Kolejne sukcesy polskich kajakarzy na ME. Dwa medale Kołodziejczyk i Ostrowskiej

2024-06-15, 18:27  PAP/Redakcja
Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska najpierw zdobyły medal w czwórce, a potem w duecie/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska najpierw zdobyły medal w czwórce, a potem w duecie/fot. PAP/Grzegorz Michałowski

Drugi dzień kajakarskich mistrzostw Europy w Szegedzie przyniósł kolejne medale dla reprezentacji Polski. „Biało-czerwoni” zdobyli w sobotę sześć krążków. Dwa z nich wywalczyły Katarzyna Kołodziejczyk i Sandra Ostrowska z Zawiszy Bydgoszcz.

Kołodziejczyk i Ostrowska najpierw zgarnęły srebro w K4 na 500 metrów. Z reprezentantkami Zawiszy popłynęły Julia Olszewska i Justyna Iskrzycka. Kilka godzin później bydgoskie kajakarki już w duecie cieszyły się z kolejnego sukcesu, jakim był brąz w K2 na 200 metrów.

Jeszcze cztery polskie osady stanęły na podium. Dwukrotnie uczynił to duet Dorota Borowska – Sylwia Szczerbińska. Panie wywalczyły srebro w C2 na 500 metrów oraz 200 metrów. Kanadyjkarze Oleksii Koliadych i Aleksander Kitewski także zdobyli srebrny medal w rywalizacji na 200 metrów. Ponadto drugie miejsce w K1 na 200 metrów zajął Jakub Stepun.

Po dwóch dniach Polska ma 10 medali – 2 złote, 7 srebrnych i 1 brązowy. W niedzielę odbędą się ostatnie finały.

Wyniki medalowe reprezentantów Polski:

Kobiety:

K2 na 200 metrów:
1. Blanka Kiss, Anna Lucz (Węgry) – 38.02
2. Mia Medved, Anja Osterman (Słowenia) – 38.16
3. Katarzyna Kołodziejczyk, Sandra Ostrowska (Polska) – 38.62

K4 na 500 metrów:

1. Noemi Pupp, Sara Fojt, Tamara Csipes, Alida Gazso (Węgry) – 1:35.16
2. Justyna Iskrzycka, Sandra Ostrowska, Julia Olszewska, Katarzyna Kołodziejczyk (Polska) – 1:36.38
3. Maria Virik, Anna Sletsjoee, Hedda Oritsland, Kristine Amundsen (Norwegia) – 1:37.15

C2 na 200 metrów:

1. Antia Jacome, Maria Corbera (Hiszpania) – 44.97
2. Sylwia Szczerbińska, Dorota Borowska (Polska) – 45.35
3. Agnes Kiss, Bianka Nagy (Węgry) – 45.44

C2 na 500 metrów:
1. Agnes Kiss, Bianka Nagy (Węgry) – 2:00.49
2. Sylwia Szczerbińska, Dorota Borowska (Polska) – 2:00.57
3. Anhelina Bardanouskaya, Volha Klimawa (Białoruś) – 2:00.78

Mężczyźni:

K1 na 200 metrów:
1. Oleksandr Zajcew (Ukraina) – 35.40
2. Jakub Stepun (Polska) – 35.43
3. Badri Kawelaszwili (Gruzja) – 35.44

C2 na 200 metrów:
1. Aleksiej Korowaszkow, Iwan Sztyl (Rosja) – 37.43
2. Aleksander Kitewski, Oleksii Koliadych (Polska) – 37.75
3. Manuel Fontan, Adrian Sieiro (Hiszpania) – 38.10

Borowska, Ostrowska, Kołodziejczyk, Stepun i Kitewski po zdobyciu medali. Źródło: Redakcja Sportowa PR/PZKaj

Sport

ME 2021 - Rosja zamiast Irlandii, Sewilla w miejsce Bilbao. Znamy miasta, w których zagrają Polacy

ME 2021 - Rosja zamiast Irlandii, Sewilla w miejsce Bilbao. Znamy miasta, w których zagrają Polacy!

2021-04-23, 12:15
ME 2021 - 50 dni do turnieju i dużo znaków zapytania wokół kadry Sousy

ME 2021 - 50 dni do turnieju i dużo znaków zapytania wokół kadry Sousy

2021-04-23, 06:15
Tauron 1. Liga - Koniec marzeń o finale. Visła przegrywa drugi mecz z BBTS-em

Tauron 1. Liga - Koniec marzeń o finale. Visła przegrywa drugi mecz z BBTS-em

2021-04-22, 23:11
PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

PGE Ekstraliga - Żużlowcy nadrabiają zaległości, pracowity weekend GKM-u

2021-04-22, 14:22
Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA

Zbigniew Boniek wybrany wiceprezydentem UEFA!

2021-04-20, 19:50
eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

eWinner 1. Liga - Polonia zaczyna sezon od wygranej [wideo]

2021-04-20, 13:46
2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2. Liga - Olimpia Grudziądz czerwoną latarnią ligi [wideo]

2021-04-19, 13:39
Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

2021-04-19, 00:03
eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję

eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję!

2021-04-18, 17:36
Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

2021-04-18, 13:30
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę