Artur Boruc oficjalnie zakończył karierę

2022-07-20, 23:04  PAP/Redakcja
Artur Boruc podrzucany przez drużynę Legii. Fot.: Leszek Szymański/PAP

Artur Boruc podrzucany przez drużynę Legii. Fot.: Leszek Szymański/PAP

W środę odbył się pożegnalny mecz Artura Boruca, w którym Legia Warszawa zmierzyła się z Celtikiem Glasgow (2:2). Tym samym bramkarz oficjalnie zakończył swoją bogatą karierę.

Przed pierwszym gwizdkiem minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk odznaczył Boruca złotą odznaką za zasługi dla sportu. Przedstawiciele Celtiku wręczyli bramkarzowi krzyż celtycki, a Krzysztof Dowhań podarował mu pamiątkową paterę i portret. Na trybunach nie zabrakło szkockich fanów.

Podczas przerwy w spotkaniu Boruc m.in. bronił rzuty karne wykonywane przez kibiców, którzy wylicytowali uczestnictwo w tym wydarzeniu. Po przerwie w bramce Legii gwiazdę wieczoru zastąpił Kacper Tobiasz. Kończący karierę bramkarz wrócił na murawę w 90. minucie, aby po raz ostatni pożegnać się z kibicami.

- Dzięki za wszystko, hej Artur dzięki za wszystko - zaśpiewali kibice po końcowym gwizdku. Boruc przemówił do fanów zgromadzonych na stadionie, a następnie obszedł wszystkie trybuny. - Dziękuję wszystkim za dzisiaj. Widzę, że mam dużą rodzinę - żartobliwie stwierdził były już piłkarz.

42-latek podczas swojej kariery grał w Pogoni Siedlce, Legii Warszawa, Celticu Glasgow, Fiorentinie, Southampton i Bournemouth. Najlepszy okres spędził w Celticu, gdzie występował w latach 2005-10. W tym czasie trzykrotnie zdobył mistrzostwo Szkocji, a w dwóch sezonach zagrał w 1/8 finału Ligi Mistrzów. W sierpniu 2020 roku wrócił do Legii, z którą zdobył mistrzostwo Polski i awansował do fazy grupowej Ligi Europy.

Sport

GKM z trzecią porażką z rzędu. Grudziądzanie nie zaskoczyli mistrza Polski

GKM z trzecią porażką z rzędu. Grudziądzanie nie zaskoczyli mistrza Polski

2025-05-29, 22:02
Witold Bańka dalej będzie szefem WADY. Polak nie miał kontrkandydata

Witold Bańka dalej będzie szefem WADY. Polak nie miał kontrkandydata

2025-05-29, 17:38
Roland Garros: Fręch pożegnała się z turniejem singla. Szybka przygoda deblistów [aktualizacja]

Roland Garros: Fręch pożegnała się z turniejem singla. Szybka przygoda deblistów [aktualizacja]

2025-05-29, 14:50
Nauczyciele zamienili się w sportowców. Za nami Bydgoskie Mistrzostwa w tenisie stołowym

Nauczyciele zamienili się w sportowców. Za nami Bydgoskie Mistrzostwa w tenisie stołowym

2025-05-29, 10:52
Żużlowo-koszykarskie emocje w Polskim Radiu PiK GKM nadrobi zaległości, Anwil powalczy w półfinale

Żużlowo-koszykarskie emocje w Polskim Radiu PiK! GKM nadrobi zaległości, Anwil powalczy w półfinale

2025-05-29, 08:34
LK: Chelsea wygrywa trofeum we Wrocławiu. Wspaniała druga połowa londyńczyków

LK: Chelsea wygrywa trofeum we Wrocławiu. Wspaniała druga połowa londyńczyków

2025-05-28, 22:56
Rzeszutek złotym medalistą ME w skokach do wody To pierwszy krążek dla biało-czerwonych w Turcji

Rzeszutek złotym medalistą ME w skokach do wody! To pierwszy krążek dla „biało-czerwonych” w Turcji

2025-05-28, 22:13
Bez zmian na ławce trenerskiej Astorii. Trener Skiba zostaje na kolejny sezon

Bez zmian na ławce trenerskiej Astorii. Trener Skiba zostaje na kolejny sezon

2025-05-28, 19:37
Pierwsza polska medalistka IO w kajakarstwie obchodziła 90. urodziny

Pierwsza polska medalistka IO w kajakarstwie obchodziła 90. urodziny!

2025-05-28, 11:33
Rollercoaster w pierwszej odsłonie półfinałów. Legia minimalnie lepsza od Anwilu

Rollercoaster w pierwszej odsłonie półfinałów. Legia minimalnie lepsza od Anwilu

2025-05-27, 20:35
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę