Energa zakończyła rok w Sanoku z czystym kontem! Gospodarze byli bezradni

2025-12-21, 21:19  Redakcja
Energa zakończyła rok w Sanoku z czystym kontem/fot. Pixabay

Energa zakończyła rok w Sanoku z czystym kontem/fot. Pixabay

Po trudnych tygodniach i serii niepowodzeń KH Energa Toruń zamknęła rok ligowy w najlepszy możliwy sposób. Torunianie wykazali się cierpliwością, skutecznością w decydujących momentach oraz pełną kontrolą w trzeciej tercji, wygrywając z STS-em Sanok w 30. kolejce Tauron Hokej Ligi
5:0.

Starcie miało rozpocząć się punktualnie o 17:00. O wyznaczonej godzinie gotowi byli goście i sędziowie. Reprezentanci STS-u wyjechali na lód dopiero po dziesięciu minutach. Mimo pozasportowego tła samo starcie długo miało wyrównany przebieg – obie ekipy oddawały zbliżoną liczbę strzałów, a bramkarze utrzymywali „zero” na tablicy. Torunianie budowali przewagę spokojem w rozegraniu i konsekwencją w zmianach, jednak na klarowne sytuacje trzeba było czekać.

W drugiej odsłonie gospodarze potrafili zagrozić jako pierwsi, ale Anton Svensson obronił groźne uderzenie Sterbenza. Po drugiej stronie próby podejmowali m.in. Denis Fjodorovs, Mateusz Zieliński, Robert Arrak i Rusłan Baszyrow, jednak długo brakowało finalizacji. Dopiero pod koniec tercji wynik otworzył Denyskin, który w 37. minucie skierował krążek do siatki po strzale Zielińskiego spod niebieskiej, zmieniając tor lotu i dezorientując Filipa Świderskiego.

Po przerwie obraz gry szybko przechylił się na stronę KH Energi. Denyskin podwyższył w 50. minucie – tym razem w przewadze, uderzeniem sprzed bulika przy słupku. Chwilę później kontrę zamknął Mikołaj Syty i zrobiło się 3:0. W końcówce torunianie dołożyli jeszcze dwa ciosy: w 58. minucie Ołeksij Worona trafił w osłabieniu, a wynik ustalił ponownie Denyskin w 60. minucie, kompletując hat-tricka. Tym samym goście zakończyli wieczór z wysokim zwycięstwem oraz czystym kontem.

STS Sanok – KH Energa Toruń 0:5 (0:0, 0:1, 0:4)
Bramki dla Energii: Denyskin (37, 50, 60), Syty (52), Worona (58)

Sport

Dzieci rywalizowały na parkiecie, rodzice dopingowali. Za nami bydgoski finał Białego Misia

Dzieci rywalizowały na parkiecie, rodzice dopingowali. Za nami bydgoski finał „Białego Misia”

2023-03-24, 08:30
Najlepsi lekkoatleci przyjadą do Torunia Miasto zorganizuje Halowe Mistrzostwa Świata

Najlepsi lekkoatleci przyjadą do Torunia! Miasto zorganizuje Halowe Mistrzostwa Świata

2023-03-24, 07:45
Anwil Włocławek z pewnym zwycięstwem. Goście nie mieli wiele do powiedzenia

Anwil Włocławek z pewnym zwycięstwem. Goście nie mieli wiele do powiedzenia

2023-03-23, 22:39
Developres Rzeszów na ćwierćfinale skończył swoją przygodę z siatkarską Ligą Mistrzów

Developres Rzeszów na ćwierćfinale skończył swoją przygodę z siatkarską Ligą Mistrzów

2023-03-23, 20:54
Policja w Czechach w stanie gotowości przed meczem eliminacyjnym z Polakami

Policja w Czechach w stanie gotowości przed meczem eliminacyjnym z Polakami

2023-03-23, 19:40
Anwil Włocławek spróbuje pójść za ciosem. Walka o play-off trwa. Relacja w PR PiK

Anwil Włocławek spróbuje pójść za ciosem. Walka o play-off trwa. Relacja w PR PiK

2023-03-23, 08:00
Toruń gospodarzem lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w 2026 roku

Toruń gospodarzem lekkoatletycznych halowych mistrzostw świata w 2026 roku

2023-03-22, 21:30
Pałac Bydgoszcz sprawił niespodziankę. Chemik Police wygrał dopiero po tie-breaku

Pałac Bydgoszcz sprawił niespodziankę. Chemik Police wygrał dopiero po tie-breaku

2023-03-21, 22:16
Porzucili spory i zrobili z Bydgoszczy stolicę wioseł. Uczcili podpisanie porozumienia

Porzucili spory i zrobili z Bydgoszczy stolicę wioseł. Uczcili podpisanie porozumienia

2023-03-21, 08:00
Rafał Wojciechowski (GKM Grudziądz): Pogoda trochę pokrzyżowała plany

Rafał Wojciechowski (GKM Grudziądz): Pogoda trochę pokrzyżowała plany

2023-03-20, 19:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę