Kolejni zawodnicy opuszczają Delectę Bydgoszcz

2013-05-14, 15:37  Polska Agencja Prasowa

Czwarty zespół minionego sezonu siatkarskiej ekstraklasy rozstaje się z kolejnymi zawodnikami. Z Bydgoszczy odchodzą Piotr Lipiński, Michał Dębiec i Łukasz Owczarz. Trwają rozmowy z siatkarzami, którzy mają uzupełnić skład.

Zarząd klubu poinformował o kolejnych krokach związanych z budowaniem składu na kolejny sezon. Póki co informacje dotyczą głównie zakończenia współpracy z siatkarzami. Nie przedłużono bowiem kontraktów z rezerwowym rozgrywającym Piotrem Lipińskim, podstawowym w minionym sezonie libero Michałem Dębcem oraz atakującym Łukaszem Owczarzem.

Wcześniej z Bydgoszczy odeszli Stephane Antiga i Andrzej Wrona (obaj PGE Skra Bełchatów) oraz Dawid Konarski (Asseco Resovia). Wszystko wskazuje na to, że z Delectą pożegna się także pierwszy rozgrywający Słowak Michał Masny. Zawodnik najprawdopodobniej wybierze ofertę Jastrzębskiego Węgla.

W grodzie nad Brdą pozostaną za to posiadający ważne kontrakty Wojciech Jurkiewicz, grający na pozycji środkowego, przyjmujący Marcin Waliński oraz młodzi zmiennicy Łukasz Wiese, Krzysztof Rejno oraz syn prezesa klubu, Piotr Sieńko. Delecta porozumiała się także z grającym na pozycji libero Tomaszem Bonisławskim.

Propozycje dalszej gry w Bydgoszczy otrzymali Marcin Wika oraz Tomasz Wieczorek. Do szerokiej kadry mają zostać także włączeni młodzi siatkarze Bartosz Filipiak i Jan Nowakowski.

Informacji o nowych zawodnikach, poza zakontraktowanym wcześniej Miłoszem Zniszczołem z Effectora Kielce, póki co brak. Klub zastrzega jednak, iż prowadzi bardzo zaawansowane rozmowy z graczami i ich menadżerami. Jeszcze w tym tygodniu mają zostać podpisane umowy z nowymi siatkarzami, którzy w nowym sezonie mają reprezentować barwy Delecty. (PAP)

Sport

Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

Agnieszka Radwańska rozegrała w Bydgoszczy mecz pokazowy

2019-06-22, 22:07
ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek

ME w szermierce 2019 - złoty medal polskich szpadzistek!

2019-06-22, 21:30
PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

PŚ w wioślarstwie w Poznaniu - Artur Mikołajczewski z Gopło Kruszwica na 2. miejscu

2019-06-22, 20:45
Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

Liga Narodów siatkarek - Brazylia i USA grupowymi rywalkami Polek w Final Six

2019-06-22, 15:11
Liga Narodów - polscy siatkarze wygrali z Argentyną po tie-breaku

Liga Narodów - polscy siatkarze wygrali z Argentyną po tie-breaku

2019-06-22, 09:27
Ekstraliga żużlowa - pewny triumf GKM-u Grudziądz i porażka w arcyważnym meczu Get Well Toruń

Ekstraliga żużlowa - pewny triumf GKM-u Grudziądz i porażka w arcyważnym meczu Get Well Toruń

2019-06-22, 07:57
Powstanie Muzeum Bydgoskiego Sportu Żużlowego

Powstanie Muzeum Bydgoskiego Sportu Żużlowego

2019-06-21, 16:47
Ekstraklasa siatkarek - Marta Biedziak wraca do Pałacu Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarek - Marta Biedziak wraca do Pałacu Bydgoszcz

2019-06-21, 14:58
Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: sezon najtrudniejszy pod każdym względem

Ekstraklasa koszykarzy - Milicic: sezon najtrudniejszy pod każdym względem

2019-06-21, 13:00
Ekstraliga żużlowa - piątkowe mecze GKM-u Grudziądz i Get Well Toruń w Polskim Radiu PiK

Ekstraliga żużlowa - piątkowe mecze GKM-u Grudziądz i Get Well Toruń w Polskim Radiu PiK!

2019-06-21, 10:49
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę