Sobota, 29 stycznia 2022 r.   Imieniny: Zdzisława, Franciszka, Józefa
Polskie Radio PiK » Wiadomości lokalne
Apartamenty
2022-01-14, 09:18 Monika Kaczyńska/Redakcja

Szkoły z psychologiem - tego chce toruńska młodzież. Jest projekt uchwały

Fot. Monika Kaczyńska
Fot. Monika Kaczyńska
Obywatelski projekt uchwały w sprawie zatrudnienia psychologów w toruńskich placówkach złożyli w czwartek do władz miasta przedstawiciele Inicjatywy Toruńskie Szkoły z Psychologiem. Zebrali pod nim ponad 700 podpisów.
- Liczymy na to, że nasz głos zostanie wysłuchany. Jako rzecznicy młodzieży zwracamy się do władz miasta, aby potraktowały projekt młodych osób poważnie, aby nie został on odrzucony i zapomniany, jak to często bywa z obywatelskimi inicjatywami w mieście - powiedziała inicjatorka akcji Zofia Matylda Czerwińska.

Jak dodał przedstawiciel Federacji Młodych Socjaldemokratów profesjonalna pomoc psychologiczna w szkole jest bardzo ważna i potrzebna, by móc zawczasu zapobiec jakimś tragediom. Inicjatywa powstała oddolnie, ponieważ marginalizowany jest problem zdrowia psychicznego młodych osób w Polsce.

- Bardzo szanujemy, doceniamy i zauważamy, że to była inicjatywa młodzieży. To ona nas dorosłych tak naprawdę nauczyła, że ten problem jest dla niej bardzo ważny. Liczymy na przychylność władz Torunia w tej kwestii - powiedziała Marta Humienna, prezes Oddziału ZNP w Toruniu.

Akcja zbierania podpisów trwała dwa miesiące. Inicjatywę poparło kilkadziesiąt osobistości i organizacji, w tym m.in. Młoda Lewica, Ruch Polska 2050 i Młodzi Razem.
Szkoły z psychologiem - tego chce toruńska młodzież (Popołudnie z nami)

Wiadomości lokalne

2022-01-29, godz. 08:00 Coraz więcej powikłań po COVID-19 u dzieci - w Bydgoszczy powstanie centrum diagnostyki W nowym budynku, który najdalej za 3 lata powstanie na terenie Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego przy ul. Chodkiewicza, wyłapywane będą wszelkie powikłania p ... » więcej 2022-01-28, godz. 19:40 W Bydgoszczy są już wiadukty Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy patronuje wiaduktom w ciągu al. Wojska Polskiego w Bydgoszczy. Tak zdecydowała bydgoska Rada Miasta. Projekt uchwały złoży ... » więcej 2022-01-28, godz. 19:06 Od lat brakowało pomieszczeń. Będzie rozbudowa remizy w Gostycynie Minister Łukasz Schreiber uroczyście przekazał w piątek plac pod rozbudowę remizy w Gostycynie. Nowoczesny budynek powstanie w całości za pieniądze przekazane ... » więcej 2022-01-28, godz. 18:30 Co dalej z kamienicą na rogu Jasnej i Śląskiej w Bydgoszczy? Rozpoczęły się prace przygotowujące do rozbiórki pustostanu przy ul. Jasnej w Bydgoszczy. W czwartek wieczorem z kamienicy posypały się cegły i część dachu. » więcej 2022-01-28, godz. 17:07 Umorzenie sprawy proboszcza z Czernikowa, który wyszedł z bronią do uczestników Marszu Kobiet Włocławska prokuratura zakończyła sprawę byłego proboszcza z Czernikowa, który wyszedł z bronią myśliwską do uczestników Marszu Kobiet. » więcej 2022-01-28, godz. 15:03 Po wypadku w Bydgoszczy: kierowca miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów Kierowca, który zginął w piątek nad ranem w wypadku na rondzie Ossolińskich w Bydgoszczy miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów - informuje Przemysław Słom ... » więcej 2022-01-28, godz. 13:58 Rolnicy pod siedzibą Spółdzielni ROTR z Rypina. Pytają o swoje pieniądze [wideo] Stracili 20 mln złotych ponad 3 lata temu. Czują się oszukani i przez mleczarnię, i przez rząd. Rolnicy, którym spółdzielnia ROTR z Rypina nie wypłaciła pieni ... » więcej 2022-01-28, godz. 12:00 Ludzie nagrywają drogowe wykroczenia, a policja namierza sprawców [wideo] Ponad tysiąc zgłoszeń od kierowców wpłynęło w ubiegłym roku do Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy do skrzynki „Stop Agresji Drogowej'. W całym kraju by ... » więcej 2022-01-28, godz. 09:40 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy stroi się przed niedzielnym finałem Zaglądamy do sztabów WOŚP w Grudziądzu i w Toruniu. Tradycyjnie odbędą się koncerty, pokazy medyczne, no i oczywiście - to już w całym kraju - zbiórki pod róż ... » więcej 2022-01-28, godz. 07:33 Wypadek na bydgoskim r. Ossolińskich. Kierowca nie żyje. Miał zakaz prowadzenia pojazdów [zdjęcia] Około godziny 4:40 na rondzie Ossolińskich przy wjeździe w ulicę Piotrowskiego samochód osobowy z impetem uderzył w barierki. Prawdopodobnie mazda jechała ul. ... » więcej
1234567