Srebro na MŚ w short-tracku dla Polski. Drugie miejsce na czempionacie w Pekinie

2025-03-15, 14:41  Redakcja/PAP
Polki zdobyły srebro na światowym czempionacie/fot. EPA/WU HAO

Polki zdobyły srebro na światowym czempionacie/fot. EPA/WU HAO

Polska sztafeta kobiet w składzie: Natalia Maliszewska, Kamila Stormowska, Nikola Mazur i Gabriela Topolska zdobyła srebrny medal mistrzostw świata w short tracku, które odbywają się w Pekinie. Biało-czerwone przegrały tylko z Kanadyjkami. Brąz wywalczyły Holenderki

Polki od początku finałowego wyścigu toczyły zaciętą, wyrównaną walkę z Kanadyjkami i Holenderkami. Po kilku pierwszych okrążeniach zajmowały trzecie miejsce, jednak na półmetku rywalizacji wyprzedziły reprezentantki Królestwa Niderlandów. W końcówce chwilowo wysunęły się nawet na prowadzenie, jednak ostatecznie przekroczyły metę jako drugie. Drużyna Kanady triumfowała czasem 4.09.254 minuty, biało-czerwone straciły do niej zaledwie 0,067 sekundy. Holenderki zajęły trzecią pozycję ze stratą 0.138 sekundy do triumfatorek.

To pierwszy medal dla Polski w Pekinie i zaledwie drugi w historii tej imprezy. Oba krążki wywalczyła Maliszewska w 2018 roku w Montrealu, tam została wicemistrzynią świata na dystansie 500 metrów.

Sztafeta mieszana w składzie: Natalia Maliszewska, Michał Niewiński, Diane Sellier i Kamila Stormowska również ma szansę na medal. W sobotę była druga w swoim półfinale, zaledwie o 0.061 sekundy przegrywając z Kanadą. Taki rezultat zapewnił Polakom start w niedzielnym finale, dzięki czemu już są pewni, że zajmą miejsce w najlepszej czwórce globu.

W niedzielę zakończenie rywalizacji w Pekinie. Odbędą się m.in. finały sztafety mieszanej oraz rywalizacji kobiet na 500 metrów i mężczyzn na 1000 metrów.

sporty zimowe

Sport

PGE Ekstraliga - Spotkania GKM-u i Apatora przełożone, na trybunach pojawią się kibice

PGE Ekstraliga - Spotkania GKM-u i Apatora przełożone, na trybunach pojawią się kibice

2021-05-07, 17:06
Tauron 1. Liga - Jan Galabov nie do zatrzymania w Łuczniczce. Visła o krok od brązu

Tauron 1. Liga - Jan Galabov nie do zatrzymania w Łuczniczce. Visła o krok od brązu

2021-05-06, 21:13
PZKosz - Koszykarze z regionu powalczą o awans na Igrzyska

PZKosz - Koszykarze z regionu powalczą o awans na Igrzyska

2021-05-06, 11:14
Nowy klub i nowa akademia. Wilfredo Leon Venero buduje siatkówkę w Toruniu

Nowy klub i nowa akademia. Wilfredo Leon Venero buduje siatkówkę w Toruniu

2021-05-05, 19:17
Piłkarskie ME 2021 - Będzie więcej piłkarzy w kadrze. Wszystko przez koronawirusa

Piłkarskie ME 2021 - Będzie więcej piłkarzy w kadrze. Wszystko przez koronawirusa

2021-05-04, 15:45
Tauron 1. Liga - Visła przegrywa we Wrocławiu. W rywalizacji o brąz mamy remis

Tauron 1. Liga - Visła przegrywa we Wrocławiu. W rywalizacji o brąz mamy remis

2021-05-04, 11:57
Pod patronatem Wilfredo Leona, w Toruniu powstaje nowy klub siatkarski

Pod patronatem Wilfredo Leona, w Toruniu powstaje nowy klub siatkarski

2021-05-04, 10:36
eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

2021-05-03, 17:54
eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa Z Elblągiem. Walka o utrzymanie trwa [wideo]

eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa Z Elblągiem. Walka o utrzymanie trwa [wideo]

2021-05-02, 16:11
Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów

Siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrali Ligę Mistrzów!

2021-05-02, 11:18
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę