Po spadku czas na nowe otwarcie. Prezes Unii Drobex zapowiedział zmiany w działaniu klubu

2024-06-13, 17:23  Redakcja
Mateusz Czyżewski (po lewej) zapowiedział spore zmiany w działaniu Unii/fot.: Facebook/KS Unia Drobex Solec Kujawski

Mateusz Czyżewski (po lewej) zapowiedział spore zmiany w działaniu Unii/fot.: Facebook/KS Unia Drobex Solec Kujawski

Unia Drobex Solec Kujawski zakończyła swoją przygodę w piłkarskiej III Lidze grupie 2. Za drużyną nieudany sezon. Już na cztery kolejki przed końcem zmagań solczanie byli pewni spadku. – Gra w IV Lidze wpłynie na uszczuplenie budżetu. Chcemy inwestować w akademię – powiedział prezes klubu, Mateusz Czyżewski.

Unia liczyła, że drugi z rzędu sezon w III Lidze będzie lepszy od poprzedniego. Już na początku rozgrywek poglądy zostały zrewidowane. Po słabym starcie dość szybko i nieoczekiwanie klub musiał szukać nowego trenera, gdyż z pracy zrezygnował Daniel Katerla. W jego miejsce przyszedł Robert Wójcik, który nie zdołał uratować drużyny przed spadkiem. Solczanie zakończyli zmagania na przedostatnim 17. miejscu, w 34 meczach zdobywając zaledwie 25 punktów (7 zwycięstw, 4 remisy, 23 porażki).

– To spore rozczarowanie, tym bardziej że spadamy w rocznicę 100-lecia klubu. Nadzieja się tliła, zrobiliśmy trochę wzmocnień, w pewnym momencie drużyna „zaskoczyła”, ale później złapaliśmy zadyszkę. „Na papierze” zespół był wystarczająco odpowiedni, by się utrzymać – wynik zespołu skomentował Czyżewski.

– Gra w IV Lidze i zmiany samorządowe wpłyną na uszczuplenie budżetu. Chcemy, przedłużyć umowy z niektórymi zawodnikami, ale na pewno nie na takich samych warunkach. Poza tym chcemy bardzo mocno zainwestować w akademię, by za kilka lat cieszyć się ze swoich wychowanków – dodał prezes.

Pełna rozmowa z Mateuszem Czyżewskim:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa dreszczowiec w walce o utrzymanie [wideo]

eWinner 2. Liga - Olimpia wygrywa dreszczowiec w walce o utrzymanie [wideo]

2021-05-10, 12:16
Klaudia Kulon i Radosław Wojtaszek to złoci medaliści Mistrzostw Polski w Szachach

Klaudia Kulon i Radosław Wojtaszek to złoci medaliści Mistrzostw Polski w Szachach

2021-05-08, 10:50
PGE Ekstraliga - Spotkania GKM-u i Apatora przełożone, na trybunach pojawią się kibice

PGE Ekstraliga - Spotkania GKM-u i Apatora przełożone, na trybunach pojawią się kibice

2021-05-07, 17:06
Tauron 1. Liga - Jan Galabov nie do zatrzymania w Łuczniczce. Visła o krok od brązu

Tauron 1. Liga - Jan Galabov nie do zatrzymania w Łuczniczce. Visła o krok od brązu

2021-05-06, 21:13
PZKosz - Koszykarze z regionu powalczą o awans na Igrzyska

PZKosz - Koszykarze z regionu powalczą o awans na Igrzyska

2021-05-06, 11:14
Nowy klub i nowa akademia. Wilfredo Leon Venero buduje siatkówkę w Toruniu

Nowy klub i nowa akademia. Wilfredo Leon Venero buduje siatkówkę w Toruniu

2021-05-05, 19:17
Piłkarskie ME 2021 - Będzie więcej piłkarzy w kadrze. Wszystko przez koronawirusa

Piłkarskie ME 2021 - Będzie więcej piłkarzy w kadrze. Wszystko przez koronawirusa

2021-05-04, 15:45
Tauron 1. Liga - Visła przegrywa we Wrocławiu. W rywalizacji o brąz mamy remis

Tauron 1. Liga - Visła przegrywa we Wrocławiu. W rywalizacji o brąz mamy remis

2021-05-04, 11:57
Pod patronatem Wilfredo Leona, w Toruniu powstaje nowy klub siatkarski

Pod patronatem Wilfredo Leona, w Toruniu powstaje nowy klub siatkarski

2021-05-04, 10:36
eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

eWinner 1. Liga - Polonia przegrywa w Krośnie

2021-05-03, 17:54
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę