Grad medali polskich wioślarzy w AME w Bydgoszczy! WSG na podium klasyfikacji medalowej

2025-09-22, 08:47  Informacja prasowa/Redakcja
WSG na podium klasyfikacji medalowej/fot. Paweł Skraba

WSG na podium klasyfikacji medalowej/fot. Paweł Skraba

Reprezentanci polskich uczelni znakomicie spisali się w finałowym dniu Akademickich Mistrzostw Europy w wioślarstwie, rozgrywanych na torze regatowym w Bydgoszczy. Studenci i studentki zdobyli łącznie jedenaście krążków, a w klasyfikacji medalowej dwie krajowe szkoły wyższe – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy oraz Politechnika Gdańska – uplasowały się odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji.

Pierwsze medale dla Polski zapewnili wioślarze Politechniki Poznańskiej – dwójka podwójna wagi lekkiej Jakub Nierzwicki i Dmytro Kułyk wywalczyła srebro. W rywalizacji czwórek bez sternika triumfowali zawodnicy Wyższej Szkoły Gospodarki (Bartłomiej Sopoński, Paweł Janik, Filip Szczepaniak, Mikołaj Grochowski), a brąz trafił do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Igor Osiński, Mateusz Kozłowski, Mateusz Bielak, Kacper Polański).

Złoto dla bydgoskich akademików padło także łupem Zuzanny Madaj i Wiktorii Zawadzkiej z Politechniki Bydgoskiej w konkurencji dwójek bez sterniczki. Popołudniu w składzie czwórki podwójnej uplasowały się na piątej lokacie.

W konkurencji jedynek doszło do wewnętrznej rywalizacji Polek – triumfowała Zuzanna Jasińska (Politechnika Gdańska), wyprzedzając Dominikę Baranowską (WSG Bydgoszcz). Jasińska nie poprzestała na jednym sukcesie – wspólnie z Katarzyną Dudą zwyciężyła w dwójce podwójnej.

Cenne zwycięstwo odniosła także osada Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ósemkach, pozostawiając za sobą reprezentacje Holandii, Niemiec i Francji. Cztery torunianki – Aleksandra Miazgowska, Dominika Gałka, Kinga Stałęga i Wiktoria Lewandowska – dołożyły jeszcze srebro w czwórkach bez sterniczki.

Na podium stanął również Kacper Mickiewicz (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), który w jedynkach wagi lekkiej wywalczył brąz. W finale mieszanych czwórek podwójnych ta sama uczelnia uplasowała się na piątej pozycji.

Nie zawiódł także Fabian Barański (WSG Bydgoszcz). Brązowy medalista olimpijski z Paryża pewnie zwyciężył w finale skiffistów, wyprzedzając resztę stawki o ponad sekundę.
Łącznie biało-czerwoni sięgnęli po sześć złotych, trzy srebrne i dwa brązowe krążki. W zestawieniu medalowym najlepszy okazał się Uniwersytet z Aveiro, przed Wyższą Szkołą Gospodarki i Politechniką Gdańską.

Bydgoszcz
wioślarstwo

Sport

Lekkoatletyczne HME - Czy w Toruniu znów padną rekordy

Lekkoatletyczne HME - Czy w Toruniu znów padną rekordy?

2021-03-01, 15:45
Piłka nożna - Olimpia Grudziądz wygrywa z Motorem na rozpoczęcie wiosennej rundy 2. ligi

Piłka nożna - Olimpia Grudziądz wygrywa z Motorem na rozpoczęcie wiosennej rundy 2. ligi

2021-03-01, 08:53
Narciarskie MŚ - Polacy bez rewelacji w konkursach drużynowych

Narciarskie MŚ - Polacy bez rewelacji w konkursach drużynowych

2021-02-28, 19:34
Energa Basket Liga Kobiet - Szalony mecz i wygrana Basketu 25 w Bydgoszczy

Energa Basket Liga Kobiet - Szalony mecz i wygrana Basketu 25 w Bydgoszczy

2021-02-28, 18:07
Narciarskie MŚ - Piotr Żyła mistrzem świata w Oberstdorfie

Narciarskie MŚ - Piotr Żyła mistrzem świata w Oberstdorfie!

2021-02-27, 18:25
Tenis - Iga Świątek wygrywa turniej w Adelajdzie

Tenis - Iga Świątek wygrywa turniej w Adelajdzie!

2021-02-27, 12:27
Tauron Liga Kobiet - Pałac zdobywa punkt z wiceliderem, ale wypada z walki o play-off

Tauron Liga Kobiet - Pałac zdobywa punkt z wiceliderem, ale wypada z walki o play-off

2021-02-26, 21:57
Tym znaczkiem Poczta Polska upamiętnia trenera Kazimierza Górskiego

Tym znaczkiem Poczta Polska upamiętnia trenera Kazimierza Górskiego

2021-02-26, 16:43
Energa Basket Liga - Komenda i Janiak uzupełniają skład Anwilu Włocławek

Energa Basket Liga - Komenda i Janiak uzupełniają skład Anwilu Włocławek

2021-02-26, 08:32
Tauron Liga - Siatkarki Pałacu powalczą o kolejną niespodziankę. Transmisja w PR PiK

Tauron Liga - Siatkarki Pałacu powalczą o kolejną niespodziankę. Transmisja w PR PiK!

2021-02-25, 16:39
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę