Miał być derbowy hit, a jest… walkower. Polonia oddała zwycięstwo Zawiszy

2024-03-18, 20:27  Redakcja
Na Polonii nie dojdzie do elektryzujących derbów/fot.: Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Na Polonii nie dojdzie do elektryzujących derbów/fot.: Abramczyk Polonia Bydgoszcz

Nie dojdzie do elektryzującego starcia pomiędzy Polonią Bydgoszcz i Zawiszą Bydgoszcz w 1/8 finału regionalnego Pucharu Polski. „Biało-czerwoni”… oddali mecz walkowerem. Powodem, zdaniem IV-ligowca, są kwestie bezpieczeństwa.

Kibice bydgoskiej piłki nożnej zacierali ręce na pojedynek obu ekip. Nie da się ukryć, że w oczach fanów spotkanie miało przede wszystkim wymiar pozasportowy. Czysto piłkarsko Zawisza był zdecydowanym faworytem, gdyż czołowa ekipa III Ligi zmierzyłaby się z zespołem dolnej części tabeli IV Ligi.

Derby jednak nie dojdą do skutku. Zaplanowany ostatecznie na 20 marca mecz (pierwotnym terminem był 6 marca) odwołano. Taką prośbę wystosowała Polonia, która, jako gospodarz, przesłała specjalne pismo do Wydziału Gier i Ewidencji Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Wniosek został zatwierdzony, a oficjalnie starcie jako walkower zostanie rozstrzygnięte 21 marca.

Pozostaje pytanie, dlaczego klub ze Sportowej 2 zdecydował się na taki ruch? „Biało-czerwoni” opublikowali na swojej stronie internetowej specjalne oświadczenie. Oto jego pełna treść (pisownia oryginalna):

„Mając na uwadze odmowę udziału kibiców SP ZAWISZA oraz KP POLONIA w meczu 1/8 Okręgowego Pucharu Polski na obiekcie Stadionu Miejskiego im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przy ul. Sportowej 2 w Bydgoszczy, oraz biorąc pod uwagę, iż obie grupy kibiców zamierzają zebrać się przed bramami Stadionu, Zarząd Klubu Piłkarskiego Polonia Bydgoszcz postanowił oddać mecz walkowerem. Decyzja ta podyktowana jest względami bezpieczeństwa dla mieszkańców oraz mienia znajdującego się w bezpośredniej okolicy Stadionu.”

Światło na sprawę rzuciła też druga strona. Zawisza na swojej stronie opublikował treść wniosku złożonego przez Polonię do WGiE K-PZPN. Z niego można dowiedzieć się, skąd u IV-ligowca obawa o zniszczenia (pisownia oryginalna):

„Decyzja ta nie jest łatwą ale podyktowana odmową zakupu biletów przez „kibiców” SP Zawisza oraz „kibiców” KP Polonia, którzy mimo to, chcą przyjść pod bramy Stadionu. Zarówno wynajęta przez nas ochrona jak również okrojone siły Policji, ze względu na strajk rolników, który nałożył się na nasze wydarzenie, nie będzie w stanie zabezpieczyć prawidłowo tego spotkania.”

Sport

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

Tauron 1. Liga - Błędy pogrzebały Visłę. BBTS wygrywa pierwszy mecz półfinałowy

2021-04-19, 00:03
eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję

eWinner 1. Liga - Polonia otwiera sezon. Znamy składy i zapraszamy na transmisję!

2021-04-18, 17:36
Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

Bydgoskie Zakłady Chemiczne Nitro-Chem S.A. wesprą grudziądzki żużel

2021-04-18, 13:30
PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

PGE Ekstraliga - Pogoda torpeduje rozgrywki, GKM nie pojedzie w niedzielę

2021-04-16, 14:45
Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

Energa Basket Liga Kobiet - Nie będzie meczu o trzecie miejsce, Basket 25 kończy sezon z brązem

2021-04-16, 08:30
Tauron 1. Liga - Koniec sezonu dla Mariusza Marcyniaka

Tauron 1. Liga - Koniec sezonu dla Mariusza Marcyniaka

2021-04-15, 15:03
Piłkarskie ME 2021 - Gdzie zagra reprezentacja Polski

Piłkarskie ME 2021 - Gdzie zagra reprezentacja Polski?

2021-04-15, 13:19
PGE Ekstraliga - Mecz Apatora przełożony, spotkanie GKM-u w niedzielę na naszej antenie

PGE Ekstraliga - Mecz Apatora przełożony, spotkanie GKM-u w niedzielę na naszej antenie!

2021-04-14, 18:26
Zbigniew Boniek - Sportowcy są najlepszymi ambasadorami szczepień

Zbigniew Boniek - Sportowcy są najlepszymi ambasadorami szczepień

2021-04-14, 14:45
Olimpijczycy i piłkarska reprezentacja z przyspieszonymi szczepieniami przeciw COVID-19

Olimpijczycy i piłkarska reprezentacja z przyspieszonymi szczepieniami przeciw COVID-19

2021-04-14, 13:12
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę