LM siatkarek – Maccabi – Tauron MKS 1:3

2016-11-02, 08:36  Polska Agencja Prasowa

Siatkarki Tauron MKS Dąbrowa Górnicza pokonały na wyjeździe izraelski zespół Maccabi XT Hajfa 3:1 (25:16, 25:20, 19:25, 25:22) w pierwszym meczu 2. rundy kwalifikacji Ligi Mistrzyń. Rewanż w sobotę w Dąbrowie Górniczej.

Tauron MKS musi pokonać dwóch rywali, by zagrać w fazie grupowej. W przypadku awansu do 3. rundy, dąbrowianki zagrają ze zwycięzcą pary Agel Prostejov - Linmar Bekescsabai RS (w pierwszym meczu zespół z Prostejova wygrał na wyjeździe 3:0)

Trener dąbrowianek Juan Manuel Serramalera przed wylotem do Hajfy mówił, że jego zespół jest faworytem tej rywalizacji. I pierwsze dwa sety zdawały się potwierdzać opinię Argentyńczyka. MKS dominował - jego zawodniczki lepiej broniły i skuteczniej atakowały. Rywalki miały poważne problemy z przyjęciem. Ani razu nie prowadziły i wydawało się, że losy spotkania zostaną rozstrzygnięte w trzech setach na korzyść polskiej drużyny.

Trzecia odsłona wyglądała inaczej. Po ataku Hanny Kyryczenko Maccabi prowadziło po raz pierwszy 6:5. To nie był przypadek. Zespół gospodarzy wyraźnie poprawił grę w bloku, a Kyryczenko była trudna do zatrzymania w ataku. Ożywili się izraelscy kibice w hali i cieszyli się z wygranego seta.

Czwarta partia była wyrównana. Kiedy Kamila Ganszczyk trzy razy z rzędu zaskoczyła rywalki zagrywką, MKS prowadził 12:8, potem nawet 17:12. Ale Maccabi nie rezygnowało. Siatkarki z Hajfy zdobyły sześć punktów po kolei i wyszły na prowadzenie 18:17. Końcówka była nerwowa. Dokładniejsze były w niej dąbrowianki i przed rewanżem są bliżej awansu.

Poprzedni sezon MKS zakończył na czwartym miejscu w polskiej ekstraklasie. Liga Mistrzów w obecnym sezonie została zreformowana. W fazie grupowej wystąpi tylko 16 zespołów. 12 zostało rozstawionych, w tym mistrz Polski Chemik Police, a o cztery miejsca drużyny rywalizują w rundach eliminacyjnych. Z przyczyn finansowych z występów w LM zrezygnowały Atom Trefl Sopot i Impel Wrocław.

Początek sobotniego meczu w Dąbrowie Górniczej o godz. 17.

wyniki pozostałych spotkań w II rundzie kwalifikacji:
Minchanka Mińsk - HPK Hameenlinna 3:1 (25:15, 25:18, 22:25, 25:19)
Maritza Płowdiw - Eczacibasi Vitra Stambuł 0:3 (13:25, 13:25, 19:25)
Linamar Bekescsabai RSE - Agel Prostejov 0:3 (21:25, 18:25, 23:25)
Calcit Ljubljana - Liu Jo Nordmeccanica Modena 0:3 (19:25, 21:25, 22:25)
ZOK Bimal-Jedinstvo Brcko - RC Cannes 0:3 (8:25, 21:25, 16:25)
Kohila VC - Vizura Belgrad 2:3 (13:25, 25:16, 14:25, 25:17, 9:15)
Chmiki Jużny - Dinamo Krasnodar 2:3 (17:25, 25:20, 25:23, 16:25, 5:15)

źródło: PAP/cev.lu

Sport

Euro 2021 - Polacy przegrywają pierwszy mecz w grupie

Euro 2021 - Polacy przegrywają pierwszy mecz w grupie

2021-06-14, 23:25
PGE Ekstraliga - Remis GKM-u w kluczowym meczu. Utrzymanie zagrożone

PGE Ekstraliga - Remis GKM-u w kluczowym meczu. Utrzymanie zagrożone

2021-06-14, 11:44
Euro 2021 - Polska kadra już w Rosji, wszystkie testy na COVID-19 negatywne

Euro 2021 - Polska kadra już w Rosji, wszystkie testy na COVID-19 negatywne

2021-06-13, 17:15
French Open - Świątek przegrała finał debla

French Open - Świątek przegrała finał debla

2021-06-13, 15:15
Euro 2021 - Brzęczek: Nasza grupa jest niewygodna. Ważne będzie przygotowanie i atmosfera

Euro 2021 - Brzęczek: Nasza grupa jest niewygodna. Ważne będzie przygotowanie i atmosfera

2021-06-12, 16:30
PGE Ekstraliga - Na Motoarenie Apator bez szans ze Spartą

PGE Ekstraliga - Na Motoarenie Apator bez szans ze Spartą

2021-06-12, 13:04
Piotr Kąkol z brązowym medalem na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy

Piotr Kąkol z brązowym medalem na Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Europy

2021-06-11, 19:01
Euro 2021 - Pierwszy gwizdek w Rzymie, finał na Wembley. Mistrzostwa Europy czas zacząć

Euro 2021 - Pierwszy gwizdek w Rzymie, finał na Wembley. Mistrzostwa Europy czas zacząć!

2021-06-11, 15:20
Energa Basket Liga - Wielki powrót w Anwilu

Energa Basket Liga - Wielki powrót w Anwilu!

2021-06-11, 12:28
Tauron 1. Liga - Pierwsze transfery Visły. Wierzbicki i Sternik mają pomóc w walce o Plusligę

Tauron 1. Liga - Pierwsze transfery Visły. Wierzbicki i Sternik mają pomóc w walce o Plusligę

2021-06-10, 13:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę