Wiśniewska w mocnych słowach o występie w IO: Działaczom można zadać pytanie, co wpłynęło na wyniki

2024-09-13, 15:06  Redakcja
Dominika Putto (po lewej) i Helena Wiśniewska) otrzymały upominki za udział w IO/fot. Patryk Głowacki

Dominika Putto (po lewej) i Helena Wiśniewska) otrzymały upominki za udział w IO/fot. Patryk Głowacki

Kajakarki Zawiszy Bydgoszcz Dominika Putto i Helena Wiśniewska wróciły do klubu po igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Podczas specjalnej konferencji zawodniczki otrzymały podziękowania za udział w imprezie. W ich rękach pojawiły się drobne upominki. Olimpijki skomentowały także swoje osiągnięcia w stolicy Francji.

Putto na IO popłynęła w kobiecej czwórce i jedynce. Szczególnie szansę na medal miała osada, którą tworzyły też: Karolina Naja, Anna Puławska, Adrianna Kąkol. Ostatecznie „biało-czerwone” zakończyły rywalizację na czwartym miejscu. – Byłyśmy przygotowane na medal. Nie wyszło. Ból w sercu był, teraz z dnia na dzień jest lepiej. Cieszę się z tego, co mam, bo jestem olimpijką i czwartą kobietą na świecie. Serce jeszcze cierpi, ale mózg nastawia się już na kolejne igrzyska – stwierdziła kajakarka. W rywalizacji „jedynek” Putto została sklasyfikowana na 18. pozycji.

Wiśniewska z kolei jechała do Paryża z dużymi nadziejami na podium w dwójce. Reprezentantka Zawiszy i Martyna Klatt sensacyjnie nie awansowały jednak do finału A. Ostatecznie zajęły one dopiero 11. miejsce. – Nie interesuje mnie, co oczekiwali inni, bo my same wysoko postawiłyśmy sobie poprzeczkę. Co miało wpływ na taki wynik? Dobre pytanie, myślę że można zadać je też działaczom, bo nie wiem, czy to tylko kwestia przygotowania fizycznego, czy też innych aspektów. Sama takie pytania zadam – skomentowała medalistka olimpijska z 2021 roku.

Zawisza miał jeszcze jednego olimpijskiego przedstawiciela w kajakarstwie. W górskiej odmianie rywalizował Mateusz Polaczyk – zmagania w slalomie K1 zakończył na półfinale, w crossie K1 zajął ostatecznie ósme miejsce.

Dominika Putto i Helena Wiśniewska o swoich występach w Paryżu

Sport

El. ME 2020  Polacy o utrzymanie prowadzenia i poprawienie stylu

El. ME 2020 – Polacy o utrzymanie prowadzenia i poprawienie stylu

2019-06-10, 11:11
Formuła 1 - Kubica ostatni w Kanadzie, nietypowy triumf Hamiltona

Formuła 1 - Kubica ostatni w Kanadzie, nietypowy triumf Hamiltona

2019-06-10, 09:00
French Open 2019 - rekordowy 12. triumf Nadala w Paryżu

French Open 2019 - rekordowy 12. triumf Nadala w Paryżu

2019-06-10, 08:00
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń o krok od mistrzostwa Polski

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń o krok od mistrzostwa Polski!

2019-06-09, 22:05
2. liga żużlowa - Polonia Bydgoszcz rozgromiła u siebie Wilki Krosno

2. liga żużlowa - Polonia Bydgoszcz rozgromiła u siebie Wilki Krosno!

2019-06-09, 20:04
Ekstraliga żużlowa - trumf Stali z Get Well, ale bonus dla torunian

Ekstraliga żużlowa - trumf Stali z Get Well, ale bonus dla torunian!

2019-06-09, 19:51
Ekstraklasa koszykarzy - Lowery pod znakiem zapytania w meczu numer pięć

Ekstraklasa koszykarzy - Lowery pod znakiem zapytania w meczu numer pięć

2019-06-09, 12:00
French Open 2019 - pierwszy wielkoszlemowy tytuł Barty

French Open 2019 - pierwszy wielkoszlemowy tytuł Barty

2019-06-09, 11:30
Tyczka na molo 2019  triumf Pawła Wojciechowskiego w Sopocie

Tyczka na molo 2019 – triumf Pawła Wojciechowskiego w Sopocie

2019-06-09, 09:30
Formuła 1 - pole position Vettela w Kanadzie, Kubica ostatni

Formuła 1 - pole position Vettela w Kanadzie, Kubica ostatni

2019-06-09, 08:44
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę