AO: Magdalena Fręch przegrywa swoje spotkanie. W turnieju pozostała już tylko jedna nasza zawodniczka

2025-01-17, 11:03  Redakcja/PAP
Magdalena Fręch odpadła w trzeciej rundzie Austarlian Open/fot.PAP/EPA/ROLEX DELA PENA

Magdalena Fręch odpadła w trzeciej rundzie Austarlian Open/fot.PAP/EPA/ROLEX DELA PENA

Rozstawiona z numerem 23. Magdalena Fręch przegrała z rosyjską tenisistką Mirrą Andriejewą 1:2 w trzeciej rundzie wielkoszlemowego Australian Open w Melbourne. 27-letnia Fręch po raz pierwszy w karierze była rozstawiona w Wielkim Szlemie. Poprzedni sezon był najlepszy w jej karierze, a rozpoczął się od życiowego sukcesu w zawodach tej rangi, jakim był awans do 1/8 finału Australian Open. Powtórzyć tego wyniku nie zdołała.

Poprzedni sezon był najlepszy w jej karierze, a rozpoczął się od życiowego sukcesu w zawodach tej rangi, jakim był awans do 1/8 finału Australian Open. Powtórzyć tego wyniku nie zdołała. To było pierwsze spotkanie Pań w karierze trwało blisko dwie godziny.

Fręch kiepsko je zaczęła. Już w swoim pierwszym gemie serwisowym została przełamana, a później zmarnowała dwa break pointy i w efekcie przegrywała 1:4. Odważnie grająca Rosjanka kilkanaście minut później zamknęła partię, ponownie przełamując Polkę. Drugi set miał odmienne oblicze, Fręch grała w nim wręcz fenomenalnie, a rywalka momentami nie radziła sobie z frustracją i po jednym z gemów wystrzeliła piłkę w trybuny. W efekcie podopieczna trenera Andrzeja Kobierskiego szybko objęła prowadzenie 4:0 i do końca seta kontrolowała sytuację. Imponującej grą w obronie Fręch z czasem zaczęło dawać się we znaki zmęczenie. W ostatniej partii Polka była w stanie dotrzymywać kroku rywalce do stanu 2:2. Andriejewa ograniczyła liczbę błędów, a Fręch zaczęły się przytrafiać nieco częściej. Rosjanka wygrała cztery kolejne gemy i mogła się cieszyć z awansu.

Magdalena Fręch – Mirra Andriejewa 1:2 (2:6, 6:1, 2:6)

Sport

Obiecał i dotrzymał słowa Tym razem pojawił się z medalem

Obiecał i dotrzymał słowa! Tym razem pojawił się z medalem

2019-03-26, 20:15
Ekstraklasa siatkarzy - ZAKSA i ONICO w półfinale. Chemik zagra o 11. miejsce

Ekstraklasa siatkarzy - ZAKSA i ONICO w półfinale. Chemik zagra o 11. miejsce

2019-03-25, 20:26
Piłkarski weekend - grały drużyny z naszego regionu. Sprawdź wyniki

Piłkarski weekend - grały drużyny z naszego regionu. Sprawdź wyniki!

2019-03-25, 18:21
Turniej ATP w Miami - Hubert Hurkacz odpadł w trzeciej rundzie

Turniej ATP w Miami - Hubert Hurkacz odpadł w trzeciej rundzie

2019-03-25, 16:00
Superliga tenisistów stołowych - derby dla Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz

Superliga tenisistów stołowych - derby dla Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz

2019-03-25, 13:56
1. liga siatkarek - Joker Świecie w finale rozgrywek

1. liga siatkarek - Joker Świecie w finale rozgrywek!

2019-03-25, 11:20
Ekstraklasa koszykarek - minimalna porażka Artego Bydgoszcz

Ekstraklasa koszykarek - minimalna porażka Artego Bydgoszcz

2019-03-25, 07:30
Polska wygrała z Łotwą i jest liderem swojej grupy eliminacyjnej

Polska wygrała z Łotwą i jest liderem swojej grupy eliminacyjnej!

2019-03-24, 23:08
1. liga koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz pokonała GKS Tychy

1. liga koszykarzy - Enea Astoria Bydgoszcz pokonała GKS Tychy

2019-03-24, 17:00
Ekstraklasa koszykarzy - Szewczyk: we Włocławku musimy wygrywać

Ekstraklasa koszykarzy - Szewczyk: we Włocławku musimy wygrywać

2019-03-24, 15:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę