Zaskoczenia nie ma! Tomasz Bajerski nie poprowadzi Polonii Bydgoszcz w 2026 roku

2025-10-21, 16:18  Redakcja
Tomasz Bajerski (Polonia Bydgoszcz) nie jest już trenerem Polonii Bydgoszcz/fot. Archiwalne/Patryk Głowacki

Tomasz Bajerski (Polonia Bydgoszcz) nie jest już trenerem Polonii Bydgoszcz/fot. Archiwalne/Patryk Głowacki

Po dwóch latach pracy Tomasz Bajerski przestał pełnić funkcję trenera Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Klub poinformował o decyzji we wtorek za pośrednictwem oficjalnego profilu w mediach społecznościowych.

We wpisie podziękowano szkoleniowcowi za wkład w rozwój drużyny i zaangażowanie w przygotowania do sezonu. „Po dwóch latach Tomasz Bajerski kończy swoją pracę w roli trenera Abramczyk Polonii Bydgoszcz. Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie drużyny i jej prowadzenie. Życzymy powodzenia oraz wielu sukcesów w dalszej karierze trenerskiej” – przekazano w komunikacie klubu.

Rozstanie nie jest dużym zaskoczeniem. Zespół prowadzony przez Bajerskiego nie zrealizował głównego celu, jakim był awans do PGE Ekstraligi. W sezonie 2024 Polonia przegrała finał Metalkas 2. Ekstraligi z ROW-em Rybnik, mimo że przed decydującym dwumeczem uchodziła za faworyta. W rewanżu na własnym torze nie zdołała odrobić strat z pierwszego spotkania (było to jedyne starcie, którego „Gryfy” nie wygrały powyżej 10 punktów).

Zimą skład został wzmocniony, jednak w kolejnym roku bydgoszczanie ponownie musieli przełknąć gorycz porażki. W finale rozgrywek lepsza okazała się Unia Leszno, a w barażach o awans do elity Stal Gorzów. Szczególnie bolesna była utrata zwycięstwa w meczu domowym z „Bykami”, kiedy Polonia prowadziła już 14 punktami, lecz w końcówce roztrwoniła przewagę i zremisowała spotkanie.

Nieoficjalnie wiadomo, że władze klubu rozważają kilka kandydatur na nowego trenera, jednak ostateczna decyzja nie została jeszcze ogłoszona.

Sport

Apator Toruń zremisował ze Spartą. W ćwierćfinale Anioły pojadą ze Stalą

Apator Toruń zremisował ze Spartą. W ćwierćfinale „Anioły” pojadą ze Stalą

2022-08-07, 18:44
Polonia słabsza od Wybrzeża w pierwszym meczu ćwierćfinału 1. Ligi

Polonia słabsza od Wybrzeża w pierwszym meczu ćwierćfinału 1. Ligi

2022-08-07, 16:15
Młody żużlowiec Polonii Bydgoszcz mistrzem świata w kategorii 125cc

Młody żużlowiec Polonii Bydgoszcz mistrzem świata w kategorii 125cc

2022-08-07, 15:30
W Wakeparku odbył się amatorski turniej siatkówki Grażyna Cup [RELACJA]

W Wakeparku odbył się amatorski turniej siatkówki „Grażyna Cup” [RELACJA]

2022-08-07, 12:42
Kołodziej wygrał turniej SEC w Guestrow. Dudek drugi

Kołodziej wygrał turniej SEC w Guestrow. Dudek drugi

2022-08-07, 10:04
Bardzo dobre wyniki Polaków podczas mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie

Bardzo dobre wyniki Polaków podczas mityngu Diamentowej Ligi w Chorzowie

2022-08-06, 22:33
Zawisza z pewnym zwycięstwem. Obie Unie przegrały na inaugurację

Zawisza z pewnym zwycięstwem. Obie Unie przegrały na inaugurację

2022-08-06, 20:21
Dominika Putto ze złotym medalem kajakarskich mistrzostw świata

Dominika Putto ze złotym medalem kajakarskich mistrzostw świata

2022-08-06, 18:58
Jerzy Kanclerz: W ćwierćfinale mamy godnego przeciwnika [WYWIAD]

Jerzy Kanclerz: W ćwierćfinale mamy godnego przeciwnika [WYWIAD]

2022-08-06, 17:00
Apator będzie bronił czwartego miejsca w PGE Ekstralidze. Relacja w PR PiK

Apator będzie bronił czwartego miejsca w PGE Ekstralidze. Relacja w PR PiK

2022-08-06, 14:45
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę