Liga Narodów 2026: Polacy odwrócili losy meczu z Niemcami. Bołądź zdobył 21 punktów
Reprezentacja Polski siatkarzy pokonała Niemcy 3:1 w trzecim meczu turnieju Ligi Narodów w Gliwicach. Po stracie pierwszego seta „biało-czerwoni” przejęli pełną kontrolę nad spotkaniem, a najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu Nikoli Grbicia był Bartłomiej Bołądź, który zdobył 21 punktów.
Pierwsza partia długo układała się po myśli Niemców. Polacy, mimo że odrobili stratę z 20:23 i doprowadzili do remisu, nie zdołali odwrócić jej losów. Decydujące punkty padły po skutecznym ataku Erika Roehrsa, a rywale zwyciężyli 25:23.
Od drugiego seta obraz gry wyraźnie się zmienił. Biało-czerwoni poprawili jakość zagrywki, skuteczniej pracowali blokiem i szybko budowali przewagę. Niemcy nie byli w stanie odpowiedzieć na tempo narzucone przez gospodarzy turnieju, którzy wygrali kolejne odsłony do 16, 17 i 15.
W trzeciej partii Polacy kontrolowali przebieg gry niemal od początku. Dobrze funkcjonował blok, a przewaga rosła systematycznie. Set zakończył się skuteczną akcją potrójnego bloku. W czwartej odsłonie Niemcy dotrzymali kroku tylko do stanu 8:8. Później zespół Grbicia odjechał rywalom, a mecz zamknął atakiem Artur Szalpuk.
W spotkaniu wystąpili między innymi Wilfredo Leon, Jakub Popiwczak i Kewin Sasak, którzy dołączyli do kadry na gliwicki turniej. W trzecim secie na parkiecie pojawił się także Marcel Bakaj, powołany w miejsce mającego problemy zdrowotne Jana Firleja.
Dla Polaków było to trzecie zwycięstwo w Gliwicach. Wcześniej, po tie-breakach, pokonali Belgię i Turcję. W niedzielę, w ostatnim dniu turnieju, biało-czerwoni zagrają z Argentyną. Początek spotkania o godz. 20.00.
Polska – Niemcy 3:1 (23:25, 25:16, 25:17, 25:15).