Grad medali polskich wioślarzy w AME w Bydgoszczy! WSG na podium klasyfikacji medalowej

2025-09-22, 08:47  Informacja prasowa/Redakcja
WSG na podium klasyfikacji medalowej/fot. Paweł Skraba

WSG na podium klasyfikacji medalowej/fot. Paweł Skraba

Reprezentanci polskich uczelni znakomicie spisali się w finałowym dniu Akademickich Mistrzostw Europy w wioślarstwie, rozgrywanych na torze regatowym w Bydgoszczy. Studenci i studentki zdobyli łącznie jedenaście krążków, a w klasyfikacji medalowej dwie krajowe szkoły wyższe – Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy oraz Politechnika Gdańska – uplasowały się odpowiednio na drugiej i trzeciej pozycji.

Pierwsze medale dla Polski zapewnili wioślarze Politechniki Poznańskiej – dwójka podwójna wagi lekkiej Jakub Nierzwicki i Dmytro Kułyk wywalczyła srebro. W rywalizacji czwórek bez sternika triumfowali zawodnicy Wyższej Szkoły Gospodarki (Bartłomiej Sopoński, Paweł Janik, Filip Szczepaniak, Mikołaj Grochowski), a brąz trafił do Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (Igor Osiński, Mateusz Kozłowski, Mateusz Bielak, Kacper Polański).

Złoto dla bydgoskich akademików padło także łupem Zuzanny Madaj i Wiktorii Zawadzkiej z Politechniki Bydgoskiej w konkurencji dwójek bez sterniczki. Popołudniu w składzie czwórki podwójnej uplasowały się na piątej lokacie.

W konkurencji jedynek doszło do wewnętrznej rywalizacji Polek – triumfowała Zuzanna Jasińska (Politechnika Gdańska), wyprzedzając Dominikę Baranowską (WSG Bydgoszcz). Jasińska nie poprzestała na jednym sukcesie – wspólnie z Katarzyną Dudą zwyciężyła w dwójce podwójnej.

Cenne zwycięstwo odniosła także osada Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w ósemkach, pozostawiając za sobą reprezentacje Holandii, Niemiec i Francji. Cztery torunianki – Aleksandra Miazgowska, Dominika Gałka, Kinga Stałęga i Wiktoria Lewandowska – dołożyły jeszcze srebro w czwórkach bez sterniczki.

Na podium stanął również Kacper Mickiewicz (Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy), który w jedynkach wagi lekkiej wywalczył brąz. W finale mieszanych czwórek podwójnych ta sama uczelnia uplasowała się na piątej pozycji.

Nie zawiódł także Fabian Barański (WSG Bydgoszcz). Brązowy medalista olimpijski z Paryża pewnie zwyciężył w finale skiffistów, wyprzedzając resztę stawki o ponad sekundę.
Łącznie biało-czerwoni sięgnęli po sześć złotych, trzy srebrne i dwa brązowe krążki. W zestawieniu medalowym najlepszy okazał się Uniwersytet z Aveiro, przed Wyższą Szkołą Gospodarki i Politechniką Gdańską.

Bydgoszcz
wioślarstwo

Sport

Energa Basket Liga - Reprezentant Polski odchodzi z Polskiego Cukru Toruń

Energa Basket Liga - Reprezentant Polski odchodzi z Polskiego Cukru Toruń

2021-05-27, 13:21
Energa Basket Liga - Kolejny Litwin w Astorii. Dominykas Domarkas zagra w Bydgoszczy [wideo]

Energa Basket Liga - Kolejny Litwin w Astorii. Dominykas Domarkas zagra w Bydgoszczy [wideo]

2021-05-26, 18:15
Euro 2021 - Złe wieści z Opalenicy. Kontuzja Milika, piłkarz leci na dodatkowe konsultacje medyczne

Euro 2021 - Złe wieści z Opalenicy. Kontuzja Milika, piłkarz leci na dodatkowe konsultacje medyczne

2021-05-26, 16:06
Żużel - Trzech Polaków na starcie Mistrzostw Europy. Pierwszy turniej w Bydgoszczy

Żużel - Trzech Polaków na starcie Mistrzostw Europy. Pierwszy turniej w Bydgoszczy

2021-05-25, 18:45
eWinner 2. Liga - Olimpia przegrywa ze Śląskiem [wideo]

eWinner 2. Liga - Olimpia przegrywa ze Śląskiem [wideo]

2021-05-25, 14:52
Euro 2021 - Lewandowski: Celem wyjście z grupy, a dalej niech fantazja poniesie

Euro 2021 - Lewandowski: Celem wyjście z grupy, a dalej niech fantazja poniesie

2021-05-24, 22:02
Być jak Bronek czyli wystawa poświęcona Bronisławowi Malinowskiemu [zdjęcia, wideo]

„Być jak Bronek” czyli wystawa poświęcona Bronisławowi Malinowskiemu [zdjęcia, wideo]

2021-05-24, 12:45
Złoty But - kolejna nagroda Roberta Lewandowskiego

„Złoty But” - kolejna nagroda Roberta Lewandowskiego

2021-05-24, 09:15
Euro 2021 - W poniedziałek w Opalenicy początek zgrupowania kadry

Euro 2021 - W poniedziałek w Opalenicy początek zgrupowania kadry

2021-05-23, 14:36
Biegacze długodystansowcy stanęli na starcie w Inowrocławiu [wideo, zdjęcia]

Biegacze długodystansowcy stanęli na starcie w Inowrocławiu [wideo, zdjęcia]

2021-05-23, 07:40
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę