Bardzo słaby występ Pałacu w Łodzi. Bydgoszczanki rozgromione przez Budowlane
Jak najszybciej o meczu 6. kolejki Tauron Ligi będą chciały zapomnieć siatkarki Metalkas Pałacu Bydgoszcz. Bydgoska ekipa przegrała na wyjeździe z PGE Budowlanymi Łódź 0:3, zdobywając zaledwie… 39 małych punktów.
Na parkiecie spotkały się ekipy, które zbudowały serię zwycięstw. Pałac wygrał trzykrotnie, a łodzianki cztery razy z rzędu. Niewątpliwie faworytkami były gospodynie. Dla podopiecznych Martino Volpiniego pojedynek stanowił kolejny sprawdzian możliwości ekipy.
Mówiąc kolokwialnie, test został brutalnie oblany. W pierwszym secie wyrównana walka
trwała tylko do stanu 4:4. Później Budowlane zdominowały wydarzenia na parkiecie. Wydawało się, że w drugiej odsłonie przyjezdne wyciągnęły wnioski. Od stanu 9:10 ich gra się jednak załamała. W kolejnej partii już od początku przewaga łódzkiej ekipy nie ulegała wątpliwości.
PGE Budowlani Łódź – Metalkas Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:12, 25:14, 25:13)