Legia Warszawa obroniła mistrzostwo Polski. Złoto po siedmiu meczach
Koszykarze Legii Warszawa po raz drugi z rzędu zostali mistrzami Polski. W decydującym, siódmym meczu finału Orlen Basket Ligi pokonali przed własną publicznością Orlen Zastal Zielona Góra 78:70 i wygrali całą serię play-off 4-3.
Finałowa rywalizacja trzymała w napięciu do ostatniego spotkania. Zastal lepiej rozpoczął niedzielny mecz na Bemowie i po pierwszej kwarcie prowadził 19:17. Legia odpowiedziała jednak znakomitą drugą odsłoną, wygraną 29:19. To właśnie wtedy gospodarze zbudowali przewagę, której nie oddali już do końcowej syreny.
Zielonogórzanie próbowali wrócić do gry po przerwie. Trzecią kwartę wygrali 23:20, ale w decydujących fragmentach Legia zachowała więcej spokoju. Ostatnią część spotkania wygrała 12:9 i przypieczętowała obronę tytułu.
Najwięcej punktów dla mistrzów zdobył Andrzej Pluta – 15. Reprezentant Polski dołożył pięć asyst i trzy zbiórki, a po finale został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem całej serii. W decydującym spotkaniu Legię wspierali także Dominic Brewton i Race Thompson, którzy zdobyli po 11 punktów, oraz Shane Hunter – 10.
– To niesamowite uczucie zdobyć miano MVP przed własną publicznością, ale to zasługa wszystkich w zespole. Naszą największą siłą było to, że w każdym momencie odpowiedzialność mógł wziąć na siebie inny zawodnik – podkreślił Pluta.
Dla Legii to dziewiąty tytuł mistrza Polski w historii. Warszawski klub obronił złoto wywalczone przed rokiem i zakończył jubileuszowy, 110. rok swojej działalności kolejnym sukcesem. Zastal po bardzo wyrównanej serii musiał zadowolić się srebrnymi medalami.