarek - trudna sytuacja Artego i Energi. Drugie porażki z rzędu

Ekstraklasa koszykarek - trudna sytuacja Artego i Energi. Drugie porażki z rzędu

2019-04-04, 06:16
Ekstraklasa koszykarzy - triumf Polskiego Cukru Toruń na koniec 25. kolejki

Ekstraklasa koszykarzy - triumf Polskiego Cukru Toruń na koniec 25. kolejki

2019-04-03, 11:12
Ekstraklasa koszykarek - porażki Artego i Energi na początek play-off

Ekstraklasa koszykarek - porażki Artego i Energi na początek play-off

2019-04-03, 08:10
GKM Grudziądz ma sponsora Milion złotych rocznie na klubu

GKM Grudziądz ma sponsora! Milion złotych rocznie na klubu

2019-04-02, 17:43
Superliga tenisistów stołowych - beniaminek z Grudziądza bliski utrzymania

Superliga tenisistów stołowych - beniaminek z Grudziądza bliski utrzymania

2019-04-02, 16:00
Ekstraklasa koszykarek - Energa Toruń mierzy w finał rozgrywek

Ekstraklasa koszykarek - Energa Toruń mierzy w finał rozgrywek

2019-04-02, 14:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę