Udane HMP dla Kingi Gackiej i Igi Baumgart-Witan. Pierwsza z nich skupia się na zawodach w Glasgow

2024-02-25, 14:25  Patryk Głowacki/Redakcja
Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka pokazały się z bardzo dobrej strony podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu/Fot. Przemysław Mazurek, archiwum

Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka pokazały się z bardzo dobrej strony podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu/Fot. Przemysław Mazurek, archiwum

Lekkoatletki BKS-u Bydgoszcz – Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka udanie zaprezentowały się w finale biegu na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski rozegranych w Toruniu. Gacka zdobyła brązowy medal.

Z kolei Baumgart-Witan przybiegła tuż za nią, co i tak jest sukcesem, zważywszy na fakt, że zawodniczka wróciła do rywalizacji po 17 miesiącach przerwy. Zadowolona z występu córki jest jej mama, a zarazem trenerka obu sprinterek, Iwona Baumgart.

– Po to walczymy, żeby Iga mogła się zakwalifikować do sztafety na Igrzyska Olimpijskie, ale będziemy też walczyć o jak najlepszy wynik indywidualny. To warunkuje później powołania do sztafety, ale mamy też ambicje, żeby Iga mogła biegać indywidualnie również na Mistrzostwach Europy. Być może uda się też zrobić rekord życiowy, a to będzie skutkowało tym, że zrobi też minimum indywidualne na Igrzyska Olimpijskie – podkreślała Baumgart.

Według trenerki Kingi Gackiej, brązowa medalistka z Torunia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. – Kinga jest bardzo zdolna i utalentowana. Wiem, że jeszcze dużo pracy przed nią, ale jesteśmy na dobrym miejscu. Wiem, że stać ją na dużo więcej latem. Myślę, że to, że w tej bezpośredniej walce wygrała teraz z Igą i była bardzo blisko Justyny Święty, to dla niej samej też jest bardzo duża motywacja do dalszej ciężkiej pracy i do tego, żeby uwierzyła sama w swoje możliwości.

Niedługo Gacka wystąpi w sztafecie na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow (1-3 marca).

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Ekstraklasa koszykarek - pierwsze zwycięstwo Energi Toruń i porażka Artego Bydgoszcz

Ekstraklasa koszykarek - pierwsze zwycięstwo Energi Toruń i porażka Artego Bydgoszcz

2019-11-25, 09:39
Ekstraklasa siatkarzy - kolejny punkty dla Visły Bydgoszcz, ale wciąż bez zwycięstwa

Ekstraklasa siatkarzy - kolejny punkty dla Visły Bydgoszcz, ale wciąż bez zwycięstwa

2019-11-24, 10:10
PŚ w skokach - Polacy na trzecim miejscu w Wiśle. Radość miesza się z niedosytem

PŚ w skokach - Polacy na trzecim miejscu w Wiśle. Radość miesza się z niedosytem

2019-11-23, 19:13
Ekstraklasa siatkarek - porażka Pałacu Bydgoszcz z mistrzem Polski

Ekstraklasa siatkarek - porażka Pałacu Bydgoszcz z mistrzem Polski

2019-11-23, 13:03
Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń wygrał w Starogardzie Gdańskim

Ekstraklasa koszykarzy - Polski Cukier Toruń wygrał w Starogardzie Gdańskim

2019-11-23, 10:04
Ekstraklasa piłkarska - szlagier w Szczecinie, ciekawie w Poznaniu

Ekstraklasa piłkarska - szlagier w Szczecinie, ciekawie w Poznaniu

2019-11-22, 10:00
PŚ w skokach - Michal Dolezal: Wszystko zweryfikują zawody

PŚ w skokach - Michal Dolezal: Wszystko zweryfikują zawody

2019-11-22, 07:00
1. liga siatkarek - derby dla Jokera Świecie

1. liga siatkarek - derby dla Jokera Świecie

2019-11-21, 07:00
Ekstraliga hokejowa - pogrom w meczu Energii Toruń

Ekstraliga hokejowa - pogrom w meczu Energii Toruń

2019-11-20, 21:14
Trener Michalczyk z Visły Bydgoszcz: Byliśmy wojownikami

Trener Michalczyk z Visły Bydgoszcz: Byliśmy wojownikami

2019-11-20, 12:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę