Piotr Zieliński po meczu z Albanią: To był dobry znak po brzydkiej porażce w Pradze [audio]

2023-03-28, 11:06  Redakcja Sportowa PR/IAR
Polscy rteprezentanci byli zadowoleni po zwycięstwie/fot.: PAP/Leszek Szymański

Polscy rteprezentanci byli zadowoleni po zwycięstwie/fot.: PAP/Leszek Szymański

Reprezentacja Polski ma za sobą drugi mecz w eliminacjach do mistrzostw Europy. W środę na Stadionie Narodowym Polacy pokonali Albanię 1:0. Spotkanie skomentowali członkowie kadry. – Można powiedzieć, że zrobiliśmy, co mieliśmy. Wykonaliśmy zadanie, zdobyliśmy trzy punkty. To był dobry znak po brzydkiej porażce w Pradze – stwierdził Piotr Zieliński.

Fernando Santos (selekcjoner): Podobało mi się nasze podejście do tego meczu. Poświęcenie, odpowiedzialność, każdy pomagał sobie na boisku. Między zawodnikami była współpraca. A to bardzo ważne. Wiemy, że możemy być lepsi i będziemy nad tym pracować. To ważne zwycięstwo i myślę, że na nie zasłużyliśmy. Zagraliśmy dobrze w obronie, ale przed nami jeszcze wiele pracy. Jeżeli podtrzymamy ten poziom koncentracji i zaangażowania, to jest punkt wyjścia, żebyśmy mogli lepiej pracować nad innymi elementami. Możemy dopracować naszą grę, gdy mamy piłkę. Ta drużyna będzie się rozwijać.

Robert Lewandowski: Mieliśmy spotkanie pod kontrolą. Zespół Albanii grał bardzo defensywnie, trudno było nam się przebić. W drugiej połowie graliśmy nieco lepiej, ale powinniśmy strzelić drugiego gola. Czekają nas trudne mecze i tylko od nas zależy, jak one będą wyglądały.


Wojciech Szczęsny: Pokazaliśmy dużo więcej odwagi do gry w piłkę i dużo więcej walki. Lepiej wykonywaliśmy zadania, byliśmy dużo bardziej otwarci, gdy utrzymywaliśmy się przy piłce.


Piotr Zieliński: Była w nas bardzo duża złość. Można powiedzieć, że zrobiliśmy, co mieliśmy. Wykonaliśmy zadanie, zdobyliśmy trzy punkty. To był dobry znak po brzydkiej porażce w Pradze.


Sport

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Metz

Hubert Hurkacz awansował do ćwierćfinału turnieju ATP Metz

2022-09-22, 19:59
Trzech zawodników z regionu powalczy o medal wioślarskich MŚ

Trzech zawodników z regionu powalczy o medal wioślarskich MŚ

2022-09-22, 16:15
Magda Linette zagra w ćwierćfinale turnieju WTA rozgrywanym w Seulu

Magda Linette zagra w ćwierćfinale turnieju WTA rozgrywanym w Seulu

2022-09-22, 13:26
Stal lepsza od Śląska w finale Superpucharu koszykarzy

Stal lepsza od Śląska w finale Superpucharu koszykarzy

2022-09-21, 21:13
Duet z Gopła Kruszwica nie powalczy o medale wioślarskich MŚ

Duet z Gopła Kruszwica nie powalczy o medale wioślarskich MŚ

2022-09-21, 17:15
Ruszyła jubileuszowa edycja Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży [RELACJA]

Ruszyła jubileuszowa edycja Bydgoskiej Olimpiady Młodzieży [RELACJA]

2022-09-21, 14:04
Energa Toruń z kolejnym przekonującym zwycięstwem w PHL

Energa Toruń z kolejnym przekonującym zwycięstwem w PHL

2022-09-20, 21:03
Rosja wykluczona z piłkarskich eliminacji do mistrzostw Europy

Rosja wykluczona z piłkarskich eliminacji do mistrzostw Europy

2022-09-20, 19:45
Rozpoczęła się Szkolna Klasa. 2 tys. dzieci weźmie udział w specjalnych zajęciach

Rozpoczęła się „Szkolna Klasa”. 2 tys. dzieci weźmie udział w specjalnych zajęciach

2022-09-20, 18:15
Monika Gałkowska w kadrze Polski na siatkarskie mistrzostwa świata

Monika Gałkowska w kadrze Polski na siatkarskie mistrzostwa świata

2022-09-20, 14:06
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę