Energa zakończyła rok w Sanoku z czystym kontem! Gospodarze byli bezradni

2025-12-21, 21:19  Redakcja
Energa zakończyła rok w Sanoku z czystym kontem/fot. Pixabay

Energa zakończyła rok w Sanoku z czystym kontem/fot. Pixabay

Po trudnych tygodniach i serii niepowodzeń KH Energa Toruń zamknęła rok ligowy w najlepszy możliwy sposób. Torunianie wykazali się cierpliwością, skutecznością w decydujących momentach oraz pełną kontrolą w trzeciej tercji, wygrywając z STS-em Sanok w 30. kolejce Tauron Hokej Ligi
5:0.

Starcie miało rozpocząć się punktualnie o 17:00. O wyznaczonej godzinie gotowi byli goście i sędziowie. Reprezentanci STS-u wyjechali na lód dopiero po dziesięciu minutach. Mimo pozasportowego tła samo starcie długo miało wyrównany przebieg – obie ekipy oddawały zbliżoną liczbę strzałów, a bramkarze utrzymywali „zero” na tablicy. Torunianie budowali przewagę spokojem w rozegraniu i konsekwencją w zmianach, jednak na klarowne sytuacje trzeba było czekać.

W drugiej odsłonie gospodarze potrafili zagrozić jako pierwsi, ale Anton Svensson obronił groźne uderzenie Sterbenza. Po drugiej stronie próby podejmowali m.in. Denis Fjodorovs, Mateusz Zieliński, Robert Arrak i Rusłan Baszyrow, jednak długo brakowało finalizacji. Dopiero pod koniec tercji wynik otworzył Denyskin, który w 37. minucie skierował krążek do siatki po strzale Zielińskiego spod niebieskiej, zmieniając tor lotu i dezorientując Filipa Świderskiego.

Po przerwie obraz gry szybko przechylił się na stronę KH Energi. Denyskin podwyższył w 50. minucie – tym razem w przewadze, uderzeniem sprzed bulika przy słupku. Chwilę później kontrę zamknął Mikołaj Syty i zrobiło się 3:0. W końcówce torunianie dołożyli jeszcze dwa ciosy: w 58. minucie Ołeksij Worona trafił w osłabieniu, a wynik ustalił ponownie Denyskin w 60. minucie, kompletując hat-tricka. Tym samym goście zakończyli wieczór z wysokim zwycięstwem oraz czystym kontem.

STS Sanok – KH Energa Toruń 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Bramki dla Energii: Denyskin (37, 50, 60), Syty (52), Worona (58)

Sport

Polscy piłkarze wylecieli z Warszawy do Kataru. Mistrzostwa świata 2022

Polscy piłkarze wylecieli z Warszawy do Kataru. Mistrzostwa świata 2022

2022-11-17, 15:00
Czy Twarde Pierniki są w stanie zagrozić Anwilowi Relacja w PR PiK

Czy Twarde Pierniki są w stanie zagrozić Anwilowi? Relacja w PR PiK

2022-11-17, 08:00
Basket 25 będzie bronił pierwszego miejsca w grupie EuroCupu. Relacja w PR PiK

Basket 25 będzie bronił pierwszego miejsca w grupie EuroCupu. Relacja w PR PiK

2022-11-16, 08:00
Gwiazda Bydgoszcz wygrała i jest o krok od ćwierćfinału Pucharu Europy

Gwiazda Bydgoszcz wygrała i jest o krok od ćwierćfinału Pucharu Europy

2022-11-15, 17:34
Twarde Pierniki z nowym zawodnikiem. Do składu dołączył Vasilije Puica

Twarde Pierniki z nowym zawodnikiem. Do składu dołączył Vasilije Pušica

2022-11-15, 16:08
Reprezentanci Polski otrzymali numery na mundial w Katarze

Reprezentanci Polski otrzymali „numery” na mundial w Katarze

2022-11-15, 14:50
Mnóstwo sukcesów, ale i niedosyt. LOTTO-Bydgostia podsumowała sezon

Mnóstwo sukcesów, ale i niedosyt. LOTTO-Bydgostia podsumowała sezon

2022-11-15, 11:45
Adrian Miedziński w Polonii Bydgoszcz na kontrakcie warszawskim

Adrian Miedziński w Polonii Bydgoszcz na kontrakcie warszawskim

2022-11-15, 08:32
Gwiazda Bydgoszcz rozpoczyna walkę o ćwierćfinał Pucharu Europy

Gwiazda Bydgoszcz rozpoczyna walkę o ćwierćfinał Pucharu Europy

2022-11-14, 18:00
Iga Baumgart-Witan w zupełnie nowej roli. Będzie zachęcała dzieci do crossmintona

Iga Baumgart-Witan w zupełnie nowej roli. Będzie zachęcała dzieci do… crossmintona

2022-11-14, 15:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę