Świetne wyniki szermierzy z Kujaw i Pomorza! 10 medali MP Młodzików i Akademicki tytuł MP dla UMK

2026-06-15, 17:24  mat. prasowe/PG
Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Szermierze z naszego regionu osiągnęli świetne wyniki/fot. mat. prasowe

Miniony weekend zapisał się złotymi zgłoskami w historii szermierki w naszym regionie. Młodzi reprezentanci klubów województwa kujawsko-pomorskiego zdominowali Mistrzostwa Polski Młodzików w szermierce, zdobywając łącznie aż 10 medali we wszystkich trzech broniach: szabli, szpadzie i florecie. Dopełnieniem sukcesu był świetny występ studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którzy wywalczyli tytuł Akademickiego Mistrza Polski oraz brązowy medal.

Tegoroczne MP młodzików odbywały się jednocześnie w trzech różnych ośrodkach. Wszędzie zawodnicy z naszego województwa stawali na podium.

Szabla (Warszawa): Dominacja UKS Szabli Brzoza

W stolicy bezkonkurencyjni okazali się szabliści z Brzozy. Indywidualnie Jakub Gwoździński wywalczył wicemistrzostwo Polski, a Kevin Świątkiewicz zdobył brązowy medal. Obaj, wspierani w drużynie przez Oliwiera Lewandowskiego oraz Bartosza Struensee, sięgnęli też po Drużynowe Mistrzostwo Polski.

Szpada (Mielec): Wielki triumf „Riposty” Toruń

Szpadzistki z Centrum Szermierki Riposta Toruń zdominowały rywalizację na planszach w Mielcu. Zofia Różyńska oraz Lena Cymer zgarnęły brązowe krążki w turnieju indywidualnym. W drużynowych zmaganiach Torunianki były bezkonkurencyjne. Pierwszy skład (Różyńska, Cymer, Pola Sadowska, Oliwia Stusińska) triumfował, a drugi (Matylda Gorzycka, Eliza Paluszkiewicz, Maria Stankiewicz, Maria Ślęzak) stanął na trzecim stopniu podium.

Floret (Szczecin): Bydgoszcz i Toruń na podium

W Szczecinie świetną formę zaprezentowały florecistki. Joanna Zalewska z UKS MDK 5 Bydgoszcz została wicemistrzynią Polski, a Joanna Paziewska z Toruńskiej Akademii Floretu zgarnęła brąz. Dodatkowo zespół UKS MDK 5 Bydgoszcz w składzie: Joanna Zalewska, Natalia Buda, Nina Królikowska i Jagoda Klimek wywalczył brązowy krążek w turnieju drużynowym.

Sukces akademicki: Dwa medale dla Uniwersytetu Mikołaja Kopernika

Równolegle Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach była gospodarzem AMP. Tam również nie brakowało powodów do radości. Mistrzem we florecie mężczyzn został reprezentant UMK Toruń, Jan Jurkiewicz – uczestnik ostatnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Znakomity wynik u florecistek odnotowała Nadia Jaszczołt z toruńskiego uniwersytetu, która po świetnych walkach zdobyła brąz.

Sport

Anwil Włocławek znów zwycięski. Kontrola na boisku, choć rywal miał swoje momenty

Anwil Włocławek znów zwycięski. Kontrola na boisku, choć rywal miał swoje momenty

2024-10-12, 18:23
Elana dołożyła punkt do tabeli. Remis z wymagającym przeciwnikiem

Elana dołożyła punkt do tabeli. Remis z wymagającym przeciwnikiem

2024-10-12, 16:51
Anwil Włocławek pójdzie za ciosem w kolejnym spotkaniu Relacja w Polskim Radiu PiK

Anwil Włocławek pójdzie za ciosem w kolejnym spotkaniu? Relacja w Polskim Radiu PiK

2024-10-12, 07:00
Energa Toruń przerwała serię porażek. Zdecydowane zwycięstwo w Nowym Targu

Energa Toruń przerwała serię porażek. Zdecydowane zwycięstwo w Nowym Targu

2024-10-11, 21:27
Sukcesy Polaków podczas żeglarskich ME. Złoto Tarnowskiego, brąz Valkevich

Sukcesy Polaków podczas żeglarskich ME. Złoto Tarnowskiego, brąz Valkevich

2024-10-11, 16:35
Fręch i Linette zakończyły udział w turnieju w Wuhan. Faworytki wyraźnie pokonały Polki

Fręch i Linette zakończyły udział w turnieju w Wuhan. Faworytki wyraźnie pokonały Polki

2024-10-11, 14:33
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2024-10-11, 10:00
GKM Grudziądz odsłonił kolejną kartę na sezon 2025. Lidsey został w drużynie

GKM Grudziądz odsłonił kolejną kartę na sezon 2025. Lidsey został w drużynie

2024-10-11, 08:51
Twarde Pierniki wygrały z Zastalem. Pierwsze zwycięstwo torunian w nowym sezonie OBL

„Twarde Pierniki” wygrały z Zastalem. Pierwsze zwycięstwo torunian w nowym sezonie OBL

2024-10-10, 20:34
Fręch awansowała do ćwierćfinału w Wuhan. Świetny mecz przeciwko trudnej przeciwniczce

Fręch awansowała do ćwierćfinału w Wuhan. Świetny mecz przeciwko trudnej przeciwniczce

2024-10-10, 19:40
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę