Kolejni zawodnicy opuszczają Delectę Bydgoszcz

2013-05-14, 15:37  Polska Agencja Prasowa

Czwarty zespół minionego sezonu siatkarskiej ekstraklasy rozstaje się z kolejnymi zawodnikami. Z Bydgoszczy odchodzą Piotr Lipiński, Michał Dębiec i Łukasz Owczarz. Trwają rozmowy z siatkarzami, którzy mają uzupełnić skład.

Zarząd klubu poinformował o kolejnych krokach związanych z budowaniem składu na kolejny sezon. Póki co informacje dotyczą głównie zakończenia współpracy z siatkarzami. Nie przedłużono bowiem kontraktów z rezerwowym rozgrywającym Piotrem Lipińskim, podstawowym w minionym sezonie libero Michałem Dębcem oraz atakującym Łukaszem Owczarzem.

Wcześniej z Bydgoszczy odeszli Stephane Antiga i Andrzej Wrona (obaj PGE Skra Bełchatów) oraz Dawid Konarski (Asseco Resovia). Wszystko wskazuje na to, że z Delectą pożegna się także pierwszy rozgrywający Słowak Michał Masny. Zawodnik najprawdopodobniej wybierze ofertę Jastrzębskiego Węgla.

W grodzie nad Brdą pozostaną za to posiadający ważne kontrakty Wojciech Jurkiewicz, grający na pozycji środkowego, przyjmujący Marcin Waliński oraz młodzi zmiennicy Łukasz Wiese, Krzysztof Rejno oraz syn prezesa klubu, Piotr Sieńko. Delecta porozumiała się także z grającym na pozycji libero Tomaszem Bonisławskim.

Propozycje dalszej gry w Bydgoszczy otrzymali Marcin Wika oraz Tomasz Wieczorek. Do szerokiej kadry mają zostać także włączeni młodzi siatkarze Bartosz Filipiak i Jan Nowakowski.

Informacji o nowych zawodnikach, poza zakontraktowanym wcześniej Miłoszem Zniszczołem z Effectora Kielce, póki co brak. Klub zastrzega jednak, iż prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z graczami i ich menadżerami. Jeszcze w tym tygodniu mają zostać podpisane umowy z nowymi siatkarzami, którzy w nowym sezonie mają reprezentować barwy Delecty. (PAP)

Sport

Piłkarskie MŚ do lat 20 - Panama wygrała w Bydgoszczy z Arabią Saudyjską

Piłkarskie MŚ do lat 20 - Panama wygrała w Bydgoszczy z Arabią Saudyjską

2019-06-01, 10:30
Liga Narodów siatkarzy  Polska wygrała z Australią na inaugurację

Liga Narodów siatkarzy – Polska wygrała z Australią na inaugurację

2019-06-01, 09:30
Ekstraliga żużlowa - przełamanie Get Well. Torunianie z pierwszym zwycięstwem w sezonie

Ekstraliga żużlowa - przełamanie Get Well. Torunianie z pierwszym zwycięstwem w sezonie

2019-06-01, 08:27
Giro dItalia 2019 - Chaves wygrał 19. etap, Carapaz wciąż liderem

Giro d'Italia 2019 - Chaves wygrał 19. etap, Carapaz wciąż liderem

2019-05-31, 20:14
Ekstraklasa siatkarek - kolejne dwie zawodniczki zostają w Pałacu Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarek - kolejne dwie zawodniczki zostają w Pałacu Bydgoszcz

2019-05-31, 16:31
Diamentowa Liga - Paweł Wojciechowski 5., a Marcin Lewandowski 3. w Sztokholmie

Diamentowa Liga - Paweł Wojciechowski 5., a Marcin Lewandowski 3. w Sztokholmie

2019-05-31, 11:00
French Open 2019 - Linette przegrała z Halep w trzech setach

French Open 2019 - Linette przegrała z Halep w trzech setach

2019-05-31, 08:22
Liga Narodów siatkarek - Polki kontynuują znakomitą passę. Pewny triumf z Holandią

Liga Narodów siatkarek - Polki kontynuują znakomitą passę. Pewny triumf z Holandią!

2019-05-30, 21:33
Ekstraklasa koszykarzy - pierwszy mecz finału dla Polskiego Cukru Toruń

Ekstraklasa koszykarzy - pierwszy mecz finału dla Polskiego Cukru Toruń!

2019-05-30, 20:11
French Open 2019 - Iga Świątek w trzeciej rundzie

French Open 2019 - Iga Świątek w trzeciej rundzie!

2019-05-30, 13:22
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę