Sobota, 21 maja 2022 r.   Imieniny: Wiktora, Kryspina, Tymoteusza
Polskie Radio PiK » Made In Warsaw
Deweloper

W hołdzie Głębokiej PurpurzeMADE IN WARSAW, organizatorzy największej w Polsce imprezy poświęconej muzyce Deep Purple, zapraszają na koncerty w Bydgoszczy i Grudziądzu.

MADE IN WARSAW to nazwa projektu muzyków warszawskiej sceny rockowej, którzy od 2012 roku tworzą coroczny Memoriał Jona Lorda – największą w Europie cykliczną imprezę fanowską poświęconą pamięci klawiszowca Deep Purple oraz skupiająca fanów „purpurowej rodziny”.

Pierwszy „Memoriał” planowany był jako celebracja 40-lecia słynnych japońskich koncertów Deep Purple (zawartych na płytach kultowego wydawnictwa koncertowego „Made in Japan”). Podczas przygotowań do koncertu zmarł jednak Jon Lord i cała impreza zmieniła charakter na dedykowany właśnie jemu.

Od tego czasu co roku - z różnymi gośćmi specjalnymi (a byli wśród nich m.in. Ania Rusowicz, Grzegorz Kupczyk, bracia Piotr i Wojciech Cugowscy, Doogie White, Michał Jelonek, Andrzej Zieliński i wielu, wielu innych) – MADE IN WARSAW prezentuje ponad 3-godzinne show pełne emocji i hard rockowej poetyki. To wyczekiwane święto wszystkich miłośników Głębokiej Purpury!

W 2021 roku, z okazji 10. Memoriału Jona Lorda, MADE IN WARSAW prezentuje program zawierający zarówno największe hity z repertuaru DEEP PURPLE (Black Night, Smoke on the Water, Perfect Strangers) jak i utwory, których na koncertach Głębokiej Purpury nie usłyszymy, wybrane z „pomijanych” przez zespół płyt... i nie tylko!

Fanom klasyki rocka i ceniącym sobie dobrą muzykę, zespół MADE IN WARSAW zapewnia solidne show z najwyższej półki!

19 listopada w klubie „EL JAZZ” w Bydgoszczy oraz 20 listopada w grudziądzkiej „Sztukaterii” zespół MADE IN WARSAW wystąpi w składzie:
  • Jasiek Popławski - wokal i gitara basowa
  • Łukasz Jakubowicz - instrumenty klawiszowe
  • Dawid Pięta - gitara
  • Jakub Oleszczuk - perkusja.
Na koncercie pojawią się goście specjalni reprezentujący kujawsko-pomorską scenę muzyczną:
  • Jakub Andrzejewski - głos i gitara w składzie zespołu „Pokój Numer 3”
  • Maciej Koczorowski - głos zespołu „Chainsaw”.
START: godz. 20:00