Grad medali polskich wioślarzy w AME w Bydgoszczy! WSG na podium klasyfikacji medalowej

2025-09-22, 08:47  Informacja prasowa/Redakcja
WSG na podium klasyfikacji medalowej/fot. Paweł Skraba

WSG na podium klasyfikacji medalowej/fot. Paweł Skraba

Reprezentanci polskich uczelni znakomicie spisali się w finałowym dniu Akademickich Mistrzostw Europy w wioślarstwie, rozgrywanych na torze regatowym w Bydgoszczy. Studenci i studentki zdobyli łącznie jedenaście krążków, a w klasyfikacji medalowej dwie krajowe szkoły wyższe – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy oraz Politechnika Gdańska – uplasowały się odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji.

Pierwsze medale dla Polski zapewnili wioślarze Politechniki Poznańskiej – dwójka podwójna wagi lekkiej Jakub Nierzwicki i Dmytro Kułyk wywalczyła srebro. W rywalizacji czwórek bez sternika triumfowali zawodnicy Wyższej Szkoły Gospodarki (Bartłomiej Sopoński, Paweł Janik, Filip Szczepaniak, Mikołaj Grochowski), a brąz trafił do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Igor Osiński, Mateusz Kozłowski, Mateusz Bielak, Kacper Polański).

Złoto dla bydgoskich akademików padło także łupem Zuzanny Madaj i Wiktorii Zawadzkiej z Politechniki Bydgoskiej w konkurencji dwójek bez sterniczki. Popołudniu w składzie czwórki podwójnej uplasowały się na piątej lokacie.

W konkurencji jedynek doszło do wewnętrznej rywalizacji Polek – triumfowała Zuzanna Jasińska (Politechnika Gdańska), wyprzedzając Dominikę Baranowską (WSG Bydgoszcz). Jasińska nie poprzestała na jednym sukcesie – wspólnie z Katarzyną Dudą zwyciężyła w dwójce podwójnej.

Cenne zwycięstwo odniosła także osada Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ósemkach, pozostawiając za sobą reprezentacje Holandii, Niemiec i Francji. Cztery torunianki – Aleksandra Miazgowska, Dominika Gałka, Kinga Stałęga i Wiktoria Lewandowska – dołożyły jeszcze srebro w czwórkach bez sterniczki.

Na podium stanął również Kacper Mickiewicz (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), który w jedynkach wagi lekkiej wywalczył brąz. W finale mieszanych czwórek podwójnych ta sama uczelnia uplasowała się na piątej pozycji.

Nie zawiódł także Fabian Barański (WSG Bydgoszcz). Brązowy medalista olimpijski z Paryża pewnie zwyciężył w finale skiffistów, wyprzedzając resztę stawki o ponad sekundę.
Łącznie biało-czerwoni sięgnęli po sześć złotych, trzy srebrne i dwa brązowe krążki. W zestawieniu medalowym najlepszy okazał się Uniwersytet z Aveiro, przed Wyższą Szkołą Gospodarki i Politechniką Gdańską.

Bydgoszcz
wioślarstwo

Sport

Andrzej Bargiel zakażony koronawirusem: No i dorwało mnie

Andrzej Bargiel zakażony koronawirusem: No i dorwało mnie

2020-07-20, 21:05
Wysoka wygrana toruńskich żużlowców w Tarnowie

Wysoka wygrana toruńskich żużlowców w Tarnowie

2020-07-19, 16:26
Porażka żużlowców GKM w Lublinie, Polonia z kompletem punktów

Porażka żużlowców GKM w Lublinie, Polonia z kompletem punktów

2020-07-18, 20:05
Grudziądz: pandemia nie zatrzymała biegu historii Gotowi do startu

Grudziądz: pandemia nie zatrzymała biegu historii! Gotowi do startu?

2020-07-17, 08:08
Magdalena Ziętara koszykarką Energi Toruń

Magdalena Ziętara koszykarką Energi Toruń!

2020-07-16, 16:54
Trudna sytuacja piłkarzy Elany w drugiej lidze

Trudna sytuacja piłkarzy Elany w drugiej lidze

2020-07-15, 22:37
Żużlowiec Polonii trzeci w mistrzostwach 1.ligi, a Apatora tuż poza podium

Żużlowiec Polonii trzeci w mistrzostwach 1.ligi, a Apatora tuż poza podium

2020-07-13, 22:01
Dwaj nowi siatkarze w bydgoskim klubie, BKS Visła zamknęła skład

Dwaj nowi siatkarze w bydgoskim klubie, BKS Visła zamknęła skład

2020-07-13, 14:45
Energa Toruń z nową rozgrywającą. To Amerykanka

Energa Toruń z nową rozgrywającą. To Amerykanka

2020-07-13, 14:39
Porażka bydgoskich żużlowców na inaugurację pierwszej ligi

Porażka bydgoskich żużlowców na inaugurację pierwszej ligi

2020-07-12, 16:02
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę