Środa, 07 grudnia 2022 r.   Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora
Polskie Radio PiK » Sztuka życia

Jak żyć świadomie i szczęśliwie?


W audycji „Sztuka życia” mówimy o tym, jak żyć świadomie i szczęśliwie. Jak odnaleźć się wśród szybko zmieniających się mód i trendów

Jesteśmy bombardowani różnymi hasłami: slow life, hygge, samorozwój, kariera, work life balance, bycie fit. Przybywa coachów, którzy mówią, jak być doskonałym rodzicem, jak być świetnym pracownikiem, jak przyspieszyć rozwój kariery, jak zwolnić tempo, żeby być szczęśliwym. Poradniki sa najlepiej sprzedającymi się książkami. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Czy wyznaczać sobie cele i robić plan na kartce czy dać się ponieść fali życia?

O tym mówimy w każdy czwartek po 19.00. Zaprasza Agnieszka Marszał.


1 grudnia 2022

Na zaburzenia lękowe cierpi na nie ok. 25 proc. ludzi. Fot. ilustracyjna/pixabay.com
Na zaburzenia lękowe cierpi na nie ok. 25 proc. ludzi. Fot. ilustracyjna/pixabay.com
W cyklu „Sztuka życia” sięgamy do archiwum Polskiego Radia PiK, przypominając audycję z 15 września br. o zaburzeniach lękowych, które należą do najczęstszych problemów psychicznych. Szacuje się, że cierpi na nie ok. 25 proc. ludzi. Według wielu psychologów, lęk zostaje człowiekowi wszczepiony wraz z urodzeniem się. Jest za to odpowiedzialny tak zwany uraz narodzin. Lęk - w przeciwieństwie do strachu - nie wynika z zagrażającej sytuacji, jest skutkiem tego, co dzieje się w naszej głowie, dlatego kiedy zrozumiemy swoje lęki możemy zrozumieć samych siebie, swoje ograniczenia. A wtedy pojawia się też możliwość rozwoju i poczucia pełni życia. O lęku i strachu w audycji Agnieszki Marszał.
12