Kolejna edycja Międzyszkolnej Ligi Szachowej przeszła do historii. Poznaliśmy zwycięzców!

2024-06-16, 06:30  Redakcja
Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa to miejsce rywalizacji młodych adeptów „królewskiej gry”/fot. Patryk Głowacki

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa to miejsce rywalizacji młodych adeptów „królewskiej gry”/fot. Patryk Głowacki

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa to miejsce rywalizacji młodych adeptów „królewskiej gry”/fot. Patryk Głowacki

Enea Operator Międzyszkolna Liga Szachowa to miejsce rywalizacji młodych adeptów „królewskiej gry”/fot. Patryk Głowacki

Dobiegł końca sezon 2023/2024 Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej. To cykl 15 turniejów odbywających się w naszym regionie. Młodzi zawodnicy walczyli o zwycięstwa, zbierając jednocześnie punkty do klasyfikacji generalnej. Przedsięwzięcie ma na celu promować „królewską grę” wśród uczniów.

– W tej edycji mieliśmy prawie 500 uczestników ze 155 szkół i przedszkoli. Rywalizacja toczyła się w trzech grupach. Trzeba było wziąć udział w dziesięciu turniejach, by liczyć się w klasyfikacji generalnej. Ponadto prowadziliśmy klasyfikację szkół, gdzie sumowaliśmy trzy najlepsze wyniki chłopców i jednej dziewczyny – o szczegółach opowiedział organizator ligi, Arkadiusz Matczyński. – Liczymy, że w przyszłym sezonie również pozyskamy sponsorów, by działać dalej, bo mamy możliwości na dalszy rozwój – dodał pomysłodawca przedsięwzięcia.

Udział w turniejach brali młodzi pasjonaci szachów. – Każda partia jest inna, w każdej jest inna historia. Z każdą partią człowiek jest lepszy i to jest fajne – stwierdziła Zuzanna. – To gra umysłowa. Trzeba myśleć, by wygrać. Ruchy, rozmowa, taktyka, myślenie, patrzenie na szachownice to dla mnie przyjemność – powiedział Dawid.

Medaliści Enea Operator Międzyszkolnej Ligi Szachowej 2023/2024:

Grupa klas 1-3 SP i przedszkoli:

Open:
1. Paweł Kosecki – 198 punktów
2. Piotr Maćkowiak – 185 punktów
3. Leon Dybowski – 178 punktów

Dziewczynki:
1. Elena Dybowska – 172 punkty
2. Liliana Sobiech – 136 punktów
3. Weronika Juckiewicz – 135 punktów

Grupa klas 4-6 SP:

Open:
1. Wiktor Weber – 196 punktów
2. Jan Oczachowski – 181 punktów
3. Kacper Kosecki – 171 punktów

Dziewczynki:
1. Laura Wantoch-Rekowska – 163 punktów
2. Hanna Ważyńska – 157 punktów
3. Julia Kułakowska – 154 punkty

Grupa klas 7-8 i ponadpodstawowych:

Open:
1. Jakub Markiewicz – 191 punktów
2. Tomasz Olchowy – 171 punktów
3. Oleksandr Ostrovskyi – 164 punkty

Kobiety:
1. Maria Górny – 161 punktów
2. Maria Białowąs – 155 punktów
3. Maria Zaderecka – 146 punktów

Klasyfikacja drużynowa:

1. SP w Łubiance – 979 punktów
2. SP 32 w Toruniu – 864 punkty
3. ZS Elektronicznych w Bydgoszcz – 860 punktów

Relacja z ostatniego turnieju. Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

IO w Tokio - W środę pierwszy polski medal, drugie zwycięstwo siatkarzy, Myszka walczy o podium

IO w Tokio - W środę pierwszy polski medal, drugie zwycięstwo siatkarzy, Myszka walczy o podium

2021-07-28, 18:45
Polska - Wenezuela 3:1 Drugie zwycięstwo Polaków w Tokio

Polska - Wenezuela 3:1! Drugie zwycięstwo Polaków w Tokio

2021-07-28, 14:22
Energa Basket Liga - Twarde Pierniki z dwoma nowymi zawodnikami

Energa Basket Liga - Twarde Pierniki z dwoma nowymi zawodnikami

2021-07-28, 13:15
Ogromna radość w Toruniu Płakali i rodzice srebrnej medalistki, i prezes klubu [wideo]

Ogromna radość w Toruniu! Płakali i rodzice srebrnej medalistki, i prezes klubu [wideo]

2021-07-28, 08:49
Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio

Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio!

2021-07-28, 07:05
Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

2021-07-28, 06:05
PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

2021-07-27, 22:54
IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

2021-07-27, 19:32
Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

2021-07-27, 08:45
Enea Abramczyk Astoria Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

Enea Abramczyk Astoria! Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

2021-07-26, 18:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę