Jastrzębski Węgiel w półfinale Ligi Mistrzów. Pewne zwycięstwo w rewanżu

2024-02-28, 20:13  Redakcja
Jastrzębski Węgiel zrobił, co do niego należało i awansował do półfinału/fot.: PAP/Jarek Praszkiewicz

Jastrzębski Węgiel zrobił, co do niego należało i awansował do półfinału/fot.: PAP/Jarek Praszkiewicz

Jastrzębski Węgiel kontynuuje swoją przygodę w Lidze Mistrzów. Jastrzębianie awansowali do półfinału rozgrywek, po tym, jak w rewanżowym spotkaniu 1/4 finału pokonali Gas Sales Daiko Piacenza 3:0.

Jastrzębski przystąpił do meczu po porażce we Włoszech 2:3. Plan minimum został osiągnięty, gdyż mistrzowie Polski mieli wszystko w swoich rękach – wygrana 3:0 lub 3:1 dawała bezpośredni awans do półfinału. Zwycięstwo po tie-breaku doprowadziłoby do „złotego seta”.

Pierwszy set prawie przez cały czas był rozgrywany pod dyktando gospodarzy. Wprawdzie Włosi kilkukrotnie potrafili zagrozić, odrabiając mniejsze straty, lecz finalnie jastrzębianie trzymali rękę na pulsie do samego końca.

W drugiej partii długo to rywale nadawali ton rozgrywce. Z czasem ich przewaga zrobiła się wyraźna (14:10). Mistrzowie Polski dość szybko doprowadzili jednak do remisu (16:16). Od tego momentu na parkiecie doszło do wyrównanej walki. Podopieczni Marcelo Mendeza świetnie spisali się w końcówce, od stanu 23:24 wygrywając trzy akcje z rzędu.

Wydawało się, że trzecie odsłona to formalność. Od początku przewaga gospodarzy nie ulegała wątpliwości (18:10). Nagle przyjezdni ruszyli do odrabiania strat (20:21). Polski zespół w porę opanował swoją grę, skutecznie rozgrywając decydujące akcje.

Jastrzębski Węgiel – Gas Sales Daiko Piacenza 3:0 (25:22, 26:24, 25:21)

Sport

El. MŚ 2022 - Sousa od początku na zgrupowaniu w Hiszpanii

El. MŚ 2022 - Sousa od początku na zgrupowaniu w Hiszpanii

2021-11-05, 09:30
Energa Basket Liga - Czas na derby Twarde Pierniki podejmują Astorię Bydgoszcz [transmisja]

Energa Basket Liga - Czas na derby! Twarde Pierniki podejmują Astorię Bydgoszcz [transmisja]

2021-11-04, 21:56
Żużlowe okno transferowe otwarte. Znamy pierwsze nowe nazwiska w GKM-ie

Żużlowe okno transferowe otwarte. Znamy pierwsze nowe nazwiska w GKM-ie

2021-11-03, 12:49
El. MŚ 2022 - Cash: Powołanie to spełnienie marzeń

El. MŚ 2022 - Cash: Powołanie to spełnienie marzeń

2021-11-02, 11:15
Energa Basket Liga Kobiet - Kolejne porażki Basketu 25 i Energi Toruń

Energa Basket Liga Kobiet - Kolejne porażki Basketu 25 i Energi Toruń

2021-11-02, 09:06
El. MŚ 2022 - Matty Cash w kadrze na mecze z Andorą i Węgrami, w składzie też Milik i Grabara

El. MŚ 2022 - Matty Cash w kadrze na mecze z Andorą i Węgrami, w składzie też Milik i Grabara

2021-11-01, 21:02
Znani sportowcy, którzy odeszli w minionych 12 miesiącach

Znani sportowcy, którzy odeszli w minionych 12 miesiącach

2021-11-01, 13:00
Nieudany weekend siatkarskich zespołów z regionu. Trzy mecze i trzy porażki

Nieudany weekend siatkarskich zespołów z regionu. Trzy mecze i trzy porażki

2021-11-01, 10:38
Energa Basket Liga - Wygrana z mistrzem Polski i pierwsze miejsce w tabeli Twardych Pierników

Energa Basket Liga - Wygrana z mistrzem Polski i pierwsze miejsce w tabeli Twardych Pierników

2021-10-31, 12:45
Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki z Laurami Królowej Sportu, Iga Baumgart-Witan najlepsza w regionie

Anita Włodarczyk i Wojciech Nowicki z Laurami Królowej Sportu, Iga Baumgart-Witan najlepsza w regionie

2021-10-31, 11:19
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę