Udane HMP dla Kingi Gackiej i Igi Baumgart-Witan. Pierwsza z nich skupia się na zawodach w Glasgow

2024-02-25, 14:25  Patryk Głowacki/Redakcja
Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka pokazały się z bardzo dobrej strony podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu/Fot. Przemysław Mazurek, archiwum

Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka pokazały się z bardzo dobrej strony podczas Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu/Fot. Przemysław Mazurek, archiwum

Lekkoatletki BKS-u Bydgoszcz – Iga Baumgart-Witan i Kinga Gacka udanie zaprezentowały się w finale biegu na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Polski rozegranych w Toruniu. Gacka zdobyła brązowy medal.

Z kolei Baumgart-Witan przybiegła tuż za nią, co i tak jest sukcesem, zważywszy na fakt, że zawodniczka wróciła do rywalizacji po 17 miesiącach przerwy. Zadowolona z występu córki jest jej mama, a zarazem trenerka obu sprinterek, Iwona Baumgart.

– Po to walczymy, żeby Iga mogła się zakwalifikować do sztafety na Igrzyska Olimpijskie, ale będziemy też walczyć o jak najlepszy wynik indywidualny. To warunkuje później powołania do sztafety, ale mamy też ambicje, żeby Iga mogła biegać indywidualnie również na Mistrzostwach Europy. Być może uda się też zrobić rekord życiowy, a to będzie skutkowało tym, że zrobi też minimum indywidualne na Igrzyska Olimpijskie – podkreślała Baumgart.

Według trenerki Kingi Gackiej, brązowa medalistka z Torunia nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa. – Kinga jest bardzo zdolna i utalentowana. Wiem, że jeszcze dużo pracy przed nią, ale jesteśmy na dobrym miejscu. Wiem, że stać ją na dużo więcej latem. Myślę, że to, że w tej bezpośredniej walce wygrała teraz z Igą i była bardzo blisko Justyny Święty, to dla niej samej też jest bardzo duża motywacja do dalszej ciężkiej pracy i do tego, żeby uwierzyła sama w swoje możliwości.

Niedługo Gacka wystąpi w sztafecie na 400 metrów podczas Halowych Mistrzostw Świata w Glasgow (1-3 marca).

Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Tenis - Iga Świątek wygrywa turniej w Adelajdzie

Tenis - Iga Świątek wygrywa turniej w Adelajdzie!

2021-02-27, 12:27
Tauron Liga Kobiet - Pałac zdobywa punkt z wiceliderem, ale wypada z walki o play-off

Tauron Liga Kobiet - Pałac zdobywa punkt z wiceliderem, ale wypada z walki o play-off

2021-02-26, 21:57
Tym znaczkiem Poczta Polska upamiętnia trenera Kazimierza Górskiego

Tym znaczkiem Poczta Polska upamiętnia trenera Kazimierza Górskiego

2021-02-26, 16:43
Energa Basket Liga - Komenda i Janiak uzupełniają skład Anwilu Włocławek

Energa Basket Liga - Komenda i Janiak uzupełniają skład Anwilu Włocławek

2021-02-26, 08:32
Tauron Liga - Siatkarki Pałacu powalczą o kolejną niespodziankę. Transmisja w PR PiK

Tauron Liga - Siatkarki Pałacu powalczą o kolejną niespodziankę. Transmisja w PR PiK!

2021-02-25, 16:39
Energa Basket Liga - Passa kontuzji w Anwilu Włocławek trwa

Energa Basket Liga - Passa kontuzji w Anwilu Włocławek trwa

2021-02-25, 12:15
Energa Basket Liga Kobiet - Wygrana Basketu 25 z gorzowiankami

Energa Basket Liga Kobiet - Wygrana Basketu 25 z gorzowiankami

2021-02-25, 08:11
Narciarskie MŚ - Polscy skoczkowie po pierwszych treningach

Narciarskie MŚ - Polscy skoczkowie po pierwszych treningach

2021-02-24, 18:40
Lekkoatletyczne HME - 45-osobowa reprezentacja Polski na zawody w Toruniu

Lekkoatletyczne HME - 45-osobowa reprezentacja Polski na zawody w Toruniu

2021-02-24, 13:42
Mistrzostwa Świata na ergometrze - złoty medal Klaudii Pankratiew w wirtualnych zmaganiach

Mistrzostwa Świata na ergometrze - złoty medal Klaudii Pankratiew w wirtualnych zmaganiach

2021-02-24, 10:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę