Śnieg i mróz ich nie przestraszył. Chętni pobiegli w XXII edycji Leśnego Biegu Kolejarskiego

2022-11-20, 17:19  Patryk Głowacki/Redakcja
Biegacze walczyli nie tylko z trasą, ale i trudnymi warunkami pogodowymi. Fot.: Patryk Głowacki

Biegacze walczyli nie tylko z trasą, ale i trudnymi warunkami pogodowymi. Fot.: Patryk Głowacki

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Fot.: Patryk Głowacki

Impreza cieszyła się sporym zainteresowaniem. Fot.: Patryk Głowacki

Najlepsi mogli liczyć na atrakcyjne nagrody. Fot.: Patryk Głowacki

Najlepsi mogli liczyć na atrakcyjne nagrody. Fot.: Patryk Głowacki

Około 550 uczestników wzięło udział w XXII edycji Leśnego Biegu Kolejarskiego, który zaczynał się i kończył na bydgoskiej Polanie Rożopole. Zawodnicy startowali na trasach o różnej długości. Najlepsi w danych kategoriach mogli liczyć na statuetki i nagrody rzeczowe.

Szczegóły imprezy opisał jeden z jej organizatorów – Jarosław Jagieła. – W tym roku zaproponowaliśmy zawodnikom dwa dystanse – na 5 i 10 kilometrów. Dłuższy bieg miał bardziej wymagającą trasę, gdyż zawodnicy musieli m.in. wbiec na stok narciarski. Ponadto odbył się marsz Nordic Walking, a także biegi dziecięce – powiedział Jagieła.

W dobrej zabawie biegaczom nie przeszkodził mróz oraz obficie padający śnieg. – Trasa w miarę fajna, choć było ślisko. Warunki były trudne, ale atmosfera bardzo fajna – stwierdził Łukasz Szparło z Torunia, zwycięzca w swojej kategorii w biegu na 5 kilometrów. – Bardzo zaskoczył śnieg i temperatura. To jednak nam nie przeszkodziło, w imprezie wzięło udział dużo ludzi i była bardzo fajna zabawa – dodała Magda, która także w jednej z kategorii na 5 kilometrów nie miała sobie równych.

Relacja z wydarzenia. Materiał przygotował Patryk Głowacki

Sport

Gryfy wykorzystały pogodę i wyjechały na tor. Pierwszy w tym roku domowy trening Polonii

„Gryfy” wykorzystały pogodę i wyjechały na tor. Pierwszy w tym roku domowy trening Polonii

2026-03-10, 18:09
Tomasz Orwat da sobie jeszcze jedną szansę w żużlu Pojadę na kilka treningów i zobaczę, co z tego będzie

Tomasz Orwat da sobie jeszcze jedną szansę w żużlu? „Pojadę na kilka treningów i zobaczę, co z tego będzie”

2026-03-10, 08:00
Mistrz Polski wyjechał na domowy tor. PRES Toruń ma za sobą pierwszy trening na Motoarenie

Mistrz Polski wyjechał na domowy tor. PRES Toruń ma za sobą pierwszy trening na Motoarenie

2026-03-09, 20:21
MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Semirunnij z brązowym medalem w wieloboju. Eitrem ze złotem

MŚ w łyżwiarstwie szybkim: Semirunnij z brązowym medalem w wieloboju. Eitrem ze złotem

2026-03-09, 10:36
IV Liga: Runda wiosenna rozpoczęta. Tylko pięć meczów, jedna ekipa wycofana [wyniki 18. kolejki]

IV Liga: Runda wiosenna rozpoczęta. Tylko pięć meczów, jedna ekipa wycofana [wyniki 18. kolejki]

2026-03-09, 09:12
KH Energa bez argumentów w piątym spotkaniu ćwierćfinału. Unia wygrywa do zera

KH Energa bez argumentów w piątym spotkaniu ćwierćfinału. Unia wygrywa do zera

2026-03-08, 22:17
Energa Manekin Toruń zdominowała swojego rywala, a Olimpia Grudziądz dała się zdominować

Energa Manekin Toruń zdominowała swojego rywala, a Olimpia Grudziądz dała się zdominować

2026-03-08, 21:11
Polonia wypunktowała Elanę w kwadrans. Nieudany występ toruńskiej drużyny

Polonia wypunktowała Elanę w kwadrans. Nieudany występ toruńskiej drużyny

2026-03-08, 17:17
Olimpia rozczarowała we Wrocławiu Bez bramek i bez punktów

Olimpia rozczarowała we Wrocławiu! Bez bramek i bez punktów

2026-03-08, 16:38
Bogusiewicz daje zwycięstwo Zawiszy, Wda marnuje karnego, Tłuchowia przegrywa mecz w końcówce

Bogusiewicz daje zwycięstwo Zawiszy, Wda marnuje karnego, Tłuchowia przegrywa mecz w końcówce

2026-03-07, 22:41
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę