Czwartek, 22 kwietnia 2021 r.   Imieniny: Kai, Leonii, Sotera
Polskie Radio PiK » Wiara tworzy kulturę
BSM - Trzciniec

Kultura chrześcijańska

Michał Jędryka i Tomasz Rowiński, autorzy audycji oraz ich goście dyskutują o sposobie, w jaki poszczególne idee chrześcijańskie wpłynęły na nurty myśli społecznej, prądy artystyczne, gatunki muzyczne, pomniki literatury, arcydzieła rzeźby i malarstwa, ale także na koncepcje ekonomiczne, edukacyjne, społeczne oraz… last but not least - polityczne.

„Wiara tworzy kulturę” nie ma być typową audycją religijną - przeciwnie - ma postrzegać zjawisko religii chrześcijańskiej w jej bardzo szerokim kulturowym kontekście, w którym występuje ono jako pewien punkt odniesienia, ale często również jako „znak sprzeciwu”.


19 kwietnia 2021

W kolejnym wydaniu audycji Michała Jędryki i Tomasza Rowińskiego „Wiara tworzy kulturę”, tematem rozmowy był chrzest Polski i jego konsekwencje kulturowe. Gościem audycji był historyk sztuki, prof. Jacek Kowalski.
Polskie Radio PiK - Wiara tworzy kulturę - audycja z 19.04.2021

12 kwietnia 2021

W audycji „Wiara tworzy kulturę” o francuskim pisarzu i filozofie Gustawie Thibonie. Co to znaczy, że był filozofem chrześcijańskim, że był diagnostą postchrześcijaństwa? O tym Michał Jędryka i Tomasz Rowiński rozmawiali z gośćmi programu, którymi byli Piotr Kaznowski i Paweł Milcarek.
Polskie Radio PiK - Wiara tworzy kulturę - audycja z 12.04.2021

5 kwietnia 2021

W świątecznym wydaniu audycji Michała Jędryki i Tomasza Rowińskiego „Wiara tworzy kulturę”, o wielkanocnych obrzędach, o ojcach pustyni, ale także o rozumieniu znaków i symboli, rozmawiali Piotr Chrzanowski, dr Grzegorz Grzmot Bilski oraz ks. Jarosław Tomaszewski.
Polskie Radio PiK - Wiara tworzy kulturę - audycja z 05.04.2021