Kolejnych dwóch Polaków zostało mistrzami Europy w łyżwiarstwie szybkim

2026-01-10, 17:21  PAP/IAR/Redakcja
Polscy panczeniści zdobyli już sześć medali na trwających ME w Tomaszowie Mazowieckim/fot. PAP/Piotr Polak

Polscy panczeniści zdobyli już sześć medali na trwających ME w Tomaszowie Mazowieckim/fot. PAP/Piotr Polak

Polscy panczeniści szaleją w Tomaszowie Mazowieckim. Na odbywających się tam mistrzostwach Europy nasi reprezentanci zdobyli kolejne dwa złote medale.

Kaja Ziomek-Nogal zdobyła w sobotę tytuł mistrzyni Europy w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 500 m. Zwyciężyła z czasem 37,79 s. Okazała się lepsza o 0,48 s od swojej rodaczki Andżeliki Wójcik, której przypadł srebrny medal. Trzecie miejsce zajęła Holenderka Isabel Grevelt, która osiągnęła czas 38,37 s.

Kaja Ziomek-Nogal nie kryła wzruszenia po zwycięstwie. – To cudowne uczucie usłyszeć hymn Polski – przyznaje. – Początek sezonu był trochę słabszy niż chciałam, ale teraz wszystko zaczęło się stabilizować – dodaje mistrzyni Europy na 500 m. Ambicje naszej panczenistki są jednak większe. Otwarcie przyznała, że chce zdobyć medal na nadchodzących igrzyskach w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo, które rozpoczną się 6 lutego. - Mam nadzieję, że mistrzostwo Europy jest tylko przedsmakiem i potwierdzeniem, że do tego dążę - mówi Kaja Ziomek-Nogal.

To nie koniec dobrych wieści. Władimir Semirunnij, który od 2024 roku reprezentuje Polskę, zdobył dziś złoty medal mistrzostw Europy w łyżwiarstwie szybkim na dystansie 5000 m. Panczenista zwyciężył, osiągając nowy rekord toru - 6.11,13. Drugi Włoch Riccardo Lorello stracił do Semirunnija ponad 3,3 s. W sumie Polacy zdobyli na trwających mistrzostwach Europy sześć medali, w tym pięć złotych.

Z Kają Ziomek-Nogal rozmawiał Cezary Gurjew/IAR

Sport

ME 2021 - 50 dni do turnieju i dużo znaków zapytania wokół kadry Sousy

ME 2021 - 50 dni do turnieju i dużo znaków zapytania wokół kadry Sousy

2021-04-23, 06:15
Tauron 1. Liga - Koniec marzeń o finale. Visła przegrywa drugi mecz z BBTS-em

Tauron 1. Liga - Koniec marzeń o finale. Visła przegrywa drugi mecz z BBTS-em

2021-04-22, 23:11
PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

2021-04-22, 14:22
Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA

Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA!

2021-04-20, 19:50
eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

2021-04-20, 13:46
2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2021-04-19, 13:39
Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

2021-04-19, 00:03
eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję

eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję!

2021-04-18, 17:36
Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

2021-04-18, 13:30
PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

2021-04-16, 14:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę