Zbigniew Boniek: jest bezpieczniej podczas meczów piłkarskich

2015-10-21, 20:02  Polska Agencja Prasowa

Podczas meczów piłkarskich w Polsce jest bezpieczniej, a organizacja imprez sportowych coraz lepsza – zgodnie ocenili w środę w Kielcach prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniew Boniek oraz zastępca komendanta głównego policji nadinsp. Cezary Popławski.

Zdaniem nadinsp. Popławskiego do poprawy bezpieczeństwa przyczyniły się m.in. zmiany w prawie. „Te przepisy, które obecnie funkcjonują ustabilizowały sytuację, szczególnie tam gdzie funkcjonuje ustawa o organizacji imprez masowych, czyli mówię o Ekstraklasie, 1. i 2. lidze. Widać, że jest bezpieczniej. Mamy mniej incydentów związanych ze zbiorowym zakłóceniem ładu i porządku publicznego” – powiedział dziennikarzom w czasie konferencji.

Według szefa PZPN, poprawa sytuacji wynika przede wszystkim z rozwiązań organizacyjnych. „Kiedy widzi się parę młodą wchodzącą na ślubny kobierzec czy reprezentację narodową, która wychodzi na Stadion Narodowy to wszystko wygląda ładnie, pięknie, ale musi być wykonany wcześniej ogrom pracy organicznej przez organizatorów, PZPN, policję. Tej pracy było tak dużo, że (…) dziś mecze piłkarskie odbywają się w zupełnie innej atmosferze” – ocenił Boniek. Zaznaczył jednak, że cały czas trzeba na to pracować, „by ten poziom nigdy nie opadł”.

Zdaniem prezesa PZPN podczas wielu dyskusji, m.in. z policją, omawiane są „rozwiązania na przyszłość, które mogą sprawić, że atmosfera podczas meczów piłkarskich będzie jeszcze bardziej przyjazna, byśmy wszyscy mogli być z tego dumni”. Nie chciał jednak mówić o szczegółach.

„Jest dobrze, może być lepiej, ale nigdy nie będzie idealnie, pracujemy na żywym organizmie” – przekonywał Boniek. Jako przykład podał archiwalny numer sportowej gazety z lat 60, w którym nagłówek na pierwszej stronie wyrażał postulat zmiany wszystkich sędziów piłkarskich. „Zawsze będą zdarzały się błędy, ale trzeba pracować nad tym, by poprawiać stale to co tego wymaga” – podkreślił.

Boniek przyznał, że jednym z tematów, który wywołuje ogromne emocje m.in. w środowisku kibiców jest sprawa wykorzystania w oprawie rac, które zgodnie z polskim prawem jest niedozwolone.

„Temat pirotechniki, powiedzmy sobie szczerze, wywołuje dużo emocji, odpalanie rac przez kibiców jest łamaniem prawa, a policja musi to egzekwować” – powiedział. Zaznaczył jednak, że sprawa wymaga „spokojnej dyskusji” prowadzonej „w ciszy”. „Musimy przez to przejść” – powiedział.

Konferencja „Bezpieczny Stadion” organizowana jest w Kielcach od 2001 roku. Jej głównym organizatorem jest Polski Związek Piłki Nożnej. Co roku bierze w niej udział około 400 przedstawicieli świata sportu, klubów piłkarskich, a także instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo podczas organizacji imprez sportowych. Przez kilka edycji impreza organizowana była z myślą o Euro 2012. Obecnie skupia się na organizacji wszelkich imprez piłkarskich, infrastruktury stadionów, monitoringu widowni. (PAP)

piłka nożna

Sport

Ekstraklasa koszykarzy  Arka Gdynia z brązowym medalem. We wtorek trzeci mecz finałowy

Ekstraklasa koszykarzy – Arka Gdynia z brązowym medalem. We wtorek trzeci mecz finałowy

2019-06-04, 10:00
Ekstraklasa koszykarzy - Artur Gronek trenerem Enea Astorii Bydgoszcz

Ekstraklasa koszykarzy - Artur Gronek trenerem Enea Astorii Bydgoszcz!

2019-06-04, 07:27
French Open 2019 - Świątek przegrała z broniącą tytułu Halep w 18 finału

French Open 2019 - Świątek przegrała z broniącą tytułu Halep w 1/8 finału

2019-06-03, 20:03
Ekstraklasa koszykarzy - koniec finałów dla Michała Ignerskiego

Ekstraklasa koszykarzy - koniec finałów dla Michała Ignerskiego

2019-06-03, 13:00
Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

Piłkarski weekend - grały drużyny z regionu. Sprawdź wyniki

2019-06-03, 11:00
Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych  PGE VIVE na 4. miejscu

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych – PGE VIVE na 4. miejscu

2019-06-03, 10:00
Liga Narodów siatkarzy - rewanż za finały mistrzostw świata. Polska przegrała z Brazylią

Liga Narodów siatkarzy - rewanż za finały mistrzostw świata. Polska przegrała z Brazylią

2019-06-03, 08:00
Piłkarskie MŚ do lat 20  Polska przegrała z Włochami w 18 finału

Piłkarskie MŚ do lat 20 – Polska przegrała z Włochami w 1/8 finału

2019-06-03, 07:00
Giro dItalia 2019 - Carapaz zwycięzcą wyścigu, Majka szósty

Giro d'Italia 2019 - Carapaz zwycięzcą wyścigu, Majka szósty

2019-06-02, 22:00
2. liga żużlowa - triumf Polonii Bydgoszcz w Krakowie z bonusem

2. liga żużlowa - triumf Polonii Bydgoszcz w Krakowie z bonusem

2019-06-02, 20:33
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę