Energa Toruń z bardzo cennym zwycięstwem. Mistrz Polski zdecydowanie pokonany

2024-11-22, 20:50  Redakcja
Energa Toruń była w spotkaniu wyraźnie lepsza/fot. Patryk Głowacki

Energa Toruń była w spotkaniu wyraźnie lepsza/fot. Patryk Głowacki

KH Energa Toruń zaprezentowała się z bardzo dobrej strony w 23. kolejce Tauron Hokej Ligi. Torunianie pokonali na własnym lodowisku broniącą tytułu mistrza Polski Re-Plast Unię Oświęcim 5:2.

Energa chciała w końcu pokonać jednego z faworytów rozgrywek. Szansa na sukces była, gdyż Unia ostatnio przeplatała wygrane porażkami. Z drugiej strony dwie dotychczasowe konfrontacje ekip kończyły się zwycięstwem drużyny z Oświęcimia.

W pierwszej tercji gospodarze przejęli inicjatywę, częściej goszcząc pod bramką przeciwnika. Długo próby Energi nie kończyły się pozytywnym rezultatem. Pod koniec pierwszej części spotkania torunianie dopięli swego. W 18. minucie bramkę zdobył Andrij Denyskin.

Druga tercja zaczęła się bardzo dobrze dla gospodarzy. W 23. minucie prowadzenie podwyższył Ruslan Bashirov. Wystarczyło jednak kilkadziesiąt sekund, by przyjezdni wyrównali, zdobywając trafienia w 24. i 25. minucie. Końcowy fragment odsłony znów należał do drużyny z naszego regionu. W 37. minucie na listę strzelców wpisał się Mateusz Zieliński.

W ostatniej tercji podopieczni Juhy Nurminena kontynuowali odważną grę, kilkukrotnie ocierając się o czwartego gola. Mistrzowie Polski nie pozostawali dłużni, także tworząc groźne sytuacje. Kluczowa okazała się 57. minuta rywalizacji. To właśnie wtedy golkipera rywali pokonał Robert Arrak. W końcówce Unia starała się rzucić wszystkie siły do ataku, a to skończyło się dla niej widokiem wpadającego krążka do pustej bramki. Autorem trafienia został Mikołaj Syty.

KH Energa Toruń – Re-Plast Unia Oświęcim 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)
Bramki dla Energi: Denyskin (18), Bashirov (23), M. Zieliński (37), Arrak (57), Syty (60)

Zawodnik Energi Adrian Jaworski i inni po meczu. Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Nie żyje Andrzej Magowski, były piłkarz regionalnych klubów. Miał 56 lat

Nie żyje Andrzej Magowski, były piłkarz regionalnych klubów. Miał 56 lat

2022-10-28, 20:58
Gwiazda i Olimpia ze zwycięstwami w Lotto Superlidze

Gwiazda i Olimpia ze zwycięstwami w Lotto Superlidze

2022-10-28, 20:22
Wyraźna porażka Astorii. Stal nie zostawiła złudzeń bydgoszczanom

Wyraźna porażka Astorii. Stal nie zostawiła złudzeń bydgoszczanom

2022-10-28, 19:22
Reprezentant Polski w piłce nożnej zdyskwalifikowany za doping

Reprezentant Polski w piłce nożnej zdyskwalifikowany za doping

2022-10-28, 14:17
Mistrzynie odwiedziły Żnin. Mówiły o tym, jak przekuć porażkę w sukces

Mistrzynie odwiedziły Żnin. Mówiły o tym, jak przekuć porażkę w sukces

2022-10-28, 12:45
Sportowy weekendowy rozkład jazdy  co czeka regionalne zespoły

Sportowy weekendowy rozkład jazdy – co czeka regionalne zespoły?

2022-10-28, 09:20
Polski duet z mistrzostwem świata w strzelectwie sportowym

Polski duet z mistrzostwem świata w strzelectwie sportowym

2022-10-26, 22:20
Pewne zwycięstwo Anwilu Włocławek w FIBA Europe Cup

Pewne zwycięstwo Anwilu Włocławek w FIBA Europe Cup

2022-10-26, 21:06
Basket 25 z porażką na inaugurację zmagań w EuroCup. Arka lepsza po dogrywce

Basket 25 z porażką na inaugurację zmagań w EuroCup. Arka lepsza po dogrywce

2022-10-26, 20:04
Tomasz Bartnik ze srebrnym medalem strzeleckich MŚ

Tomasz Bartnik ze srebrnym medalem strzeleckich MŚ

2022-10-26, 19:04
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę