MŚ siatkarzy – USA – Serbia 3:1

2014-09-11, 19:01  Polska Agencja Prasowa

Siatkarze Stanów Zjednoczonych pokonali w Łodzi Serbię 3:1 (23:25, 31:29, 25:17, 25:21) w drugim meczu drugiej fazy mistrzostw świata. O godz. 20.25 rozpocznie się spotkanie Polska - Włochy.

USA: Matthew Anderson, Taylor Sander, David Lee, Paul Lodman, Micah Christensen, Maxwell Holt – David Smith (libero) – David Smith.

Serbia: Nikola Kovacevic, Nikola Jovovic, Milos Nikic, Aleksandar Atanasijevic, Marko Podrascanin, Srecko Lisinac – Nikola Rosic (libero) – Uros Kovacevic, Nemanja Petric, Vlado, Petkovic, Sasa Starovic.

Obie ekipy podchodziły do rywalizacji po zwycięstwach w dniu poprzednim. Amerykanie pokonali biało-czerwonych 3:1, a Serbowie byli lepsi od Włochów 3:0. Dla bałkańskiej ekipy było to już piąte zwycięstwo z rzędu w mistrzostwach świata, z meczu na mecz wyraźnie się rozkręcała.

Reprezentacja USA po słabym początku teraz prezentuje się znakomicie. Widać, że po stracie kluczowego zawodnika Seana Rooneya drużyna odnalazła już swój rytm, a na pozycji atakującego znakomicie spisuje się Matthew Anderson.

To właśnie on wraz z Taylorem Sanderem przyczynili się do zwycięstwa nad Serbami. W zespole brązowych medalistów poprzedniej edycji imprezy brylował znany z występów w bełchatowskiej Skrze Aleksandar Atansijevic. Duże wsparcie w ataku miał w Nikoli Kovacevicu, ale i tak było to za mało na bardzo dobrze dysponowanych Amerykanów.

Ekipa Stanów Zjednoczonych, prowadzona przez Johna Sperawa, w tym sezonie już raz triumfowała w dużej imprezie. Nieoczekiwanie wygrała Ligę Światową, w finale pokonując Brazylijczyków. A Amerykanie lubią zwyciężać w pakiecie. Gdy po raz ostatni okazali się najlepsi w LŚ – w 2008 roku, później w Pekinie sięgnęli po złoto olimpijskie.

„Nie mam nic przeciwko temu, by taki scenariusz znowu się powtórzył” – powiedział zawodnik Asseco Resovii Rzeszów Paul Lotman.

USA w tabeli grupy E dopisuje sobie kolejne trzy punkty, co oznacza, że ma ich już dziesięć i awansowała na drugie miejsce. Polacy na razie zdobyli dziewięć punktów, ale wieczorem czeka ich jeszcze mecz z Włochami.

Obecnie przed biało-czerwonymi są jeszcze Iran, który w Bydgoszczy pokonał Argentynę 3:0 i został liderem tabeli z jedenastoma punktami oraz Francja (10 pkt). Trójkolorowi o 20.25 rozpoczną rywalizację z outsiderem grupy Australią.

Do trzeciej fazy rozgrywanych w Polsce mistrzostw świata awansują po trzy najlepsze drużyny z dwóch grup. (PAP)

siatkówka

Sport

W Londynie nie popłyną, oby we wrześniu w Bydgoszczy na Wielkiej Wioślarskiej tak

W Londynie nie popłyną, oby we wrześniu w Bydgoszczy na Wielkiej Wioślarskiej tak

2020-03-16, 23:54
Koronawirus, a igrzyska olimpijskie w Tokio

Koronawirus, a igrzyska olimpijskie w Tokio

2020-03-16, 15:18
Polski piłkarz zarażony koronawirusem

Polski piłkarz zarażony koronawirusem!

2020-03-14, 20:09
Kolejny koszykarz opuszcza Enea-Astorię Bydgoszcz

Kolejny koszykarz opuszcza Enea-Astorię Bydgoszcz

2020-03-14, 08:51
Żużlowcy zainaugurują sezon w innym terminie

Żużlowcy zainaugurują sezon w innym terminie

2020-03-14, 08:42
Piłkarska ekstraklasa zawiesiła rozgrywki, nie zagrają także piłkarze Olimpii i Elany

Piłkarska ekstraklasa zawiesiła rozgrywki, nie zagrają także piłkarze Olimpii i Elany!

2020-03-13, 13:29
Poza meczami piłkarzy Olimpii i Elany wszystko odwołane. Powód: koronawirus

Poza meczami piłkarzy Olimpii i Elany wszystko odwołane. Powód: koronawirus

2020-03-13, 07:52
Skoczkowie narciarscy też kończą sezon

Skoczkowie narciarscy też kończą sezon!

2020-03-12, 18:01
Koszykarze Anwilu, Polskiego Cukru i Astorii nie zagrają do 25 marca

Koszykarze Anwilu, Polskiego Cukru i Astorii nie zagrają do 25 marca!

2020-03-12, 12:41
Artego wicemistrzem Polski, koszykarki z Torunia zostają w ekstraklasie [dźwięk]

Artego wicemistrzem Polski, koszykarki z Torunia zostają w ekstraklasie! [dźwięk]

2020-03-12, 12:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę