Debiut Samiego Hirvonena zakończony zwycięstwem. Energa wygrywa w Oświęcimiu

2025-10-03, 21:43  Redakcja
KH Energa Toruń wygrywa pod wodzą nowego szkoleniowca/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa Toruń wygrywa pod wodzą nowego szkoleniowca/fot. Archiwum/Patryk Głowacki

KH Energa Toruń rozpoczęła ósmą serię gier Tauron Hokej Ligi wyjazdowym meczem z Unią Oświęcim. Było to pierwsze spotkanie zespołu prowadzonego przez fińskiego trenera Samiego Hirvonena. Po dwóch wyrównanych tercjach torunianie odjechali rywalom na początku trzeciej odsłony i ostatecznie zwyciężyli 5:4.

Torunianie rozpoczęli zawody z dużą energią, a ich ofensywne nastawienie szybko przyniosło efekty. W 12. minucie Zdenek Sedlak wykorzystał podanie Ołeksija Worony i otworzył wynik. Ledwie sześćdziesiąt sekund później przewagę powiększył Szymon Maćkowski, któremu asystowali Michał Kalinowski i Adrian Jaworski. Energa z zimną krwią wykorzystała swoje okazje i po dwudziestu minutach prowadziła 2:0.

Po przerwie obraz gry całkowicie się odmienił. Unia ruszyła z impetem i już po czternastu sekundach gola kontaktowego zdobył Mika Partanen po podaniu Ville Heikkinena. Od tego momentu mecz stał się brutalny, a zawodnicy obu drużyn często trafiali na ławkę kar.

Taki styl gry lepiej zniósł zespół z Oświęcimia. W 31. minucie wyrównał Martin Kasperlik, któremu asystowali Maksymilian Mościcki i Samuel Petras. Chwilę później, przy przewadze po karze Rusbana Baszirowa, gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Oleksandra Peresunki, któremu dogrywał Reece Scarlett. Torunianie jednak nie pozwolili, by przeciwnik zbyt długo cieszył się z przewagi – odpowiedź przyszła błyskawicznie. Deniss Fjodorovs wyrównał i po dwóch tercjach rezultat brzmiał 3:3.

O losach spotkania przesądził początek finałowej odsłony. Już w 41. minucie Robert Arrak dał Enerdze prowadzenie, a dwie minuty później Mikałaj Syty, wspierany przez Baszirowa i Andrija Denyskina, podwyższył wynik na 5:3. Unia nie zamierzała się poddać i w 47. minucie dzięki trafieniu Daniela Olssona Trkulji, któremu asystował Aleksi Mäkelä, zmniejszyła straty. Emocje wróciły, ale do końca spotkania rezultat nie uległ już zmianie.

KS Unia Oświęcim – KH Energa Toruń 4:5
Bramki dla Energi: Sedlak (13), Maćkowski (14), Fjodorovs (16), Fjodorovs(36), Arrak (42), Syty (43)

Sport

Grzegorz Zengota żużlowcem Abramczyk-Polonii Bydgoszcz

Grzegorz Zengota żużlowcem Abramczyk-Polonii Bydgoszcz

2020-11-04, 08:34
Już dziś koszykarskie derby Anwil-Astoria. Transmisja w Polskim Radiu PiK

Już dziś koszykarskie derby Anwil-Astoria. Transmisja w Polskim Radiu PiK!

2020-11-04, 08:24
Tomasz Gollob ma koronawirusa

Tomasz Gollob ma koronawirusa

2020-11-03, 18:57
Bracia Holderowie zostają w Toruniu

Bracia Holderowie zostają w Toruniu

2020-11-03, 18:38
Bydgoskie siatkarki na kwarantannie

Bydgoskie siatkarki na kwarantannie

2020-11-02, 12:31
Nowi żużlowcy w Abramczyk-Polonii

Nowi żużlowcy w Abramczyk-Polonii

2020-11-02, 09:48
Wspominamy sportowców, którzy odeszli w 2020 roku

Wspominamy sportowców, którzy odeszli w 2020 roku

2020-11-01, 08:00
ŁKS zbyt mocny, Unia Janikowo poza Pucharem Polski

ŁKS zbyt mocny, Unia Janikowo poza Pucharem Polski

2020-10-31, 19:59
Zwycięstwo bydgoskich siatkarzy w Sulęcinie

Zwycięstwo bydgoskich siatkarzy w Sulęcinie

2020-10-31, 19:14
Kolejne zwycięstwo bydgoskich koszykarek w ekstraklasie

Kolejne zwycięstwo bydgoskich koszykarek w ekstraklasie

2020-10-31, 19:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę