Zmiany w Olimpii Grudziądz. Są odejścia i pierwszy nowy napastnik

2026-06-17, 07:46  WS
W Olimpii Grudziądz ruszyła intensywna przebudowa kadry po sezonie 2025/26/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

W Olimpii Grudziądz ruszyła intensywna przebudowa kadry po sezonie 2025/26/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

W Olimpii Grudziądz ruszyła intensywna przebudowa kadry po sezonie 2025/26. Drugoligowiec ogłosił odejścia kilku zawodników oraz zaprezentował pierwsze wzmocnienie przed kolejnymi rozgrywkami.

Z zespołu Olimpii Grudziądz odchodzi kilku ważnych zawodników, w tym bramkarz Sebastian Sobolewski, obrońca Rafał Kobryń, pomocnik Oskar Sewerzyński, skrzydłowy Łukasz Moneta oraz napastnik Maciej Mas. Ponadto Raków Częstochowa skrócił wypożyczenie Maxa Pawłowskiego, który wrócił do macierzystego klubu.

Ruchy kadrowe są konsekwencją rozczarowującego finiszu sezonu. Olimpia przez długi czas pozostawała w grze o awans do Betclic 1. Ligi, jednak słabsza wiosna sprawiła, że drużyna zakończyła rozgrywki już na etapie półfinału baraży, przegrywając z Sandecją Nowy Sącz.
Pierwszym nowym zawodnikiem w zespole został Dawid Bałdyga. 23‑letni napastnik ostatnio reprezentował barwy Resovii, dla której w minionym sezonie rozegrał 28 ligowych spotkań i zdobył pięć bramek. Do dorobku dołożył również trafienie w Pucharze Polski oraz występy w barażach.

Wcześniej Bałdyga występował m.in. w Siarce Tarnobrzeg, Śląsku Wrocław, Polonii Środa Wielkopolska i Lechii Tomaszów Mazowiecki. Wszystko wskazuje na to, że jego transfer jest jedynie początkiem szerszej przebudowy kadry Olimpii przed kolejnymi rozgrywkami.

Sport

Zbliża się okazały jubileusz aż trzech klubów. Polonia, BTW i Gwiazda szykują ciekawe obchody

Zbliża się okazały jubileusz aż trzech klubów. Polonia, BTW i Gwiazda szykują ciekawe obchody

2025-05-13, 13:58
Pawełczak z sukcesem w dorosłym żużlu. 15-latek trzeci w Srebrnym Kasku. Wygrał Przyjemski

Pawełczak z sukcesem w „dorosłym” żużlu. 15-latek trzeci w Srebrnym Kasku. Wygrał Przyjemski

2025-05-12, 20:37
Polski Cukier zagra w ćwierćfinale Torunianie wygrali decydujący mecz w fazie play-in

Polski Cukier zagra w ćwierćfinale! Torunianie wygrali decydujący mecz w fazie play-in

2025-05-12, 19:23
Agresywni pseudokibice zatrzymani przez policję po zakłóceniu meczu w Słupsku

Agresywni pseudokibice zatrzymani przez policję po zakłóceniu meczu w Słupsku

2025-05-12, 09:43
Polski judoka na podium turnieju rangi Grand Slam. Teresiński trzeci w Astanie

Polski judoka na podium turnieju rangi Grand Slam. Teresiński trzeci w Astanie

2025-05-12, 06:30
Elana Toruń tylko zremisowała. Wda Świecie z wysoką porażką

Elana Toruń tylko zremisowała. Wda Świecie z wysoką porażką

2025-05-11, 22:38
Astoria nie zdołała znów wygrać na wyjeździe. Miasto Szkła nieznacznie lepsze

Astoria nie zdołała znów wygrać na wyjeździe. Miasto Szkła nieznacznie lepsze

2025-05-11, 21:46
Niespodziewana porażka PRESU Toruń. Anioły przegrały w Zielonej Górze po zaciętym boju

Niespodziewana porażka PRESU Toruń. „Anioły” przegrały w Zielonej Górze po zaciętym boju

2025-05-11, 19:13
Polonia z wygraną u siebie. Bydgoszczanie jako pierwsi pokonali Wilki Krosno

Polonia z wygraną u siebie. Bydgoszczanie jako pierwsi pokonali Wilki Krosno

2025-05-11, 16:20
Za nami kolejna edycja Biegu Piastowskiego. W Bydgoszczy dzieci biegały i wiosłowały

Za nami kolejna edycja Biegu Piastowskiego. W Bydgoszczy dzieci biegały i wiosłowały

2025-05-11, 15:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę