Piątek, 30 lipca 2021 r.   Imieniny: Julity, Piotra, Aldony
Polskie Radio PiK » Sztuka życia
Harte Zeiten / Ciężkie Czasy

Jak żyć świadomie i szczęśliwie?


W audycji „Sztuka życia” mówimy o tym, jak żyć świadomie i szczęśliwie. Jak odnaleźć się wśród szybko zmieniających się mód i trendów

Jesteśmy bombardowani różnymi hasłami: slow life, hygge, samorozwój, kariera, work life balance, bycie fit. Przybywa coachów, którzy mówią, jak być doskonałym rodzicem, jak być świetnym pracownikiem, jak przyspieszyć rozwój kariery, jak zwolnić tempo, żeby być szczęśliwym. Poradniki sa najlepiej sprzedającymi się książkami. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? Czy wyznaczać sobie cele i robić plan na kartce czy dać się ponieść fali życia?

O tym mówimy w każdy czwartek po 19.00. Zaprasza Agnieszka Marszał.


29 lipca 2021

Jak Cię widza, tak Cię piszą” - głosi stare przysłowie. Jakie znaczenie ma w życiu nasz wygląd? Dlaczego warto o niego dbać, a nawet świadomie go kreować? Co jest ważniejsze - moda czy styl? I ile ubrań trzeba mieć w szafie, by wyglądać dobrze na każdą okoliczność? O tym w audycji „Sztuka życia”. Zaprasza Agnieszka Marszał.

22 lipca 2021

W audycji „Sztuka życia” zanurzamy się w świat dźwięków. Ale nie takich tworzących szum czy hałas, który męczy. To dźwięki, które relaksują i ciało, i umysł. Dźwięki mis i gongów tybetańskich. Kąpiele w dźwiękach dopiero niedawno zaczęły cieszyć się popularnością. Jednak terapia z udziałem muzyki nie jest niczym nowym. Korzysta się z niej od tysięcy lat. Zaprasza Agnieszka Marszał.
Polskie Radio PiK - Sztuka życia z 22.07.2021

15 lipca 2021

Choroba zawsze jest doświadczeniem trudnym, ale może być też doświadczeniem budującym, początkiem nowego życiowego rozdania, impulsem do zmian, do tego, by wziąć swoje życie w swoje ręce. O tym opowiada nasza dzisiejsza bohaterka. Dla niej ciężka choroba stała się, jak mówi, zaproszeniem do rozwoju. Kiedy zachorowała kilka lat temu, zaczęła się interesować kinezjologią, dotykiem dla zdrowia, psychobiologią. Za kilka tygodni będzie certyfikowanym psychobiologiem. To jest rozmowa o przemianie, słuchaniu intuicji, zaufaniu do siebie samego i kontakcie ze sobą. Zaprasza Agnieszka Marszał.
Polskie Radio PiK - Sztuka życia z 15.07.2021

8 lipca 2021

Wakacje to czas relaksu i luzu, jakże jednak trudno niekiedy o ten luz na wakacjach. O ile zapewnienie odpoczynku ciału nie jest szczególnie trudne, o tyle reset głowy jest już dużym wyzwaniem. Trudno się odciąć od obowiązków, problemów, telefonu, internetu. A bez tego nie ma dobrego, efektywnego odpoczynku, który da nam energię na kolejne dni i tygodnie. W audycji „Sztuka życia” rozmawiamy o niełatwej sztuce odpoczywania - takiego codziennego, jak również wakacyjnego. Zaprasza Agnieszki Marszał.
Polskie Radio PiK - Sztuka życia z 08.07.2021

1 lipca 2021

W pierwszym wakacyjnym wydaniu audycji „Sztuka życia” mówimy o dalekich podróżach, życiu na emigracji i powrotach do domu, a także o miłości, pasji i odwadze, która dają siłę, by zmienić swoje życie. Zaprasza Agnieszka Marszał.
Polskie Radio PiK - Sztuka życia z 01.07.2021
12