Wiśniewska w mocnych słowach o występie w IO: Działaczom można zadać pytanie, co wpłynęło na wyniki

2024-09-13, 15:06  Redakcja
Dominika Putto (po lewej) i Helena Wiśniewska) otrzymały upominki za udział w IO/fot. Patryk Głowacki

Dominika Putto (po lewej) i Helena Wiśniewska) otrzymały upominki za udział w IO/fot. Patryk Głowacki

Kajakarki Zawiszy Bydgoszcz Dominika Putto i Helena Wiśniewska wróciły do klubu po igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Podczas specjalnej konferencji zawodniczki otrzymały podziękowania za udział w imprezie. W ich rękach pojawiły się drobne upominki. Olimpijki skomentowały także swoje osiągnięcia w stolicy Francji.

Putto na IO popłynęła w kobiecej czwórce i jedynce. Szczególnie szansę na medal miała osada, którą tworzyły też: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol. Ostatecznie „biało-czerwone” zakończyły rywalizację na czwartym miejscu. – Byłyśmy przygotowane na medal. Nie wyszło. Ból w sercu był, teraz z dnia na dzień jest lepiej. Cieszę się z tego, co mam, bo jestem olimpijką i czwartą kobietą na świecie. Serce jeszcze cierpi, ale mózg nastawia się już na kolejne igrzyska – stwierdziła kajakarka. W rywalizacji „jedynek” Putto została sklasyfikowana na 18. pozycji.

Wiśniewska z kolei jechała do Paryża z dużymi nadziejami na podium w dwójce. Reprezentantka Zawiszy i Martyna Klatt sensacyjnie nie awansowały jednak do finału A. Ostatecznie zajęły one dopiero 11. miejsce. – Nie interesuje mnie, co oczekiwali inni, bo my same wysoko postawiłyśmy sobie poprzeczkę. Co miało wpływ na taki wynik? Dobre pytanie, myślę że można zadać je też działaczom, bo nie wiem, czy to tylko kwestia przygotowania fizycznego, czy też innych aspektów. Sama takie pytania zadam – skomentowała medalistka olimpijska z 2021 roku.

Zawisza miał jeszcze jednego olimpijskiego przedstawiciela w kajakarstwie. W górskiej odmianie rywalizował Mateusz Polaczyk – zmagania w slalomie K1 zakończył na półfinale, w crossie K1 zajął ostatecznie ósme miejsce.

Dominika Putto i Helena Wiśniewska o swoich występach w Paryżu

Sport

El. MŚ piłkarek ręcznych - Polki pokonały Serbki, ale nie awansowały

El. MŚ piłkarek ręcznych - Polki pokonały Serbki, ale nie awansowały

2019-06-07, 08:30
Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Rosjankami po tie-breaku

Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Rosjankami po tie-breaku

2019-06-07, 07:19
O mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej na toruńskim Rynku Nowomiejskim

O mistrzostwo Polski w siatkówce plażowej na toruńskim Rynku Nowomiejskim

2019-06-06, 22:00
Ekstraklasa koszykarzy - co za emocje w Hali Mistrzów. Polski Cukier Toruń wyrównał

Ekstraklasa koszykarzy - co za emocje w Hali Mistrzów. Polski Cukier Toruń wyrównał!

2019-06-06, 20:25
Pojedynek Kszczot - Lewandowski ozdobą 1. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

Pojedynek Kszczot - Lewandowski ozdobą 1. Memoriału Ireny Szewińskiej w Bydgoszczy

2019-06-06, 15:06
Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Belgią i wciąż są w grze o turniej finałowy

Liga Narodów siatkarek - Polki wygrały z Belgią i wciąż są w grze o turniej finałowy

2019-06-06, 09:28
Ekstraklasa siatkarzy i siatkarek - nowe kontrakty w Pałacu i Chemiku Bydgoszcz

Ekstraklasa siatkarzy i siatkarek - nowe kontrakty w Pałacu i Chemiku Bydgoszcz

2019-06-05, 15:01
Kongres FIFA - Infantino szefem FIFA na kolejne cztery lata

Kongres FIFA - Infantino szefem FIFA na kolejne cztery lata

2019-06-05, 14:07
Piłkarskie MŚ do lat 20 - mecz 18 finału w Bydgoszczy dla USA. Francja poza turniejem

Piłkarskie MŚ do lat 20 - mecz 1/8 finału w Bydgoszczy dla USA. Francja poza turniejem!

2019-06-05, 08:12
Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki przegrały z Serbkami

Liga Narodów siatkarek 2019 - Polki przegrały z Serbkami

2019-06-04, 22:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę