Porażka naszych siatkarek w turnieju Ligi Narodów na Filipinach

2022-06-14, 18:03  PAP
Polki przegrały z Japonkami w siatkarskiej Lidze Narodów. Fot: FIVB

Polki przegrały z Japonkami w siatkarskiej Lidze Narodów. Fot: FIVB

Polskie siatkarki przegrały w filipińskim Quezon City z Japonią 0:3 (21:25, 21:25, 21:25) w piątym meczu Ligi Narodów. Kolejne spotkanie podopieczne trenera Stefano Lavariniego rozegrają w czwartek z Tajlandią.

Polska - Japonia 0:3 (21:25, 21:25, 21:25)

Polska: Joanna Wołosz, Olivia Różański, Magdalena Jurczyk, Aleksandra Gryka, Martyna Łukasik, Zuzanna Górecka – Maria Stenzel (libero) – Martyna Czyrniańska, Weronika Szlagowska, Monika Fedusio, Klaudia Alagierska, Katarzyna Wenerska.

Japonia: Nanami Seki, Kotona Hayashi, Haruyo Shimamura, Mami Yokota, Sarina Koga, Arisa Inoue – Manami Kojima (libero) – Mayu Ishikawa, Tamaki Matsui.

Japonki znakomicie, bo od czterech zwycięstw w amerykańskim Bossier City rozpoczęły udział w tegorocznej edycji Ligi Narodów i do kolejnego turnieju przystępowały z pozycji lidera. O sile Azjatek przekonały się m.in. Amerykanki, które przegrały 0:3, biało-czerwone też nie miały zbyt wiele do powiedzenia.

Polki na początku spotkania grały praktycznie bez ataku, a punkty zdobywały głównie po błędach przeciwniczek, jeden dołożyła Joanna Wołosz blokiem. Dopiero w połowie seta, przy stanie 12:7 Magdalena Jurczyk precyzyjnie uderzyła ze środka. Przewaga Japonek rosła z każdą akcją, a po autowym ataku Zuzanny Góreckiej wynosiła ona już dziewięć "oczek" (19:10).

Udane akcje Martyny Łukasik i kilka błędów po stronie Japonek przywróciły nadzieje polskiego zespołu na korzystny wynik, bowiem w końcówce było już tylko 23:20 dla lidera Ligi Narodów. Pościg okazał się jednak mocno spóźniony.

Najlepiej gra polskiej reprezentacji wyglądała w drugiej partii. Wołosz równo dzieliła piłki, a jej koleżanki zdecydowanie poprawiły skuteczność w ataku. Biało-czerwone nie popełniały tylu błędów co w pierwszej partii, a po dwóch atakach Góreckiej prowadziły 17:15. Potem jednak coś się zacięło w grze podopiecznych Lavariniego, a Sarina Koga była wręcz nie do zatrzymania. Końcówka to już zdecydowana przewaga Azjatek.

Trzecia odsłona przypominała początek meczu, Japonki znów wysoko prowadziły (18:11), ale rezerwowa Klaudia Alagierska popisała się kilkom akcjami w bloku, a Monika Fedusio precyzyjnymi serwisami zmusiła rywalki do błędów. W kilku akcjach z dobrej strony pokazała się Martyna Czyrniańska, która dołączyła do reprezentacji na drugi turniej. Polki przegrywały już tylko 16:18, ale nie udało im się dogonić Japonek, w szeregach których ponownie seryjnie punkty zdobywała Koga.

Środa będzie dniem przerwy dla biało-czerwonych, a w czwartek o godz. 5 czasu warszawskiego zmierzą się z Tajlandią. W piątek o tej samej porze zagrają ze Stanami Zjednoczonymi, a drugi turniej zakończą spotkaniem z Belgią (sobota, godz. 9).

We wcześniejszym meczu w grupie w Quezon City Kanada przegrała z Tajlandią 0:3 (19:25, 22:25, 24:26).

siatkówka

Sport

Grzegorz Zengota żużlowcem Abramczyk-Polonii Bydgoszcz

Grzegorz Zengota żużlowcem Abramczyk-Polonii Bydgoszcz

2020-11-04, 08:34
Już dziś koszykarskie derby Anwil-Astoria. Transmisja w Polskim Radiu PiK

Już dziś koszykarskie derby Anwil-Astoria. Transmisja w Polskim Radiu PiK!

2020-11-04, 08:24
Tomasz Gollob ma koronawirusa

Tomasz Gollob ma koronawirusa

2020-11-03, 18:57
Bracia Holderowie zostają w Toruniu

Bracia Holderowie zostają w Toruniu

2020-11-03, 18:38
Bydgoskie siatkarki na kwarantannie

Bydgoskie siatkarki na kwarantannie

2020-11-02, 12:31
Nowi żużlowcy w Abramczyk-Polonii

Nowi żużlowcy w Abramczyk-Polonii

2020-11-02, 09:48
Wspominamy sportowców, którzy odeszli w 2020 roku

Wspominamy sportowców, którzy odeszli w 2020 roku

2020-11-01, 08:00
ŁKS zbyt mocny, Unia Janikowo poza Pucharem Polski

ŁKS zbyt mocny, Unia Janikowo poza Pucharem Polski

2020-10-31, 19:59
Zwycięstwo bydgoskich siatkarzy w Sulęcinie

Zwycięstwo bydgoskich siatkarzy w Sulęcinie

2020-10-31, 19:14
Kolejne zwycięstwo bydgoskich koszykarek w ekstraklasie

Kolejne zwycięstwo bydgoskich koszykarek w ekstraklasie

2020-10-31, 19:00
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszych serwisów internetowych bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w naszej Polityce prywatności

Zamieszczone na stronach internetowych www.radiopik.pl materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazą danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Polskie Radio Regionalną Rozgłośnię w Bydgoszczy „Polskie Radio Pomorza i Kujaw” S.A. na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek wykorzystywanie przedmiotowych materiałów przez użytkowników Portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.

Rozumiem i wchodzę na stronę