Udane HMP dla Kingi Gackiej i Igi Baumgart-Witan. Pierwsza z nich skupia się na zawodach w Glasgow

2024-02-25, 14:25  Patryk Głowacki/Redakcja
Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka pokazały się z bardzo dobrej strony podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu/Fot. Przemysław Mazurek, archiwum

Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka pokazały się z bardzo dobrej strony podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu/Fot. Przemysław Mazurek, archiwum

Lekkoatletki BKS-u Bydgoszcz – Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka udanie zaprezentowały się w finale biegu na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski rozegranych w Toruniu. Gacka zdobyła brązowy medal.

Z kolei Baumgart-Witan przybiegła tuż za nią, co i tak jest sukcesem, zważywszy na fakt, że zawodniczka wróciła do rywalizacji po 17 miesiącach przerwy. Zadowolona z występu córki jest jej mama, a zarazem trenerka obu sprinterek, Iwona Baumgart.

– Po to walczymy, żeby Iga mogła się zakwalifikować do sztafety na Igrzyska Olimpijskie, ale będziemy też walczyć o jak najlepszy wynik indywidualny. To warunkuje później powołania do sztafety, ale mamy też ambicje, żeby Iga mogła biegać indywidualnie również na Mistrzostwach Europy. Być może uda się też zrobić rekord życiowy, a to będzie skutkowało tym, że zrobi też minimum indywidualne na Igrzyska Olimpijskie – podkreślała Baumgart.

Według trenerki Kingi Gackiej, brązowa medalistka z Torunia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. – Kinga jest bardzo zdolna i utalentowana. Wiem, że jeszcze dużo pracy przed nią, ale jesteśmy na dobrym miejscu. Wiem, że stać ją na dużo więcej latem. Myślę, że to, że w tej bezpośredniej walce wygrała teraz z Igą i była bardzo blisko Justyny Święty, to dla niej samej też jest bardzo duża motywacja do dalszej ciężkiej pracy i do tego, żeby uwierzyła sama w swoje możliwości.

Niedługo Gacka wystąpi w sztafecie na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow (1-3 marca).

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Trzecia z rzędu wygrana tenisistów stołowych Lotto-Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz

Trzecia z rzędu wygrana tenisistów stołowych Lotto-Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz

2020-02-20, 19:57
Piłkarki KKP Rem Marco Bydgoszcz awansowały do półfinału Pucharu Polski

Piłkarki KKP Rem Marco Bydgoszcz awansowały do półfinału Pucharu Polski

2020-02-20, 18:05
Nowy sponsor tytularny bydgoskich żużlowców

Nowy sponsor tytularny bydgoskich żużlowców

2020-02-20, 14:11
Bydgoskie siatkarki wciąż się liczą w walce o play-offy

Bydgoskie siatkarki wciąż się liczą w walce o play-offy

2020-02-19, 19:24
Umowa podpisana Będą transmisje meczów Polonii w Polskim Radiu PiK

Umowa podpisana! Będą transmisje meczów Polonii w Polskim Radiu PiK

2020-02-19, 17:51
Jubileusz 100-lecia trzech bydgoskich klubów na sportowo [DŹWIĘK]

Jubileusz 100-lecia trzech bydgoskich klubów na sportowo [DŹWIĘK]

2020-02-19, 14:27
W najbliższy weekend w Polskim Radiu PiK dwie relacje z siatkarskich boisk

W najbliższy weekend w Polskim Radiu PiK dwie relacje z siatkarskich boisk!

2020-02-19, 08:34
Kolejna ligowa porażka bydgoskich siatkarzy

Kolejna ligowa porażka bydgoskich siatkarzy

2020-02-18, 05:54
Przegrana bydgoskich siatkarek w Radomiu

Przegrana bydgoskich siatkarek w Radomiu

2020-02-17, 19:52
Koszykarze z Włocławka po raz czwarty w historii zdobyli Puchar Polski [DŹWIĘK]

Koszykarze z Włocławka po raz czwarty w historii zdobyli Puchar Polski! [DŹWIĘK]

2020-02-16, 20:53
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę