Rafał Formela w kadrze na Drużynowe Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym

2025-10-08, 19:13  Redakcja/PZTS
Rafał Formela (Olimpia Grudziądz) będzie reprezentował Polskę na imprezie rangi mistrzowskiej/fot. Archiwalne/Patryk Głowacki

Rafał Formela (Olimpia Grudziądz) będzie reprezentował Polskę na imprezie rangi mistrzowskiej/fot. Archiwalne/Patryk Głowacki

Rafał Formela, reprezentant superligowej drużyny The PLUGiN ASTS Olimpia Grudziądz, został powołany do składu „biało-czerwonych” na Drużynowe Mistrzostwa Europy w tenisie stołowym, które rozpoczną się 12 października w chorwackim Zadarze.

Zawodnik z Grudziądza znalazł się w pięcioosobowej kadrze prowadzonej przez Tomasza Redzimskiego. Obok niego powołania otrzymali Miłosz Redzimski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik oraz Marek Badowski, który po przerwie powrócił do reprezentacji. Polacy trafili do grupy H, w której zmierzą się z Belgami (13 października, godz. 10:00) i Finami (14 października, godz. 10:00).

Zawodnik z Grudziądza znalazł się w pięcioosobowej kadrze prowadzonej przez Tomasza Redzimskiego. Obok niego powołania otrzymali Miłosz Redzimski, Samuel Kulczycki, Maciej Kubik oraz Marek Badowski, który po przerwie powrócił do reprezentacji. Polacy trafili do grupy H, w której zmierzą się z Belgami (13 października, godz. 10:00) i Finami (14 października, godz. 10:00). Awans do fazy pucharowej wywalczą po dwie drużyny z każdej grupy. Kluczowe będzie zajęcie pierwszej lokaty, ponieważ w 1/8 finału zwycięzcy trafiają na zespoły z drugich miejsc.

W rywalizacji kobiet Polki, prowadzone przez Marcina Kusińskiego, zmierzą się z Bułgarkami i Węgierkami w grupie F. Rozstawienie stawia je w roli faworytek – Bułgaria nie należy do czołówki kontynentu, a węgierska kadra przechodzi pokoleniową zmianę.

Na liście powołanych znalazły się Natalia Bajor, Zuzanna Wielgos, Katarzyna Węgrzyn i Anna Brzyska. „Biało-czerwone” trenują obecnie w Chorwacji z tamtejszą reprezentacją, natomiast męska kadra przygotowuje się w Grodzisku Mazowieckim.

Stawką zmagań w Zadarze są medale oraz awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Londynie. Polacy i Polki mają już w dorobku dziesięć drużynowych krążków ME – trzy srebrne i siedem brązowych. Pierwszy sukces osiągnęli w 1984 roku w Moskwie, a ostatni medal, brązowy, wywalczyły zawodniczki w 2019 roku w Nantes.

Sport

Diamentowa Liga zagości w Chorzowie na kolejne pięć lat

Diamentowa Liga zagości w Chorzowie na kolejne pięć lat

2022-12-07, 13:53
MŚ w Katarze: Maroko sprawiło sensację Pokaz siły Portugalii

MŚ w Katarze: Maroko sprawiło sensację! Pokaz siły Portugalii

2022-12-06, 22:31
Polska zorganizuje finały Ligi Narodów siatkarzy

Polska zorganizuje finały Ligi Narodów siatkarzy

2022-12-06, 21:22
Na Astorii najlepsi pływacy w kraju walczyli o zimowe mistrzostwo Polski

Na Astorii najlepsi pływacy w kraju walczyli o zimowe mistrzostwo Polski

2022-12-06, 16:15
Młodzi mogli poczuć się jak gwiazdy. Za nami pierwszy turniej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Tenisa

Młodzi mogli poczuć się jak gwiazdy. Za nami pierwszy turniej Kujawsko-Pomorskiej Ligi Tenisa

2022-12-06, 13:45
KKP ma nowego trenera. Klub podpisał ze szkoleniowcem trzyletnią umowę

KKP ma nowego trenera. Klub podpisał ze szkoleniowcem trzyletnią umowę

2022-12-06, 11:30
Cenna wygrana Pałacu Bydgoszcz. Zespół na razie w czołówce Tauron Ligi

Cenna wygrana Pałacu Bydgoszcz. Zespół na razie w czołówce Tauron Ligi

2022-12-06, 08:08
MŚ w Katarze: Znakomity mecz Brazylii, Chorwacja awansowała po karnych

MŚ w Katarze: Znakomity mecz Brazylii, Chorwacja awansowała po karnych

2022-12-05, 22:35
MŚ w Katarze: Wypowiedzi Polaków po przegranym meczu z Francją

MŚ w Katarze: Wypowiedzi Polaków po przegranym meczu z Francją

2022-12-05, 16:30
Podziękowania, nagrody i zabawa. PZM podsumował sezon w naszym regionie

Podziękowania, nagrody i zabawa. PZM podsumował sezon w naszym regionie

2022-12-05, 13:32
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę