Energa rozstrzelała STS w Sanoku. Pokaz ofensywnej siły najskuteczniejszego zespołu w lidze

2025-10-17, 20:33  Redakcja
KH Energa Toruń rozbiła na wyjeździe STS Sanok i została wiceliderem/fot. Pixabay

KH Energa Toruń rozbiła na wyjeździe STS Sanok i została wiceliderem/fot. Pixabay

KH Energa Toruń rozbiła na wyjeździe STS Sanok (1:1, 5:1, 4:2) w meczu 12. kolejki Tauron Hokej Ligi. Najskuteczniejszy zespół rozgrywek zdominował rywala, zamykając mecz praktycznie po dwóch tercjach (6:2). W niedzielę torunianie powrócą na własne lodowisko, gdzie podejmą Polonię Bytom.

Od „pierwszego gwizdka” pachniało zaciętą rywalizacją – jak widać niekiedy pozory mylą. Obie drużyny wymieniały ciosy z precyzją bokserów badających się w pierwszej rundzie. Wynik otworzył Jakub Lewandowski, który już w 6. minucie wykorzystał podanie Denissa Fjodorovsa. Sanoczanie odpowiedzieli tuż przed przerwą, gdy Mykhailo Kovalchuk znalazł lukę w defensywie gości i wyrównał na 1:1.

Po zmianie tercji toruńska maszyna ruszyła z pełną mocą. Andrij Denyskin rozpoczął kanonadę trafieniem na 2:1, a po chwili duet Syty – Arrak zwiększył dystans. Gospodarze zdołali jeszcze zdobyć gola kontaktowego po strzale Macieja Czopora, lecz końcówka drugiej odsłony należała już wyłącznie do gości. Syty dołożył kolejne trafienie, a Michał Kalinowski błyskawicznie podwyższył na 6:2.

Trzecia tercja była już tylko pokazem siły hokeistów z grodu Kopernika. Zdenek Sedlak trafił z chirurgiczną precyzją, Syty skompletował hat-tricka, a Lewandowski dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, potwierdzając wysoką dyspozycję ofensywy (Energa zdobyła już w tym sezonie 58 bramek w 11 spotkaniach). Sanoczanie odpowiedzieli jedynie akcjami Konrada Filipka i Czopora, lecz ich trafienia miały raczej charakter symboliczny – Energa kontrolowała tempo i dyktowała warunki do ostatniej syreny.

STS Sanok – KH Energa Toruń 4:10 (1:1, 1:5, 2:4)
Bramki Energi: Lewandowski (6, 49, 58), Denyskin (21), Syty (23, 36, 46), Arrak (24), Kalinowski M. (36), Sedlak (44)

Sport

4. Memoriał Ireny Szewińskiej za nami. Włodarczyk i Nowicki ze zwycięstwami

4. Memoriał Ireny Szewińskiej za nami. Włodarczyk i Nowicki ze zwycięstwami

2022-06-04, 10:00
Katowice i Gliwice gospodarzami siatkarskich mistrzostw świata mężczyzn

Katowice i Gliwice gospodarzami siatkarskich mistrzostw świata mężczyzn

2022-06-03, 23:30
Apator pokonał Włókniarza. Cenne zwycięstwo torunian

Apator pokonał Włókniarza. Cenne zwycięstwo torunian

2022-06-03, 22:30
100 lat inowrocławskiej Cuiavii. Znany sędzia wśród młodych piłkarzy

100 lat inowrocławskiej Cuiavii. Znany sędzia wśród młodych piłkarzy

2022-06-03, 20:15
W Bydgoszczy odbył się turniej z cyklu Monika Pyrek Tour [RELACJA]

W Bydgoszczy odbył się turniej z cyklu Monika Pyrek Tour [RELACJA]

2022-06-03, 17:30
Kamil Stoch: Pomysły trenera pozwalają poznawać siebie na nowo

Kamil Stoch: Pomysły trenera pozwalają poznawać siebie na nowo

2022-06-03, 15:00
Polscy sportowcy gotowi do walki w Memoriale Ireny Szewińskiej [WYPOWIEDZI]

Polscy sportowcy gotowi do walki w Memoriale Ireny Szewińskiej [WYPOWIEDZI]

2022-06-03, 13:15
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły

2022-06-03, 12:00
Polki nie dały rady Brazylii. Siatkarki nie wygrały nawet seta

Polki nie dały rady Brazylii. Siatkarki nie wygrały nawet seta

2022-06-03, 10:14
Iga Świątek w finale Roland Garros Polka pewnie wygrała półfinał

Iga Świątek w finale Roland Garros! Polka pewnie wygrała półfinał

2022-06-02, 16:26
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę