Wda Świecie ma nowego szkoleniowca. Przychodzi trener z kujawsko-pomorskiej IV Ligi
Wda Świecie ogłosiła nazwisko nowego trenera. Stery w trzecioligowej ekipie przejął Szymon Kmiecik, który w poprzednim sezonie prowadził Pogoń Mogilno.
Kmiecik zasiadł na ławce Pogoni przed startem rozgrywek 2025/2026. Finalnie drużyna zajęła w IV Lidze drugie miejsce. Jej bilans to 21 zwycięstw, 7 remisów i 4 porażki. Miano wicelidera pozwoliło Mogilnianom wziąć udział w barażach o III Ligę. Zespół przegrał jednak półfinałowe spotkanie z Gromem Nowy Staw po rzutach karnych. 20 czerwca Pogoń poinformowała, że rozwiązała kontrakt ze szkoleniowcem za porozumieniem stron.
Dwa dni później Kmiecika ogłosiła Wda. Trener, który w przeszłości pracował m.in. jako asystent w pierwszoligowej Kotwicy Kołobrzeg, zastąpił na stanowisku Macieja Meggera. Ten z kolei przejął Świecian w końcówce minionego sezonu, gdy klub ogłosił zakończenie współpracy z Krzysztofem Urtnowskim.