Euroliga koszykarek – trener Energi: najważniejsza jest gra z czołówką

2014-11-02, 13:18  Polska Agencja Prasowa

Koszykarki Energi Toruń środowym meczem z wicemistrzem Rosji Nadieżdą w Orenburgu zadebiutują w prestiżowej Eurolidze (gr. B). Trener Elmedin Omanic cieszy się, że zespół otrzymał szansę rywalizacji z najlepszymi drużynami na Starym Kontynencie.

Udział w najbardziej cenionych rozgrywkach koszykarek w Europie ma być dla torunianek przede wszystkim nauką i zbieraniem doświadczenia, które może zaowocować w polskiej lidze.

„Najważniejsze jest to, że mamy możliwość gry w Eurolidze z najlepszymi, a miasto i klub będzie miało w swoim +CV+ uczestnictwo w najbardziej prestiżowych rozgrywkach koszykarek. Myślę, że będzie to dla nas także bardzo cenne doświadczenie, które zaowocuje w krajowej lidze w fazie play off" - powiedział PAP bośniacki trener Elmedin Omanic.

W grupie B, teoretycznie łatwiejszej, Energa zmierzy się, oprócz Nadieżdy, z wicemistrzem poprzednich rozgrywek Fenerbahce Stambuł (z trenerem Jackiem Winnickim i Agnieszką Bibrzycką), BK Imos Brno, Agu Spor Kulubu, Famila Beretta Schio, Tango Bourges Basket i CB Avenida Salamanka.

"Na pewno będziemy walczyć i starać się dla naszych kibiców wygrać mecz, mecze, choćby te we własnej hali. Myślę, patrząc realnie, że będzie bardzo ciężko, bo wszystkie zespoły są mocne, a co najmniej 50 procent z nich jest lepsza od nas personalnie. Mają także dużo większe budżety, lepszą organizację, doświadczenie. Jesteśmy prawdziwym beniaminkiem i dlatego wielkich oczekiwań nie ma” – dodał.

Przed inauguracją rozgrywek klub jest już przygotowany na przyjęcie pierwszego rywala we własnej hali - 12 listopada zmierzy się z tureckim Agu Spor. Włodarze Energi liczą na spore zainteresowanie meczami w Toruniu.„Mamy nadzieję, że rozgrywki przyciągną więcej kibiców niż spotkania ligowe. W końcu do hali sportowo-widowiskowej w Toruniu zawitają najlepsze europejskie drużyny. Przed każdym meczem przeprowadzamy po kilka konkursów, w których nagrodami są wejściówki na kolejne spotkania Energi. Nie zabraknie także elementów promocji zewnętrznej, aby większość mieszkańców wiedziała, że w grodzie Kopernika gościć będą najmocniejsze europejskie drużyny klubowe” – podkreślił rzecznik prasowy klubu Łukasz Łukaszewski.

Sprzedaż biletów na pierwszy pojedynek we własnej hali rozpocznie się w poniedziałek 3 listopada. Wejściówki można także nabywać przez internet.

Z występami drużyny w europejskiej elicie duże nadzieje wiążą także władze miasta. "Mecze Euroligi będą transmitowane w telewizji. To będzie doskonała promocja dla miasta, a klub otrzyma dodatkowe fundusze" - mówił po zgłoszeniu Energi do rozgrywek prezydent Torunia Michał Zaleski.

Najciekawszym transferem Energi przed sezonem było zaangażowanie wicemistrzyni świata z 2010 roku Czeszki Terezy Peckovej. Występowała ona regularnie w Eurolidze od 2006 roku, więc jej doświadczenie będzie dla zespołu bardzo cenne. Objawieniem drużyny może być jamajska rozgrywająca Maurita Reid, która w 2011 roku broniła barw chorwackiego Gospicu, a w minionym sezonie węgierskiego Pecsu. (PAP)

koszykówka

Sport

Weekend pełen emocji żużlowych w Polskim Radiu PiK

Weekend pełen emocji żużlowych w Polskim Radiu PiK!

2020-07-23, 07:13
Ile miasto Toruń kosztuje organizacja Grand Prix na żużlu To wciąż tajemnica

Ile miasto Toruń kosztuje organizacja Grand Prix na żużlu? To wciąż tajemnica

2020-07-22, 14:33
McKenzie Moore nadal koszykarzem Anwilu Włocławek

McKenzie Moore nadal koszykarzem Anwilu Włocławek!

2020-07-22, 13:24
Andrzej Bargiel zakażony koronawirusem: No i dorwało mnie

Andrzej Bargiel zakażony koronawirusem: No i dorwało mnie

2020-07-20, 21:05
Wysoka wygrana toruńskich żużlowców w Tarnowie

Wysoka wygrana toruńskich żużlowców w Tarnowie

2020-07-19, 16:26
Porażka żużlowców GKM w Lublinie, Polonia z kompletem punktów

Porażka żużlowców GKM w Lublinie, Polonia z kompletem punktów

2020-07-18, 20:05
Grudziądz: pandemia nie zatrzymała biegu historii Gotowi do startu

Grudziądz: pandemia nie zatrzymała biegu historii! Gotowi do startu?

2020-07-17, 08:08
Magdalena Ziętara koszykarką Energi Toruń

Magdalena Ziętara koszykarką Energi Toruń!

2020-07-16, 16:54
Trudna sytuacja piłkarzy Elany w drugiej lidze

Trudna sytuacja piłkarzy Elany w drugiej lidze

2020-07-15, 22:37
Żużlowiec Polonii trzeci w mistrzostwach 1.ligi, a Apatora tuż poza podium

Żużlowiec Polonii trzeci w mistrzostwach 1.ligi, a Apatora tuż poza podium

2020-07-13, 22:01
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę