ME: Polacy wypuścili wygraną z Belgią w ostatnich sekundach. Porażka nie miała znaczenia

2025-09-04, 23:59  PAP
Polacy nieco słabsi od Belgii, ale porażka nie miała większego znaczenia/fot. PAP/Łukasz Gągulski

Polacy nieco słabsi od Belgii, ale porażka nie miała większego znaczenia/fot. PAP/Łukasz Gągulski

Reprezentacja Polski koszykarzy z porażką na zakończenie rywalizacji w grupie D mistrzostw Europy. „Biało-czerwoni” przegrali w katowickim Spodku z Belgią 69:70. Mimo tego zajęli oni drugie miejsce w tabeli.

Współgospodarze turnieju już wcześniej zapewnili sobie awans do 1/8 finału. Inne czwartkowe mecze w grupie ułożyły się natomiast tak, że niezależnie od wyniku swojego starcia podopieczni Igora Milicicia byli pewni drugiej pozycji.

To mogło wpłynąć na postawę zespołu. Trener, choć wyszedł podstawową piątką, nie stronił od zmian. Po pierwszej kwarcie polski zespół prowadził 17:16. Do przerwy więcej punktów wrzucili jednak Belgowie, którzy także grali „o pietruszkę”, nie mając szans na wejście do fazy pucharowej (39:33).

Po powrocie na parkiet Belgia odskoczyła (49:35). Z czasem „biało-czerwoni” rozpoczęli pogoń, zakończoną remisem 56:56. Od tego momentu do końca trwała zacięta walka. Decydujące o zwycięstwie belgijskich koszykarzy punkty zdobył na 3,8 sekundy przed końcem Emmanuel Lecomte.

Polska – Belgia 69:70
(17:16, 16:23, 25:19, 11:12)

Polska:
Ponitka 16, Sokołowski 12, Olejniczak 12, Balcerowski 10, Loyd 7, Michalak 5, Pluta 5, Łączyński 2, Żołnierewicz, Gielo

Kolejny mecz Polacy rozegrają w niedzielę. Rywalem w walce o ćwierćfinał została Bośnia i Hercegowina. Zespoły wyjdą na parkiet o 11:00.

Sport

Bydgoski kierowca wyścigowy w czasie pandemii poleca rywalizację w wirtualnym świecie

Bydgoski kierowca wyścigowy w czasie pandemii poleca rywalizację w wirtualnym świecie

2020-05-12, 13:23
Toruński kolarz o szansach na rozpoczęcie sezonu

Toruński kolarz o szansach na rozpoczęcie sezonu

2020-05-11, 16:29
Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

Kapitan bydgoskich koszykarzy cieszy się z powrotu do Astorii, a gustuje w kuchni hiszpańskiej

2020-05-11, 13:27
Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

Jego biurem jest... las, w którym mocno zasuwa. Posłuchajcie rozmowy z kapitanem kadry polskich lekkoatletów

2020-05-08, 14:27
Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM

Grudziądzcy żużlowcy w komplecie. Przemysław Pawlicki zostaje w GKM!

2020-05-08, 08:37
Nasze sportowe audycje z ciekawymi tematami dotyczącymi regionu w sobotę i niedzielę od godziny 17:05

Nasze sportowe audycje z ciekawymi tematami dotyczącymi regionu w sobotę i niedzielę od godziny 17:05!

2020-05-07, 14:20
Wioślarka Lotto-Bydgostii kocha przyrodę, gustuje w owocach morza, a kilka lat temu zamieniła Wisłę na Brdę

Wioślarka Lotto-Bydgostii kocha przyrodę, gustuje w owocach morza, a kilka lat temu zamieniła Wisłę na Brdę

2020-05-07, 12:09
Artiom Łaguta zostaje w Grudziądzu

Artiom Łaguta zostaje w Grudziądzu!

2020-05-06, 19:05
Toruńska łyżwiarka figurowa ćwiczy jogę, bawi się z pieskiem, rozwija się też jako... krawcowa

Toruńska łyżwiarka figurowa ćwiczy jogę, bawi się z pieskiem, rozwija się też jako... krawcowa

2020-05-06, 13:42
Nowy koszykarz w Astorii Bydgoszcz

Nowy koszykarz w Astorii Bydgoszcz!

2020-05-06, 11:11
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę