Po spadku czas na nowe otwarcie. Prezes Unii Drobex zapowiedział zmiany w działaniu klubu

2024-06-13, 17:23  Redakcja
Mateusz Czyżewski (po lewej) zapowiedział spore zmiany w działaniu Unii/fot.: Facebook/KS Unia Drobex Solec Kujawski

Mateusz Czyżewski (po lewej) zapowiedział spore zmiany w działaniu Unii/fot.: Facebook/KS Unia Drobex Solec Kujawski

Unia Drobex Solec Kujawski zakończyła swoją przygodę w piłkarskiej III Lidze grupie 2. Za drużyną nieudany sezon. Już na cztery kolejki przed końcem zmagań solczanie byli pewni spadku. – Gra w IV Lidze wpłynie na uszczuplenie budżetu. Chcemy inwestować w akademię – powiedział prezes klubu, Mateusz Czyżewski.

Unia liczyła, że drugi z rzędu sezon w III Lidze będzie lepszy od poprzedniego. Już na początku rozgrywek poglądy zostały zrewidowane. Po słabym starcie dość szybko i nieoczekiwanie klub musiał szukać nowego trenera, gdyż z pracy zrezygnował Daniel Katerla. W jego miejsce przyszedł Robert Wójcik, który nie zdołał uratować drużyny przed spadkiem. Solczanie zakończyli zmagania na przedostatnim 17. miejscu, w 34 meczach zdobywając zaledwie 25 punktów (7 zwycięstw, 4 remisy, 23 porażki).

– To spore rozczarowanie, tym bardziej że spadamy w rocznicę 100-lecia klubu. Nadzieja się tliła, zrobiliśmy trochę wzmocnień, w pewnym momencie drużyna „zaskoczyła”, ale później złapaliśmy zadyszkę. „Na papierze” zespół był wystarczająco odpowiedni, by się utrzymać – wynik zespołu skomentował Czyżewski.

– Gra w IV Lidze i zmiany samorządowe wpłyną na uszczuplenie budżetu. Chcemy, przedłużyć umowy z niektórymi zawodnikami, ale na pewno nie na takich samych warunkach. Poza tym chcemy bardzo mocno zainwestować w akademię, by za kilka lat cieszyć się ze swoich wychowanków – dodał prezes.

Pełna rozmowa z Mateuszem Czyżewskim:

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

IO w Tokio - W środę pierwszy polski medal, drugie zwycięstwo siatkarzy, Myszka walczy o podium

IO w Tokio - W środę pierwszy polski medal, drugie zwycięstwo siatkarzy, Myszka walczy o podium

2021-07-28, 18:45
Polska - Wenezuela 3:1 Drugie zwycięstwo Polaków w Tokio

Polska - Wenezuela 3:1! Drugie zwycięstwo Polaków w Tokio

2021-07-28, 14:22
Energa Basket Liga - Twarde Pierniki z dwoma nowymi zawodnikami

Energa Basket Liga - Twarde Pierniki z dwoma nowymi zawodnikami

2021-07-28, 13:15
Ogromna radość w Toruniu Płakali i rodzice srebrnej medalistki, i prezes klubu [wideo]

Ogromna radość w Toruniu! Płakali i rodzice srebrnej medalistki, i prezes klubu [wideo]

2021-07-28, 08:49
Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio

Wioślarki z naszego regionu zdobyły pierwszy medal dla Polski w Tokio!

2021-07-28, 07:05
Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

Najlepsi juniorzy na stadionie włocławskiego OSiR-u. Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski do lat 18

2021-07-28, 06:05
PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

PGE Ekstraliga - GKM przegrywa z Motorem w przedostatnim meczu sezonu

2021-07-27, 22:54
IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

IO w Tokio - Wtorek kolejnym dniem straconych szans Polaków

2021-07-27, 19:32
Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

Energa Basket Liga - Amerykańskie wzmocnienia w Anwilu [wideo]

2021-07-27, 08:45
Enea Abramczyk Astoria Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

Enea Abramczyk Astoria! Nowa nazwa dla bydgoskiej drużyny

2021-07-26, 18:15
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę