LM siatkarek – Maccabi – Tauron MKS 1:3

2016-11-02, 08:36  Polska Agencja Prasowa

Siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonały na wyjeździe izraelski zespół Maccabi XT Hajfa 3:1 (25:16, 25:20, 19:25, 25:22) w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzyń. Rewanż w sobotę w Dąbrowie Górniczej.

Tauron MKS musi pokonać dwóch rywali, by zagrać w fazie grupowej. W przypadku awansu do 3. rundy, dąbrowianki zagrają ze zwycięzcą pary Agel Prostejov - Linmar Bekescsabai RS (w pierwszym meczu zespół z Prostejova wygrał na wyjeździe 3:0)

Trener dąbrowianek Juan Manuel Serramalera przed wylotem do Hajfy mówił, że jego zespół jest faworytem tej rywalizacji. I pierwsze dwa sety zdawały się potwierdzać opinię Argentyńczyka. MKS dominował - jego zawodniczki lepiej broniły i skuteczniej atakowały. Rywalki miały poważne problemy z przyjęciem. Ani razu nie prowadziły i wydawało się, że losy spotkania zostaną rozstrzygnięte w trzech setach na korzyść polskiej drużyny.

Trzecia odsłona wyglądała inaczej. Po ataku Hanny Kyryczenko Maccabi prowadziło po raz pierwszy 6:5. To nie był przypadek. Zespół gospodarzy wyraźnie poprawił grę w bloku, a Kyryczenko była trudna do zatrzymania w ataku. Ożywili się izraelscy kibice w hali i cieszyli się z wygranego seta.

Czwarta partia była wyrównana. Kiedy Kamila Ganszczyk trzy razy z rzędu zaskoczyła rywalki zagrywką, MKS prowadził 12:8, potem nawet 17:12. Ale Maccabi nie rezygnowało. Siatkarki z Hajfy zdobyły sześć punktów po kolei i wyszły na prowadzenie 18:17. Końcówka była nerwowa. Dokładniejsze były w niej dąbrowianki i przed rewanżem są bliżej awansu.

Poprzedni sezon MKS zakończył na czwartym miejscu w polskiej ekstraklasie. Liga Mistrzów w obecnym sezonie została zreformowana. W fazie grupowej wystąpi tylko 16 zespołów. 12 zostało rozstawionych, w tym mistrz Polski Chemik Police, a o cztery miejsca drużyny rywalizują w rundach eliminacyjnych. Z przyczyn finansowych z występów w LM zrezygnowały Atom Trefl Sopot i Impel Wrocław.

Początek sobotniego meczu w Dąbrowie Górniczej o godz. 17.

wyniki pozostałych spotkań w II rundzie kwalifikacji:
Minchanka Mińsk - HPK Hameenlinna 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:19)
Maritza Płowdiw - Eczacibasi Vitra Stambuł 0:3 (13:25, 13:25, 19:25)
Linamar Bekescsabai RSE - Agel Prostejov 0:3 (21:25, 18:25, 23:25)
Calcit Ljubljana - Liu Jo Nordmeccanica Modena 0:3 (19:25, 21:25, 22:25)
ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko - RC Cannes 0:3 (8:25, 21:25, 16:25)
Kohila VC - Vizura Belgrad 2:3 (13:25, 25:16, 14:25, 25:17, 9:15)
Chmiki Jużny - Dinamo Krasnodar 2:3 (17:25, 25:20, 25:23, 16:25, 5:15)

źródło: PAP/cev.lu

Sport

ME 2021 - Rosja zamiast Irlandii, Sewilla w miejsce Bilbao. Znamy miasta, w których zagrają Polacy

ME 2021 - Rosja zamiast Irlandii, Sewilla w miejsce Bilbao. Znamy miasta, w których zagrają Polacy!

2021-04-23, 12:15
ME 2021 - 50 dni do turnieju i dużo znaków zapytania wokół kadry Sousy

ME 2021 - 50 dni do turnieju i dużo znaków zapytania wokół kadry Sousy

2021-04-23, 06:15
Tauron 1. Liga - Koniec marzeń o finale. Visła przegrywa drugi mecz z BBTS-em

Tauron 1. Liga - Koniec marzeń o finale. Visła przegrywa drugi mecz z BBTS-em

2021-04-22, 23:11
PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

2021-04-22, 14:22
Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA

Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA!

2021-04-20, 19:50
eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

2021-04-20, 13:46
2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2021-04-19, 13:39
Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

2021-04-19, 00:03
eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję

eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję!

2021-04-18, 17:36
Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

2021-04-18, 13:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę