Do 14 marca kampania „Samorządy Naprzód" wspierająca Rafała Trzaskowskiego
W każdym województwie do 14 marca odbywać się będą spotkania w ramach kampanii „Samorządy Naprzód", wspierające kandydata KO na prezydenta Rafała Trzaskowskiego. Oprócz spotkań w terenie byli i obecni samorządowcy mogą wyrazić poparcie na stronie kampanii. Do tej pory zrobiło tak ponad 2 tys. osób.
Kampania została zainagurowana w Gdańsku. Odpowiadają za nią posłowie KO, byli samorządowcy: Elżbieta Polak, Marek Sowa i Jacek Karnowski. Celem kampanii jest stworzenie samorządowego ruchu poparcia Trzaskowskiego. Do tej pory w ramach inicjatywy zorganizowano spotkania w woj. pomorskim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W czwartek kampania jest obecna w woj. mazowieckim - w Mińsku Mazowieckim, Otwocku, Radomiu i Szydłowcu.
Jak powiedziała Elżbieta Polak, do 14 marca w ramach akcji organizowane będą spotkania w każdym województwie, po kilka dziennie z udziałem wójtów, burmistrzów, starostów, sołtysów i mieszkańców. - Przedstawiamy Rafała Trzaskowskiego jako naszego lidera samorządowego. Zachęcamy do poparcia i przyłączenia się do naszej drużyny. Przedstawiamy program Rafała Trzaskowskiego skierowany do samorządów - wskazała Polak.
Dodała, że w spotkaniach biorą też udział ministrowie (w czwartek wiceszef MSWiA Czesław Mroczek i wiceszef MFiPR Jacek Karnowski), w związku z czym nie dotyczą one wyłącznie kampanii wyborczej, ale też bieżących spraw realizowanych przez rząd i samorządy. Polak zaznaczyła, że odwiedzane są często bardzo małe miejscowości, jak Kruklanki (warmińsko-mazurskie) czy Rajkowy (pomorskie).
Na stronie kampanii samorzadynaprzod.pl byli i obecni samorządowcy mogą się rejestrować i deklarować swoje poparcie dla kandydata KO. Do tej pory zrobiło tak ponad 2 tys. osób. - Naszym celem jest zbudowanie największej w historii drużyny poparcia Rafała Trzaskowskiego, drużyny samorządowej, do której mogą się zapisywać też byli samorządowcy. Zachęcamy, by samorządowcy byli ambasadorami tej kampanii. To jest bardzo ważne, by po raz pierwszy w historii wolnej Polski lider samorządowy, który zna problemy ludzi, rozwiązuje je każdego dnia, został prezydentem Polski - podkreśliła Polak. W piątek w ramach inicjatywy odbędą się spotkania w woj. łódzkim. W przyszłym tygodniu kampania zawita do woj. opolskiego, dolnośląskiego i lubuskiego.
Zobacz także
Tadeusz Zwiefka: „stawka tych wyborów jest ogromna”
2020-06-16, 10:13Poseł Tadeusz Zwiefka z Koalicji Obywatelskiej, który był gościem Rozmowy dnia Polskiego Radia PiK, uważa, że stawką nadchodzących wyborów nie jest spór cywilizacyjny tylko postrzeganie Polski w Europie. Czytaj dalej »
Lewica: Prezydent krzyczy jak Hitler. Prof. Sajna: Takie porównania alogiczne
2020-06-15, 17:44Lewica Bydgoszcz ripostuje w odpowiedzi na niedzielne wystąpienie prezydenta Andrzeja Dudy w Brzegu Dolnym. - Politycy powinni uważniej dobierać słowa, żeby nie były interpretowane wbrew ich intencjom. Prędzej czy później do takiej… Czytaj dalej »
PKW: możliwość zgłoszenia głosowania korespondencyjnego - do wtorku [wideo]
2020-06-15, 15:55We wtorek 16 czerwca upływa termin, do którego wyborcy mogą zgłosić zamiar głosowania korespondencyjnego w tegorocznych wyborach prezydenckich. Później będą mogły to zrobić jedynie osoby objęte kwarantanną. Czytaj dalej »
Iwona Michałek: Idźmy na wybory albo głosujmy korespondencyjnie. Na Andrzeja Dudę
2020-06-15, 13:05Kujawsko-pomorscy działacze Porozumienia Jarosława Gowina przekonują do ponownego poparcia Andrzeja Dudy w wyborach prezydenckich. Czytaj dalej »
Jedenastu kandydatów. Tylko jeden zostanie prezydentem RP
2020-06-13, 10:20Państwowa Komisja Wyborcza podała informacje o kandydatach chcących ubiegać się o fotel prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. O najważniejszy urząd w kraju walczy 11 osób. Czytaj dalej »
To już ostatnie chwile na zgłoszenie chęci głosowania korespondencyjnego!
2020-06-13, 07:08Wyborcy mają jeszcze tylko kilka dni, by w nadchodzących wyborach prezydenckich zgłosić chęć głosowania korespondencyjnego. Aby móc skorzystać z tego wariantu oddania głosu, trzeba dopełnić na czas niezbędnych formalności. Czytaj dalej »
Prezydent Andrzej Duda: Będę stał na straży, by S10 została zbudowana [wywiad]
2020-06-10, 10:45Prezydent Andrzej Duda udzielił wywiadu Polskiemu Radiu PiK. - Postanowiłem objąć budowę S10 moim specjalnym prezydenckim patronatem, bo jest bardzo potrzebna w tym regionie i chciałbym, żeby była zrealizowana jak najszybciej - mówił… Czytaj dalej »
Wizyta prezydenta w Kujawsko-Pomorskiem - komentarze
2020-06-10, 06:15Droga S10 będzie finansowana z budżetu państwa - taką deklarację złożył w Solcu Kujawskim prezydent RP Andrzej Duda. Z mieszkańcami spotkał się na pl. Jana Pawła II. Czytaj dalej »
Ponad 86 tys. podpisów poparcia w regionie dla Rafała Trzaskowskiego
2020-06-09, 17:35Platforma Obywatelska dziękuje mieszkańcom regionu za poparcie Rafała Trzaskowskiego w wyborach na prezydenta RP. Na Kujawach i Pomorzu listy poparcia dla kandydata Koalicji Obywatelskiej podpisało 86 tys. 401 osób. Czytaj dalej »
Robert Kwiatkowski: - Platforma nie ma wrażliwości na lewicowych wyborców
2020-06-08, 11:30- To będzie gwałtowny i intensywny finisz kampanii wyborczej, bo ekipie rządzącej pali się grunt pod nogami - mówił w Rozmowie Dnia poseł Robert Kwiatkowski. Podsumował też działania Platformy Obywatelskiej. Czytaj dalej »